UA
RU

Болі під час сексу: Основні причини

Редагувати переклад
Зазнаєте біль під час статевого акту? Ви не самотні. За оцінками Американського коледжу акушерів та гінекологів, майже 75% жінок стикаються із болючим сексом.

біль при статевому акті

Складно уявити, що така велика кількість жінок відчуває дискомфорт під час інтиму. Але воно може бути ще більшим, тому що не всі опитані чесно зізнаються в проблемах у ліжку. Сексолог Фелісія Кларк каже, що жінки часто замовчують болі під час проникнення тому, що «одне з неписаних правил довгострокових відносин — терпіти поганий секс. Вони не тільки миряться з неприємними відчуттями, але ще й імітують оргазм, щоб задовольнити його свого чоловіка». 

Є безліч причин болю під час сексу, починаючи від захворювань та закінчуючи емоційним станом. Ми привели найголовніші. 

Якщо у вас є ендометріоз.

Ендометріоз – це гінекологічне захворювання, яке характеризується розростанням клітин внутрішнього шару стінки матки – ендометрію – за межі матки. Стан найчастіше є рецидивуючим передменструальним або менструальним болем. Секс із глибоким проникненням може ще сильніше загострити ці відчуття. 

Щоб полегшити стан, експерти рекомендують поекспериментувати з позами та вибрати ті, за яких проникнення не таке глибоке. Найкраще підійдуть позиції на боці та «доггі-стайл». Найідеальніший варіант – взагалі утриматися від сексу на період лікування. 

Читайте також: ДОДАТИ ПЕРЧИНКУ: ГІД ЗА СЕКСУ ДЛЯ СУЧАСНОЇ ДІВЧИНИ

Якщо у вас дерматологічні проблеми.

Існує безліч різних типів шкірних захворювань, які можуть виникати у вульві та навколо неї. Якщо дивитися на них з точки зору того, як вони впливають на вашу здатність насолоджуватися сексом, то повинні попередити деякі з них дійсно дуже неприємні. Наприклад, крауроз вульви та вульводінія. Крауроз вульви - це захворювання, яке характеризується змінами архітектури вульви і призводить до болю під час сексу, якщо його не лікувати, а вульводінія - хронічний біль в області вульви. 

Лікування цих дерматологічних захворювань може змінюватись, тому дуже важливо встановити точний діагноз. Найчастіше лікарі призначають стероїди та вагінальні розширювачі, забороняють носити щільну нижню білизну та користуватися ароматизованим туалетним папером та тампонами. 

Якщо у вас гормональні зміни або менопауза.

Гормональні зміни в організмі (наприклад, зниження рівня естрогену) можуть значною мірою позначитися на відчуттях від сексу. Зазвичай це відбувається, коли жінка годує грудьми, наближається до менопаузи, приймає певні ліки або має проблеми з репродуктивною функцією. Відсутність естрогену безпосередньо впливає на вульву, піхву та нижні сечові шляхи, роблячи тканини більш тонкими. Це може призвести до сухості, печіння, зменшення природного мастила та болю під час статевого акту.

У цій ситуації вам не обійтися без консультації лікаря, але є речі, які ви можете зробити в домашніх умовах. Наприклад, під час інтимної близькості використовуйте мастило або вагінальний зволожуючий крем. 

біль при глибокому проникненні

Якщо у вас дисфункція тазового дна.

Мимовільне спазмування тазового дна може бути ознакою вагинизму. Вагінізм - це стан, при якому м'язи піхви мимоволі скорочуються, стегна зводяться рефлекторно і тіло зводить судомами. Як наслідок, вагінальний біль, дискомфорт під час статевого акту, проблеми з проникненням.

Дисфункцію тазового дна можуть спричинити як фізичні, і емоційні чинники. І тут варто звернутися до психотерапевта. 

Читайте також: СЕКС-ДРАЙВ: ЯК ПІДВИЩИТИ СВОЄ ЛІБІДО

Якщо ви нещодавно народжували…

Якби життя було справедливим, біль при пологах був би останнім неприємним відчуттям, яке відчувала жінка, але процес відновлення також вимагає мужності. Щоб уникнути розривів під час пологів та полегшити процес проходження дитини через родові шляхи, лікарі іноді вдаються до епізіотомії – хірургічного розрізу промежини. Для того, щоб усе загоїлося, потрібно від чотирьох до шести тижнів. На цей час краще відмовитися від сексу та почати вести статеве життя лише після дозволу гінеколога.

Якщо у вас депресія.

Психічне здоров'я може суттєво вплинути на те, чи буде ваш секс болючим чи ні. Депресія часто призводить до зниження лібідо або психогенних болів у будь-якій частині тіла, включаючи піхву. Постійне почуття тривожності також провокує появу вагинізму чи диспареунії (болючі відчуття під час сексу).  

Ще однією причиною дискомфорту під час сексу можуть стати спогади про минулу травму. Якщо ваш нинішній партнер робить щось, що викликає у вашій пам'яті неприємні спогади і асоціації, тоді ваше тіло може просто «закритися». У цьому випадку допоможе лише похід до психотерапевта чи сексолога. 

Джерело фото: instagram.com/SLEEPYJONES

Статті на тему