UA
RU

COVID-19: 10 часто задаваних питань про новий вірус

Головне - не піддаватися паніці і слідувати чітким інструкціям!
коронавірус що це

1. Що таке COVID-19?

Коронавіруси - це велика родина вірусів, які можуть викликати хвороби у тварин або людей. Коронавірусна хвороба 2019 (COVID-19) – це респіраторне захворювання, яке може передаватися від людини до людини. Існує кілька типів коронавірусної інфекції, у тому числі ті, що зазвичай викликають легкі захворювання верхніх дихальних шляхів. COVID-19 – це нове захворювання, яке раніше не спостерігалося у людей. 

2. Які симптоми COVID-19?

Найбільш поширеними симптомами COVID-19 є:

  • лихоманка
  • втома
  • сухий кашель

Деякі пацієнти можуть мати такі симптоми, як біль, закладеність носа, нежить, біль у горлі або діарея. Ці симптоми зазвичай слабо виражені та починаються поступово. Також слід зазначити, що хвороба може протікати безсимптомно на перших етапах. Більшість людей (близько 80%) одужують без необхідності спеціального лікування. Літні люди і ті, хто має серйозні проблеми зі здоров'ям, наприклад, високий кров'яний тиск, проблеми з серцем або діабет, більш схильні до розвитку захворювання. 

Читайте також: ДОНАТЕЛЛА ВЕРСАЧЕ ПОЖЕРТВУВАЛА 200 ТИСЯЧ ЄВРО НА БОРОТЬБУ З КОРОНАВІРУСОМ

коронавірусна інфекція

3. Як розповсюджується COVID-19?

Люди можуть заразитися COVID-19 від тих, які мають вірус. Хвороба може передаватися від людини до людини через маленькі крапельки з носа або рота, які поширюються, коли людина з COVID-19 кашляє чи видихає. Ці краплі потрапляють на предмети та поверхні навколо людини, а інші люди «ловлять» COVID-19, торкаючись цих предметів або поверхонь, потім підносячи руки до очей, носа чи рота. Люди можуть заразитися COVID-19 повітряно-краплинним шляхом, якщо вони знаходяться в безпосередній близькості до людини з COVID-19. Ось чому важливо триматися на відстані понад 1 метр від хворої людини.

4. Як не захворіти на COVID-19?

Найкращий спосіб запобігти хворобі - це уникнути контакту з вірусом. МОЗ України рекомендує щоденні профілактичні заходи, щоб запобігти поширенню респіраторних захворювань, у тому числі:

  1. Уникайте тісного контакту із хворими людьми.
  2. Не торкайтеся до своїх очей, носа і рота.
  3. Залишайтеся вдома.
  4. Очищайте та дезінфікуйте предмети та поверхні, до яких часто торкаєтеся, використовуючи звичайні побутові засоби для чищення.
  5. Часто мийте руки з милом та водою. Процедура має тривати не менше 20 секунд. Особливо ретельно мийте руки після відвідування вбиральні; до їжі; і після кашлю, чхання.
  6. Якщо мило та вода недоступні, використовуйте дезінфікуючий засіб для рук на основі спирту з вмістом спирту не менше 60%. 

[offers_carousel id=586313]

Читайте також: АКТРІСІ ОЛЬГІ КУРИЛЕНКО ДІАГНОСТУВАЛИ КОРОНАВІРУС

5. Чи існують вакцини або інші лікарські засоби для профілактики COVID-19?

В даний час немає вакцини для профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19). 

6. Чи ефективні антибіотики для профілактики чи лікування COVID-19?

Ні. Антибіотики безсилі проти вірусів, вони працюють лише проти бактеріальних інфекцій. COVID-19 викликаний вірусом, тому антибіотики не сприяють одужанню, їх не можна використовувати без рецепта лікаря. 

коронавірусна інфекція covid-19

7. Чи забезпечують медичні маски, рукавички та респіратори N95 захист від коронавірусу?

Респіратори N95 та інші засоби індивідуального захисту (ЗІЗ), такі як рукавички та маски, призначені для створення бар'єру, не пов'язаного з певним захворюванням. Вони запобігають проникненню твердих речовин, рідин та різних частинок, що знаходяться у повітрі. Загалом ні МОЗ, ні виробник не можуть гарантувати, що ЗІЗ захистять вас від певного захворювання. 

8. Чи потрібно носити маску як захист?

Носити маску варто тим, хто має симптоми COVID-19 (особливо кашель) або доглядає когось, у кого може бути COVID-19. Одноразова маска для особи може бути використана лише один раз. В іншому випадку вона не дасть потрібного ефекту. Найбільш дієві способи захистити себе та оточуючих від COVID-19 — часто мити руки, прикривати рота та носа під час кашлю, триматися на відстані не менше 1 метра від людей, які кашляють чи чхають.

Читайте також: ГРЕТА ТУНБЕРГ ПРИЗВАЛА ЕКОАКТИВІСТІВ ПРОВОДИТИ МІТИНГИ ОНЛАЙН ЧЕРЕЗ ЗАГРОЗИ КОРОНАВІРУСУ

9. Чи безпечно отримувати посилку з району, де повідомлялося про COVID-19?

Так. Імовірність зараження товарів або продуктів людиною з COVID-19 низька, а ризик зараження вірусом, що викликає COVID-19, з упаковки, яка була піддана впливу різних умов і температури, також низька.

10. Чи є щось, що я не повинен робити?

Наступні заходи НЕ ефективні проти COVID-2019 і можуть бути навіть шкідливими:

  1. Куріння
  2. Носіння кількох масок
  3. прийом антибіотиків 

Якщо у вас підвищена температура, кашель та утруднене дихання, зверніться за медичною допомогою на ранній стадії, щоб знизити ризик розвитку більш тяжкої форми захворювання.

Статті на тему