UA
RU

Головні проблеми чутливої ​​шкіри та шляхи їх вирішення

Редагувати переклад
А ви знали, що 1/3 європейців заявляють, що мають чутливу шкіру?

дерматолог Україна

Про це і не лише розповіла на лекції заслужений лікар України, академік АН ВОУ та МАОН, член Американської та Європейської Академій дерматології та венерології Тетяна Проценко. Вона відповіла на всі хвилюючі нас питання:

 • Що таке чутлива шкіра?
 • "Які причини формування чутливої ​​шкіри?"
 • "Які бувають особливості чутливої ​​шкіри?"
 • «Як правильно доглядати чутливу шкіру?»

і багато інших.

Ділимося з вами найяскравішими цитатами лекції і розкриваємо відповіді на всі ваші запитання. 

Читайте також: 5 РЕЧІВ, ЯКІ ПОТРІБНО РОБИТИ З ШКІРОЮ ДО 40

чутлива шкіра

Що таке чутлива шкіра?

Чутлива шкіра - це гетерогенний дерматологічний синдром, що вимагає особливого відношення як з боку лікаря-фахівця, так і з боку пацієнта, з обов'язковою індивідуалізацією лікувального догляду, програм косметологічного впливу, фотозахисту. 

— дає ухвалу Тетяна Проценко. 

Цікаво, що чутлива шкіра може бути при будь-якому типі (суха, жирна, комбінована) та фотостарінні. На цю властивість шкіри не впливають також вік, ні стать. І це ще всі факти: сам термін «чутлива шкіра» виник недавно. Фахівці узагальнювали їм будь-яку непереносимість шкірою декоративної косметики або догляду. 

чутлива шкіра.

Які причини формування чутливої ​​шкіри?

Що відбувається зі шкірою такого, що вона раптом стає чутливою? Виявляється, що змінюється захисна реакція шкіри на будь-які зовнішні та внутрішні дії. Тетяна порівняла шкіру зі стіною, що складається з цеглинок, якщо в ній все добре і збалансоване - вона захистить від шкідливих впливів, якщо ні, то вона впаде. Давайте розберемося з головними причинами, що впливають на те, що шкіра стає чутливою:

 • екзогенні (холод, спека, інсоляція, куріння, хлорована вода, кондиціювання повітря, нераціональний догляд за шкірою)
 • ендогенні (інтоксикації, соматичні захворювання шкіри)
 • зміна реактивності шкіри та/або формування її алергічного статусу 

До речі, у віці 35+ з людиною відбувається ряд змін (послаблюється імунітет шкіри, вона стає тоншою, уповільнюються процеси регенерації та вироблення колагену), що позначається на рівні чутливості шкіри. Якщо раніше ця проблема могла вас не турбувати, з роками питання стає рубом. 

Читайте також: ЩО ТАКЕ СИНЕ СВІТЛО І ЯК ВІН ВЛИЯЄ НА НАШУ ШКІРУ?

чутлива шкіра косметологія

Які бувають особливості чутливої ​​шкіри?

Іноді процеси, що відбуваються на шкірі, змушують нас похвилюватися. Висипання – це реакція на зміни гормонального фону, пов'язані з критичними днями, чи причина лежить набагато глибше? А рожеві щічки – це естетична проблема чи дерматологічна? Щоб зрозуміти, яка у вас ситуація, ми перерахуємо основні особливості чутливої ​​шкіри, які допоможуть вам визначитись:

 1. схильність до утворення вогнищ запалення;
 2. порушення мікроциркуляції;
 3. підвищена крихкість судин шкіри;
 4. прискорений процес старіння шкіри;
 5. схильність до почервоніння та роздратування;
 6. схильність до алергічних реакцій.

Навіть якщо ви не впевнені, що це про вас не ризикуйте, а перевіртеся у досвідченого дерматолога. Будь-які «несправності» в організмі дають результат «на обличчя». 

чутлива шкіра типи

Як правильно доглядати чутливу шкіру?

Звичайно ж, краще діяти на випередження і не дати негативним факторам довести шкіру до критичного стану, але якщо час втрачений — ви повинні кинути всі сили на те, щоб покращити ситуацію та не допустити її подальшого розвитку. У цьому випадку найкраща стратегія – це очищення та захист. Навіть якщо у вас є генетична схильність до чутливості шкіри, тільки від вас залежить — чи дасте їй реалізуватися чи ні. І ще не буде зайвим нагадати, що й ми самі чи не найголовніші вороги своєї шкіри. Назва проблеми навіть отримала свій термін — епігенетичний фактор. Однією з його складових є куріння. 

Якби у дівчат була можливість подивитися під збільшенням на свою шкіру, вони зрозуміли б, як невиправдано вони витрачають гроші на косметологів, коли їхня головна проблема — це куріння, 

– запевняє заслужений лікар України.

Що ж робити?

А почати варто з азів – очищення шкіри. Воно має бути щадним, без детергентів, що містять агресивні для гідроліпідної мантії шкіри компоненти. Очищення складається з чотирьох етапів: 

 1. саме очищення
 2. тонізування
 3. антиоксидантний захист
 4. зволожуюча дія

Воно допоможе усунути будь-які забруднення, надлишки косметики та себуму, підготувати шкіру до подальших процедур. 

На другому місці, але не на останньому за важливістю – захист шкіри. Вам потрібно пам'ятати про два ключові моменти: кошти варто вибирати тільки з SPF не нижче 50 та орієнтовані на чутливу шкіру. Наприклад, у APIVITA ви знайдете відмінний варіант - Сонцезахисний крем для чутливої ​​шкіри з ромашкою та комплексом 3D PRO-ALGAE®. Комплекс спеціально розроблений для власниць чутливої ​​шкіри, які страждають від активного сонця та постійного роздратування. 

 

Сонцезахисний крем APIVITA

Те, чого ви не зможете знайти більше в жодному сонцезахисному кремі, - це запатентований комплекс 3D PRO-ALGAE®. В його основі – мікроводорості та екстракт прополісу, що забезпечують тривимірний захист структури шкіри під час сонячної інсоляції. Ефект комплексу 3D PRO-ALGAE® був вивчений тестами in vivo. 

На що здатний Сонцезахисний крем для чутливої ​​шкіри з ромашкою та комплексом 3D PRO-ALGAE®: 

 • заспокоює чутливу шкіру, зменшуючи подразнення на понад 76.5%
 • зменшує свербіння більш ніж на 50% 
 • захищає шкіру від UVA- та UVB-випромінювання
 • рятує від фотостаріння завдяки комплексу 3D PRO-ALGAE®
 • зволожує завдяки гіалуроновій кислоті та пантенолу

До речі, продукт на 79% складається з натуральних інгредієнтів та підходить усім типам шкіри. 

Чутлива шкіра – це розвиток шкірної патології. Щоб вона не розвинулася, потрібно правильно підходити до очищення та захисту шкіри, розібратися з тими факторами, які можуть посилити ситуацію, а ще віддати себе в руки перевірених фахівців. 

Credits: APIVITA

Статті на тему