UA
RU

6 неочевидних причин дефіциту вітаміну А

Розповідаємо про сигнали, які подає організм, коли йому не вистачає цього вітаміну.
6 неочевидних причин дефіциту вітаміну А-Фото 1

Зміна сезонів завжди обіцяє нашому організму нестачу будь-яких мікроелементів. Згадайте тільки про авітаміноз, який докучає кожною третьою зимою та восени. Але наша природа влаштована так, що якщо нам чогось не вистачає або, навпаки, надміру, тоді організм подає сигнали. Частіше вони зрозумілі, але бувають і приховані, які не одразу розшифруєш. Ми розповімо докладніше, на що варто звернути увагу, щоб збагатити свій організм вітаміном А.

Детальніше про вітамін А

Цей мікроелемент необхідний організму, щоб активізувати функції імунної системи, поліпшити зір, прискорити процес метаболізму, також допомагає серцю, легким і мозку краще працювати. Вітамін А має антиоксидантні властивості, які можуть допомогти захистити клітини від пошкодження вільними радикалами.

Читайте також: Ластовиння: коли треба турбуватися?

Щоб поповнити запас цього вітаміну необхідно додати до свого раціону лосось, шпинат, листові овочі, молоко, сир, яєчний жовток, броколі, кабачки, диня та манго. Але, перш ніж йти за бутербродом з лососем, радимо вивчити сигнали, які подає в організм при нестачі мікроелементів.

Неочевидні причини дефіциту вітаміну А

1. Сухість очей

Це може бути однією з перших ознак нестачі вітаміну А. Наші очі вкриті слізною плівкою, яка захищає очне яблуко від забруднень та зволожує її. У її структуру входить вітамін А і коли слізна плівка не виконує свою функцію, ви відчуваєте сухість в очах, а це означає, що настав час поповнити запас вітамінів.

6 неочевидних причин дефіциту вітаміну А-Фото 2

2. Розлад сутінкового зору 

 У народі це відомо як куряча сліпота. Ще одна рання ознака дефіциту вітаміну А. Він є важливою частиною родопсину - білка, що поглинає світло в сітківці і відповідає за зір у темний час доби.    

3. Довго гояться рани

Вітамін А - важливий компонент у процесі загоєння ран. Він дозволяє запаленню поширюватися у клітинах. При дефіциті цього мікроелемента тіло довше справлятиметься із загоєнням уражених ділянок.

4. Найчастіше почали хворіти на грип. 

Дефіцит вітаміну А може бути пов'язаний із частими появами інфекцій горла, дихальних шляхів або грудної клітки. Цей мікроелемент відповідає за підвищення якості роботи імунної системи, що у свою чергу знебарвлює захист всього організму.

6 неочевидних причин дефіциту вітаміну А-Фото 3

5. Сухість шкіри

Дефіцит вітаміну А, безперечно, не є єдиною причиною сухості шкіри, екземи та інших проблем з нею, але він відіграє важливу роль у здоровому зовнішньому вигляді. Коли ви дивитеся на інгредієнти засобів догляду за шкірою, ретинол - один з найпоширеніших складових і недарма. Виявляється, ретинол насправді отриманий з вітаміну А і має безліч переваг для шкіри, включаючи зменшення зморшок, розгладжування текстури шкіри та багато іншого. Після розуміння зв'язку стає зрозуміло, що дефіцит вітаміну А може стати причиною проблем зі шкірою.

6. Проблеми із фертильністю

 Дослідження показують, що дефіцит вітаміну А може бути пов'язаний із безпліддям. Відомо, що він відіграє важливу роль у низці репродуктивних процесів, але в цій галузі необхідні подальші дослідження, щоб дізнатися, чи пов'язаний дефіцит вітаміну А з проблемами фертильності.

Ось такі сигнали може надіслати ваш організм, щоб ви змогли вчасно поповнити запаси, що бракують, і бути завжди здоровою.

Фото: unsplush.com

Статті на тему