UA
RU

Дієта на соках: міф чи реальність

Редагувати переклад
Одні кажуть, що ця дієта обіцяє блискавичний результат, інші – що вона підриває здоров'я. Ми вирішили в цьому дати раду.
Дієта на соках: міф чи реальність.

Якщо ви сподіваєтеся втратити кілька кілограмів за короткий період часу, тоді дієта на основі фруктів та овочів може здатися ідеальним рішенням. Зрештою вони корисні для нашого здоров'я! Але перед тим, як ви дістанете свою соковитискач, ознайомтеся з порадами Девіда Вінера, спеціаліста з харчування, щоб дізнатися, що має входити до складу сокової дієти і як вона може вплинути на ваш загальний стан.

Що являє собою дієта на соках?

Сокова дієта - це популярна дієта зі швидким відновленням, що обіцяє різке зниження ваги, а деякі навіть стверджують, що вона виводить токсини з печінки та підтримує здоров'я кишечника. Але чи може дієта на соках дійсно допомогти схуднути та зміцнити ваше здоров'я загалом?

Сокова дієта передбачає сильне обмеження кількості споживаних калорій.

Дотримання цієї дієти означає споживання рідких фруктів та овочевих смузі для втрати ваги,

— каже Вінер.

Читайте також: ХУДЕЄМО З ЗАДОВОЛЕННЯМ: ЩО ТАКЕ ЧИТИНГ-ДІЄТА?

Існує багато версій сокової дієти, причому деякі плани замінюють всі страви та закуски соками, а інші замінюють один або два їди в день соками. 

Дієта на соках: міф чи реальність.

Перевага дієти на соках

Усі сокові дієти засновані на споживанні різних соків із фруктів та овочів. Її плюс у тому, що вона строго обмежує кількість споживаних калорій та контролює кількість нездорової їжі, якою ви, можливо, харчуєтеся.

Це хороший спосіб збільшити споживання фруктів та овочів. Однак, незважаючи на те, що процес приготування соку дозволяє більшості вітамінів, мінералів і фітонутрієнтів у фруктах та овочах залишатися, організму потрібно також користуватися і з м'якоті, в якій міститься клітковина,

— переконаний фахівець із харчування.

Дієта на соках: міф чи реальність.

Мінуси сокової дієти

Як і у випадку з більшістю екстремальних дієт, виняток життєво важливих харчових груп супроводжується проблемами зі здоров'ям. Ця дієта не для всіх, і вона може мати свої побічні ефекти.

Це досить спірний варіант, і хоча багато хто скаже, що це відмінний спосіб підвищити втрату ваги, сидіти на цій дієті безпечно тільки в короткостроковій перспективі. Соки допоможуть вашому організму отримувати мінерали та поживні речовини, але в соках не вистачає багатьох життєво важливих компонентів, таких як білок, який необхідний організму для створення здорових імунних клітин та клітковина, яка необхідна для вашого організму та виведення токсинів,

— каже Вінер. 

Читайте також: НІЯКИХ ЗАБУТІВ: ЯК МУЧНЕ І НЕ ПОПРЯВЛЯТИСЯ

Соки також містять багато цукру, який може представляти проблеми для організму:

Це може викликати хаос у потоці крові, що може призвести до падіння енергії та втоми, а також до додаткової потягу до цукру, яка не допоможе вам у досягненні цілей зі зниження ваги.

— каже Вінер.

Сокова дієта може також змусити відчувати постійний голод, призводити до змін у функціонуванні кишечника та головного болю.

Фото: unsplash.com

Статті на тему