UA
RU

5 симптомів, які говорять про нестачу вітаміну D

Редагувати переклад
На самоізоляції організм може зазнавати тотальної нестачі вітаміну D.


5 симптомів, які говорять про нестачу вітаміну D-Фото.

Оскільки сонце ми бачимо лише з вікна, наш організм починає втрачати вітаміни та мінерали. Особливо гостро постає питання нестачі вітаміну D, який найчастіше виробляється нашою шкірою під впливом УФ-променів. Ви можете навіть не відчувати його відсутність у потрібній кількості, але шкіра точно почне бити на сполох і попереджати про дефіцит важливого елемента. Читайте далі, на що необхідно звернути увагу насамперед.

Тьмяний колір обличчя

Як і всі органи, шкіра потребує вітамінів, щоб функціонувати належним чином, а вітамін D є одним із них. Він синтезується у шкірному покриві за допомогою ультрафіолетових променів. Тьмяний колір обличчя може бути ознакою нестачі цього вітаміну. Ваш колір обличчя може здаватися трохи сірим, шкіра не така еластична, як звичайно, а також ви можете зіткнутися з такою проблемою, як темні кола під очима. 

5 симптомів, які говорять про нестачу вітаміну D-Фото.

Запальний процес 

Ми маємо на увазі акне та інші неприємні запальні моменти. Вітамін D може зменшити процес на шкірі. Через його наявність у достатній кількості шкіра очищається і стає світлішою. Так що зверніть увагу на наявність акне, розацеа, чорних точок та підшкірних прищів.

З'явилися нові зморшки

Вітамін D діє як антиоксидант, а це означає, що він може допомогти нейтралізувати дрібні зморшки. Цей вітамін допомагає тілу боротися з вільними радикалами, які, як прийнято вважати, призводять до зморшок та погіршення стану шкіри у старшому віці. Відсутність джерел життєво важливого вітаміну D може призвести до того, що зморшки стають глибшими та помітнішими, а нові з'являться набагато швидше.

Читайте також: СПИСОК ПРОДУКТІВ, БАГАТИХ ВІТАМІНОМ D

сухість шкіри

Один з головних симптомів нестачі вітаміну D – суха, свербляча шкіра (особливо це помітно на щоках та лобі). У деяких випадках у людей з дефіцитом вітаміну може розвинутись екзема, яка спричинена дисфункцією імунної системи. Дослідження показали, що вітамін D може бути ефективним при лікуванні екземи, незалежно від того, чи надходить вітамін природним шляхом або за допомогою добавок.

5 симптомів, які говорять про нестачу вітаміну D-Фото.

рясне потовиділення

Дефіцит вітаміну D може призвести до пітливості, яка вважається однією з перших ознак цієї проблеми. Порушення процесів потовиділення може призвести до сухості та подразнення шкіри, а також появи акне.

Слідкуйте за собою і будьте здорові!

Фото: unsplash.com

Статті на тему