Закрити
UA
Краса

5 найпопулярніших питань про літо

Поділись:

Тепла погода завжди викликає приємні асоціації: довгі прогулянки, легкий одяг, холодні напої та відпочинок із друзями. Щоправда, протягом літа тепла погода може перетворитися на аномальну спеку, і тоді все кардинально змінюється. Ми зібрали відповіді на популярні питання про спеку, які допоможуть пережити літо безболісно.

Під час найспекотніших літніх днів, безумовно, не хочеться втрачати нагоди відпочити. Саме тому варто розібратися, як забезпечити себе комфортом навіть у найспекотніший літній день.

Як пережити спеку

Питання №1. Що таке «заморожування мозку»?

Це також відоме як сфенопалативная гангліоневралгія. Це різкий головний біль після вживання дуже холодного продукту або напою. Найімовірнішою причиною вважають розширення кровоносних судин у передній частині головного мозку, спровоковане впливом холодового стимулу на чутливі нервові закінчення піднебіння.

Вчені припускають, що люди, які страждають від мігрені, стикаються з подібним явищем набагато частіше. Більше того, дослідження показали, що розуміння механізму виникнення головного болю від холоду може допомогти з винаходом досконаліших ліків від мігрені.

Читайте також: ІНГРЕДІЄНТИ В КОСМЕТИЦІ, ЯКІ ПІДВИЩУЮТЬ ЧУВЧИСТЬ ДО СОНЦЯ

Питання №2. Які напої краще охолоджують?

Найпопулярніша суперечність, що гарячі напої освіжають краще, виявилося абсолютною правдою. Незважаючи на те, що це зовсім не піддається логіці, частка сенсу в чашці гарячого чаю або кави в спеку є. Це пояснюється наявністю у нас мовою рецептора TRPV1, що реагує на тепло. Цей рецептор відправляє в мозок сигнал про необхідність охолодження, коли ми їмо чи п’ємо щось гаряче. І навіть за дуже спекотної погоди цей сигнал нікуди не пропадає. Після гарячого пиття тіло й справді почне охолоджуватися трохи швидше, ніж могло б — шляхом збільшення кількості поту, який, випаровуючись зі шкіри, прискорює загальну втрату тепла.

posts-to-db-Фото 2

Питання №3. Чому влітку немає апетиту?

Насправді причина відсутності апетиту у нас у голові. Гіпоталамус, відділ, який управляє основними функціями організму, контролює апетит. Спочатку він розпізнає почуття голоду через рівень гормону греліну, що підвищується, а потім сприяє його задоволенню. Але гіпоталамус також відповідає за терморегуляцію. Так що влітку він зосереджений на охолодженні організму як найважливішому завданні, а про те, що потрібно щільно поїсти, гіпоталамус просто забуває.

Такий процес усередині нашого організму можна пояснити теплообмінними процесами. Травний процес генерує значну кількість тепла. А це саме те, чого влітку ми не потребуємо.

Читайте також: 8 ПОРАД ДЛЯ ТИХ, ХТО ЗГОРІВ НА СОНЦІ

Питання №4. Чому піт різко пахне?

У нас є два типи потових залоз, еккрінові та апокринові, а значить, і два типи поту. Еккриновий піт виділяється по всьому тілу і не супроводжується пошкодженням клітин, тому не має запаху. Наприклад, спина та лоб можуть дуже сильно потіти, але не пахнути. У свою чергу, апокриновий піт виділяється тільки під пахвами і в пахвинній ділянці, містить частинки клітин і має запах – але не дуже сильний.

Складнощі з апокриновим потом полягають у тому, що він зустрічається з бактеріями, що живуть на нашій шкірі. Бактерії залишають по собі побічні продукти, і ось вони вже й поширюють той аромат, який ми знаємо як запах поту.

Незважаючи на цей науковий факт, запах поту залежить від деяких факторів, що його посилюють: вживання в їжу гострих продуктів, стресові навантаження, які збільшують активність потових залоз у цілому, та деякі медичні стани (цукровий діабет, підвищена активність щитовидної залози). Також варто пам’ятати, що деякі люди генетично схильні до сильнішого запаху поту.

posts-to-db-Фото 3

Питання №5. Чи можна застудитись під кондиціонером?

Однозначно ні. Найпоширеніші віруси, що викликають застуду, краще почуваються при низькій вологості. І в цьому сенсі кондиціонер і справді може трохи збільшити ризики через висушування слизових оболонок носа та рота. Але прямої залежності між наявністю кондиціонера та супутніми захворюваннями немає. Чим і справді небезпечний кондиціонер, так це поширенням грибків і бактерій, які можуть накопичитися в ньому, якщо його часто чистять.

3 причини не любити літо, які підтримує наука:

  • Влітку нас може підстерігати сезонний афективний розлад. І хоча воно частіше трапляється восени та взимку, велика кількість світла і задуха в літні місяці легко можуть спровокувати безсоння. А за нею — всі неприємні симптоми недосипів, включаючи когнітивні та емоційні труднощі.
  • Існує ризик індукованої теплом мігрені. Головний біль цього типу, як правило, спровокований тим самим великою кількістю денного світла і — рідше — високою вологістю і нестабільним атмосферним тиском.
  • Літо — найстресовіша пора року. І навіть якщо комусь так не здається, результати досліджень малюють досить ясну картину: рівень кортизолу, основного стресового гормону, у літні місяці стабільно вищий.

Джерело фото: unsplash.com