Ми часто не надаємо значення фізичним проявам хвороб та списуємо їх на втому. Це велика помилка, адже за ними можуть ховатися хвороби, а своєчасне обстеження допоможе уникнути серйозних наслідків.
Зі стресом так само: іноді він проявляється у фізичних симптомах, але ми можемо цього не розуміти. Розповідаємо про шість неочевидних ознак стресу, які не можна ігнорувати.
Читайте також: Зірки поділилися своїми рецептами порятунку від стресу
Якщо ви часто відчуваєте сильний головний біль, це може бути ознакою стресу. Причин болю в зоні шиї та голови є безліч, але яким би не було джерело, згодом може виникнути багато інших проблем. Якщо кілька разів на місяць страждаєте від нападів, зверніться за допомогою до лікаря і подумайте, чим може бути викликаний стрес. Проблеми на роботі, у сім’ї, пробки дорогою до офісу?
Довгий годинник на роботі і проблеми, що накопичилися, лягають на плечі важким вантажем. Як наслідок – відсутність енергії в ліжку та знижене лібідо. Фахівці з Клініка Мейо повідомляють, що це ще один із найпоширеніших симптомів стресу.
Читайте також: 5 продуктів, які допоможуть покращити якість інтимного життя
Стрес може викликати акне на обличчі, але ще один його фізичний прояв – висипання по всьому тілу. Психолог, фізіотерапевт та автор книги «Краще досконалості. Як приборкати перфекціонізм» Елізабет Ломбардо каже:
Ми не до кінця знаємо, з чим це пов’язано, але деякі фахівці вважають, що це може бути вплив стресу на імунну систему. Висипання може викликати виділення гістаміну.
«Стрес може викликати розлад шлунка, а нудота – побічний ефект цього занепокоєння», – каже експерт Деббі Мандель. Найчастіше це тимчасово, але якщо симптоми не минають, то спробуйте з’їсти імбир, він допоможе покращити самопочуття.
Читайте також: Як боротися зі стресом, якщо ви інтроверт
Бажання вранці якнайдовше залишатися в ліжку долає всіх, хто переживає стресовий період.
Гормони стресу змушують організм виробляти велику кількість адреналіну, тому ми відчуваємо сонливість та млявість. Це може погіршити якість самого сну, тому вранці ми прокидаємося втомленими та дратівливими,
– каже Мандель. Крім усунення причин стресу може допомогти режим. Лягайте на півгодини раніше, ніж звичайно. Навіть якщо ви не зможете заснути, спокійна ситуація допоможе організму розслабитися.
Читайте також: 6 причин, чому ви відчуваєте постійну втому
Дослідження показують, що стрес може зменшити розмір гіпокампу – частини мозку, яка відповідає за пам’ять та орієнтування на місцевості. Але після зниження рівня стресу все приходить у норму. У складний період тримати мозок у тонусі допоможуть фізичні навантаження. Вони ж можуть запобігти розвитку стресу, тому не забувайте про спорт!
Джерело фото: gettyimages.com