UA
RU

Чотири прості кроки до здорового сну

Редагувати переклад
Спляча красуня напевно знала, що робити, щоб дочекатися принца і зберегти молодість. Звичайно, можливості спати завжди у нас немає, але висипатися ми просто зобов'язані. Тому вивчаємо секрети гарного сну.

GettyImages-200348549-001

На жаль, навіть за наявності заповітних 8 годин сну виспатися вдається небагатьом. Однією із сучасних причин відсутності гарного сну фахівці називають світло моніторів. Навряд чи хтось сьогодні засинає без того, щоб погортати стрічку Instagram, Twitter або просто переглянути чергову серію улюбленого серіалу. Спробуйте відмовитися від цих задоволень хоча б за дві години до сну – результат не забариться.

А тепер трохи математики. Відомо, що щоночі мозок проходить через кілька 90-хвилинних блоків сну. Так, наприклад, щоб прокинутися о 8-й ранку, найкраще засипати в 11 вечора або 00.30 ночі. Тобто, навіть якщо ви хочете знати, як виспатися за 4 години або 6 просто розбийте потрібний час на 90-хвилинні фази. Підрахунок фаз сну, безперечно, корисна практика, але що робити, якщо засипати за графіком не вдається фізично – у голові перебираються всі пережиті за день події. У цьому випадку може допомогти стара добра традиція вважати овець. Але ведіть відлік трійками: три вівці, шість овець, дев'ять овець і таке інше.

Читайте також: Грейпфрутовий сік рятує від безсоння 

Щоб змусити себе заснути, можна навіть вдатися до хитріших хитрощів, а саме несправжнього позіхання. Цей сигнал змусить думати мозок, що тіло втомилося, дозволяючи швидше розслабитися та заснути. Банальний теплий душ або ванна також допоможуть у боротьбі з безсонням. Тепла вода піднімає температуру тіла, а потім різко падає, що є для мозку сигналом для переходу в сплячий режим.

Сон, незважаючи на наше бажання часом і зовсім виключити його з нашого життя, щоб усе встигнути, є важливою складовою здоров'я, краси та успіхів. Дотримання простих порад допоможе виробити звичку засипати вчасно і добре висипатися.

Статті на тему