Судячи з кількості людей із чашками еспресо в руках, кавоманів менше не стає. Різноманітність кавових напоїв разом із кількістю їх споживачів зростає із завидною регулярністю. Що ж з нами робить каву, що ми так уперто хочемо пити її щодня? Причин цього кілька, і ми розповімо про них у цій статті.1. Кава зміцнює пам'ять
Дослідження, проведене університетом Джона Хопкінса, встановило, що кава позитивно впливає на пам'ять. Інформація, яка сприймається мозком протягом 24 годин після вживання кофеїну, закріплюється у пам'яті особливо добре. Звичайно, повністю покладатися на чарівну силу кави не варто, але в екстрених ситуаціях вона дуже врятує. Якщо вам необхідно засвоїти відразу великий масив інформації, кава допоможе покращити пам'ять та підвищити активність мозку. Може, звичайно, статися, що через деякий час згадати всі деталі точно вже не вдасться, зате на найближчих переговорах ви будете блищати.
Читайте також:Чорний лікар: все про користь та шкоду кави
2. Кава уповільнює процеси старіння організму
Є серйозні підстави вважати, що цей напій дійсно допомагає нам жити довше. Професори з університету Скрентона виявили, що у тих, хто вживає від трьох до п'яти чашок кави на день, ризик захворіти на діабет та різні серцеві захворювання знижується на 15 %, на відміну від тих, хто пропускає щоденну «дозу». А поки що не доведений прямий зв'язок між кофеїном і довгожительством, ми можемо з упевненістю сказати, що чашка міцної, якісної кави здатна надати нам почуття непереможності та впевненості у собі.
3. Кава може негативно впливати на продуктивність
Це спостереження є досить новим, тому викликає особливий інтерес. У своїй книзі «Я, знову я, і ми: наука особистості та мистецтво благополуччя» (Me, Myself, and Us) автор Браян Літтл каже, що кава по-різному впливає на інтровертів та екстравертів.
Випивши близько двох чашок кави, екстраверти виконують завдання більш ефективно, в той час як інтроверти, навпаки, помітно гірші,
- пише Брайан.
Доводи теорії ґрунтуються на тому, що інтроверти часто працюють над проектами, які потребують високої концентрації. Кофеїн надмірно стимулює нервову систему і змушує їх частіше відволікатися.
Читайте також: Своя акваторія: скільки води пити на день?
4. Кава допомагає боротися із сонливістю
Ця властивість кави, мабуть, вже всім знайома не з чуток. Тільки одна чашка напою перетворює нас із зомбі на супергероїв ще до того, як ми дочитуємо перший лист на робочій пошті. Чому ж кофеїн бадьорить нас так швидко?
Дослідження вчених Сеульського національного університету, проведені спільно з німецькими та японськими професорами, показали, що кофеїн може покращити когнітивні функції та настрій у людей, які страждають на сонливість, а також впливає на ділянки мозку, що відповідають за пам'ять і концентрацію. Кофеїн легко обходить гематоенцефалічний бар'єр центральної нервової системи, який покликаний відсіювати бактерії, віруси та більшість лікарських препаратів. Протягом 30 хвилин кофеїн проникає у кожну клітину нашого організму, блокуючи активність аденозину, так званого гормону втоми. В результаті ми стаємо більш уважними та сконцентрованими.
5. Кава піднімає настрій
Зверніть увагу, наскільки сильно змінюється наш настрій після кількох ковтків напою. Дослідники з Університету штату Невади пояснюють це тим, що, крім аденозину, під вплив кофеїну також потрапляють дофамін, ацетилхолін та серотонін. Чашка кави стимулює підвищений виробіток цих гормонів, що в цілому покращує настрій і робить нас бадьорими.
Читайте також: 5 рецептів приготування смузі для краси та здоров'я
6. Кава прискорює метаболізм
Науковий журнал "Фізіологія та поведінка" (Physiology & Behavior), офіційне видання Міжнародного товариства нейромодуляції (Техас, США), опублікував результати дослідження, згідно з якими у людей, які регулярно вживають каву, обмін речовин прискорюється на 16%. Крім того, кава підвищує рівень витривалості. Головне - пити тільки натуральну чорну каву без вершків і цукру, адже тільки вона сприяє схуднення.