UA
RU

Що завдає шкоди вашій печінці

Редагувати переклад
Проблеми з печінкою звикли пов'язувати із зловживанням алкоголем.

Відразу скажемо, зайве захоплення алкоголем найбільш руйнівне для печінки, але деякі ваші «грішки» також негативно впливають на стан цього життєво важливого органу. Оскільки печінка грає роль фільтра в нашому організмі, вона неминуче стикається з усіма гидоти, які потрапляють у ваше тіло. 

Що завдає шкоди вашій печінці.

Ви їсте надто багато переробленої їжі

Кожному з нас слід обмежити споживання перероблених продуктів. Вони повно жирів і консервантів, які призводять до окисних ушкоджень печінки. А велика кількість калорій та вуглеводів може сприяти ожирінню цього органу. Що варто додати до свого раціону для підтримки печінки? З цими продуктами ви добре знайомі! Фрукти, овочі, оливкова олія, зернові, риба, м'ясо, молочні продукти, горіхи та мед – ось основа будь-якого здорового меню. 

Що завдає шкоди вашій печінці.

Ви не займаєтесь спортом

Фізичні вправи як поліпшують стан печінки, але й стабілізують настрій, підвищують якість сну, підтримують продуктивність мозку. Як відомо, печінка відіграє важливу роль у обробці їжі, яка потрапляє до організму. А спорт допомагає ефективніше використовувати вуглеводи та зменшувати їх кількість у печінці. Так що не лінуйтеся і займіться мінімальною фізичною активністю: 15-хвилинною зарядкою або пробіжкою вранці. 

Читайте також: ЯК ПРОВІСТИ ПОВНИЙ ДИТОК ОРГАНІЗМУ

Що завдає шкоди вашій печінці.

Ви п'єте багато болезаспокійливих

Деякі препарати, що вгамовують головний і м'язовий біль, що зменшують лихоманку і жар, можуть бути токсичними у високих дозах. Якщо ви не дотримуєтеся рекомендацій лікаря, вони можуть призвести до пошкодження печінки. Особливу увагу звертайте на наявність у ліках ацетамінофену. У парі з алкоголем він здійснює подвійний удар по печінці. Якщо ви плануєте пити алкогольні напої і потребуєте болезаспокійливих, тоді вибирайте аспірин та ібупрофен.

Що завдає шкоди вашій печінці.

Ви використовуєте добавки для зниження ваги

Таблетки для схуднення - це не просто марнування часу і грошей, це ще й удар по вашій печінці. Не думайте, що якщо у складі вказані виключно натуральні та трав'яні інгредієнти, препарати можна вживати. Якщо ви вже приймаєте добавки, бачите хороший результат і почуваєтеся чудово, ми повинні вас попередити: зазвичай на початкових етапах запалення печіння протікає безсимптомно.

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему