Додайте до раціону ці сім продуктів і не хворійте!
Уберегтись від інфекцій в осінньо-зимовий період набагато складніше, ніж у теплу пору року, якщо це взагалі можливо. Великі скупчення людей в офісі, супермаркеті, торговому центрі, транспорті викликають не лише нелюбов до громадських місць, а й небажані хвороби. Якщо лежати вдома кілька тижнів не входить у ваші плани, подбайте про імунітет заздалегідь.
Читайте також: 11 продуктів для натуральної підтримки колагену
Вітамін С слід приймати не тільки в період хвороби, але і для профілактики, щоб зміцнити імунну систему. Оскільки він не виробляється в організмі і не накопичується, щоденна норма допоможе виробляти лейкоцити та боротися з різноманітними інфекціями. Якщо додати в осінньо-зимовий період у свій раціон більше апельсинів, лимонів, лаймів, мандаринів та грейпфрутів, шанси захворіти значно зменшаться.
Якщо ви думаєте, що цитрусові – лідери за вмістом вітаміну С не тільки серед фруктів, а й овочів, то ви помиляєтеся, адже у складі червоного перцю його вдвічі більше!
Перець є добрим джерелом бета-каротину, що позитивно впливає не тільки на зміцнення імунної системи, але і на здоров’я шкіри та очей.
Читайте також: Продукти, що провокує запальні процеси
Брокколі – капуста, яка багата вітамінами А, С, Е, антиоксидантами та клітковиною. Щоб брокколі принесло максимальну користь, намагайтеся мінімізувати термічну обробку. Якщо такий смак не подобається, мінімально протушкуйте капусту броколі, приготуйте на пару або запікайте.
Як і броколі, шпинат не варто піддавати термічній обробці або робити це мінімально, щоб зберегти всі поживні речовини. А берегти у складі шпинату є що: бета-каротин, вітамін А та вітамін С.
Читайте також: За вікном осінь: як не захворіти та зміцнити імунітет
Коли йдеться про профілактику та боротьбу з застудою, одну з ключових ролей у процесі одужання може зіграти не тільки вітамін С, а й вітамін Е. Цей жиророзчинний вітамін міститься у горіхах, таких як мигдаль. Лише півсклянки буде достатньо для заповнення добової норми.
Яскраво-жовтогаряча пряність хороша не тільки для надання особливого смаку різним стравам. Вона часто використовується як протизапальний засіб при лікуванні остеоартриту та ревматоїдного артриту.
Деякі дослідження також підтверджують, що куркумін, який надає спеції характерного відтінку, допомагають зменшити біль у м’язах після фізичних навантажень.
Читайте також: 5 стоп-продуктів, які краще не їсти перед сном
Запах після часнику менш приємний, ніж його корисні властивості, але іноді доводиться чимось жертвувати. Оскільки часник зміцнює судини і допомагає знизити кров’яний тиск, варто частіше додавати його в їжу, особливо в холодну пору року.
Фото: unsplash.com