COVID-19: 10 часто задаваних питань про новий вірус
Головне - не піддаватися паніці і слідувати чітким інструкціям!
1. Що таке COVID-19?
Коронавіруси - це велика родина вірусів, які можуть викликати хвороби у тварин або людей. Коронавірусна хвороба 2019 (COVID-19) – це респіраторне захворювання, яке може передаватися від людини до людини. Існує кілька типів коронавірусної інфекції, у тому числі ті, що зазвичай викликають легкі захворювання верхніх дихальних шляхів. COVID-19 – це нове захворювання, яке раніше не спостерігалося у людей.
2. Які симптоми COVID-19?
Найбільш поширеними симптомами COVID-19 є:
- лихоманка
- втома
- сухий кашель
Деякі пацієнти можуть мати такі симптоми, як біль, закладеність носа, нежить, біль у горлі або діарея. Ці симптоми зазвичай слабо виражені та починаються поступово. Також слід зазначити, що хвороба може протікати безсимптомно на перших етапах. Більшість людей (близько 80%) одужують без необхідності спеціального лікування. Літні люди і ті, хто має серйозні проблеми зі здоров'ям, наприклад, високий кров'яний тиск, проблеми з серцем або діабет, більш схильні до розвитку захворювання.
Читайте також: ДОНАТЕЛЛА ВЕРСАЧЕ ПОЖЕРТВУВАЛА 200 ТИСЯЧ ЄВРО НА БОРОТЬБУ З КОРОНАВІРУСОМ
3. Як розповсюджується COVID-19?
Люди можуть заразитися COVID-19 від тих, які мають вірус. Хвороба може передаватися від людини до людини через маленькі крапельки з носа або рота, які поширюються, коли людина з COVID-19 кашляє чи видихає. Ці краплі потрапляють на предмети та поверхні навколо людини, а інші люди «ловлять» COVID-19, торкаючись цих предметів або поверхонь, потім підносячи руки до очей, носа чи рота. Люди можуть заразитися COVID-19 повітряно-краплинним шляхом, якщо вони знаходяться в безпосередній близькості до людини з COVID-19. Ось чому важливо триматися на відстані понад 1 метр від хворої людини.
4. Як не захворіти на COVID-19?
Найкращий спосіб запобігти хворобі - це уникнути контакту з вірусом. МОЗ України рекомендує щоденні профілактичні заходи, щоб запобігти поширенню респіраторних захворювань, у тому числі:
- Уникайте тісного контакту із хворими людьми.
- Не торкайтеся до своїх очей, носа і рота.
- Залишайтеся вдома.
- Очищайте та дезінфікуйте предмети та поверхні, до яких часто торкаєтеся, використовуючи звичайні побутові засоби для чищення.
- Часто мийте руки з милом та водою. Процедура має тривати не менше 20 секунд. Особливо ретельно мийте руки після відвідування вбиральні; до їжі; і після кашлю, чхання.
- Якщо мило та вода недоступні, використовуйте дезінфікуючий засіб для рук на основі спирту з вмістом спирту не менше 60%.
[offers_carousel id=586313]
Читайте також: АКТРІСІ ОЛЬГІ КУРИЛЕНКО ДІАГНОСТУВАЛИ КОРОНАВІРУС
5. Чи існують вакцини або інші лікарські засоби для профілактики COVID-19?
В даний час немає вакцини для профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19).
6. Чи ефективні антибіотики для профілактики чи лікування COVID-19?
Ні. Антибіотики безсилі проти вірусів, вони працюють лише проти бактеріальних інфекцій. COVID-19 викликаний вірусом, тому антибіотики не сприяють одужанню, їх не можна використовувати без рецепта лікаря.
7. Чи забезпечують медичні маски, рукавички та респіратори N95 захист від коронавірусу?
Респіратори N95 та інші засоби індивідуального захисту (ЗІЗ), такі як рукавички та маски, призначені для створення бар'єру, не пов'язаного з певним захворюванням. Вони запобігають проникненню твердих речовин, рідин та різних частинок, що знаходяться у повітрі. Загалом ні МОЗ, ні виробник не можуть гарантувати, що ЗІЗ захистять вас від певного захворювання.
8. Чи потрібно носити маску як захист?
Носити маску варто тим, хто має симптоми COVID-19 (особливо кашель) або доглядає когось, у кого може бути COVID-19. Одноразова маска для особи може бути використана лише один раз. В іншому випадку вона не дасть потрібного ефекту. Найбільш дієві способи захистити себе та оточуючих від COVID-19 — часто мити руки, прикривати рота та носа під час кашлю, триматися на відстані не менше 1 метра від людей, які кашляють чи чхають.
Читайте також: ГРЕТА ТУНБЕРГ ПРИЗВАЛА ЕКОАКТИВІСТІВ ПРОВОДИТИ МІТИНГИ ОНЛАЙН ЧЕРЕЗ ЗАГРОЗИ КОРОНАВІРУСУ
9. Чи безпечно отримувати посилку з району, де повідомлялося про COVID-19?
Так. Імовірність зараження товарів або продуктів людиною з COVID-19 низька, а ризик зараження вірусом, що викликає COVID-19, з упаковки, яка була піддана впливу різних умов і температури, також низька.
10. Чи є щось, що я не повинен робити?
Наступні заходи НЕ ефективні проти COVID-2019 і можуть бути навіть шкідливими:
- Куріння
- Носіння кількох масок
- прийом антибіотиків
Якщо у вас підвищена температура, кашель та утруднене дихання, зверніться за медичною допомогою на ранній стадії, щоб знизити ризик розвитку більш тяжкої форми захворювання.