UA
  RU

  Дурман століть: Аромати метро, ​​ґрунти та фарби - 6 парфумів для найчутливіших “носів” 

  Редагувати переклад
  Якщо квіти і ваніль вас більше не задовольняють, настав час відкривати для себе нові горизонти. 
  
  Дурман століть: Аромати метро, ​​грунту та фарби - 6 парфумів для найчутливіших “носів” -Фото 1

  Від чого більшість людей вважає, що бути іншим — неправильно і ганебно. Потрібно приховувати свої темні секретики, і навіть натяком не дати зрозуміти оточуючим, що з вами щось може бути не так. Зізнатися, що вам подобається щось заборонене, темне, містичне — однаково, що підписати вирок на соціальне самогубство.  


  Втім, перефразовуючи культову героїню "Гаррі Поттера", скажімо, що ви такі ж нормальні, як і ми. Раптом ви отримуєте справжнє задоволення від перебування в метро не тому, що вам дуже подобається пробиватися до мети крізь натовп незнайомців, а тільки через його унікальний аромат. Можливо, ви щоразу глибше вдихаєте повітря, коли в під'їзді в черговий раз ведуться ремонтні роботи, бо запах фарби ви любите ще з дитинства. І, звичайно, немає нічого дивного в тому, щоб вийти на вулицю після грози, і втягнути носом чудовий аромат вологого ґрунту – можливо навіть із домішкою “червивої” нотки. 

  Як ви вже зрозуміли, ми любимо говорити про найдивніші запахи, тому поважаємо парфумерів, які розуміють, що насправді потрібно сучасним людям. Нішеві аромати хороші тим, що ймовірність зустріти іншого аромофантика з подібним шлейфом парфуму, як у вас, дуже мала. Ексклюзивність - дуже важливо, але також цінно відшукати той пахучий "нюанс", який заспокоює вас, змушує провантажитися в сміливі мрії або, чим чорт не жартує, навіть збуджує.  


  Дурман століть: Аромати метро, ​​грунту та фарби - 6 парфумів для найчутливіших “носів” -Фото 2

  Вологий ґрунт 

  Нам здається, що дурманний запах після дощу походить від вологого ґрунту, але насправді за його появу відповідають різні класи мікроорганізмів. Геосмін продукується жителями глибин грунту, і являє собою той самий потаємний "озоновий" аромат. Guerlain Rose Barbare не подарує вам цілковитого занурення в м'який дотик скинув напругу дня, але завдяки троянди, альдегідам, меду і пачулі збагатить вашу палітру особливих "ностальгічних" парфумів. 

  Читай також: Чіткий план: 10 варіацій наймоднішого піджака осінньо-зимового сезону 2020/21 


  Дурман століть: Аромати метро, ​​грунту та фарби - 6 парфумів для найчутливіших “носів” -Фото 3

  метро 

  Традиційно вважається, що аромат метро неприємний, нав'язливий і дуже дратівливий. Описати словами його непросто, адже в ньому змішалося багато компонентів. Пил вагонів, розплавлені шпали, тунельна вогкість і метал, але головний елемент ностальгічного шлейфу - креозот, який одержують завдяки з'єднанню деревного та кам'яновугільного дьогтів. DS & Durga El Cosmico містить у основі цей “п'ятий елемент”, але доповнюється найбільш зрозумілими — дубом, пекучим перцем і навіть піском. 

  Дурман століть: Аромати метро, ​​грунту та фарби - 6 парфумів для найчутливіших “носів” -Фото 4  Ремонтні роботи 

  Можливо, саме визначення звучить дивно, але зізнайтеся, невже ви ніколи не мріяли потрапити на деревопереробний завод і загубитися там хоча б на кілька годин? Аромат лісу заспокоює і повертає нас думками в ті далекі часи, коли люди були змушені жити не в бетонних джунглях, а на лоні природи. Якщо і ви відчуваєте особливий зв'язок поколінь при вдиханні запаху подальшого будівельних робіт, рекомендуємо придивитися до Nasomatto Black Afgano, доповненому шлейфом моху, смоли та тютюну. 

  Дурман століть: Аромати метро, ​​грунту та фарби - 6 парфумів для найчутливіших “носів” -Фото 5


  фарба 

  Можливі, в дитинстві ви любили малювати графіті на стінах, а можливо найрадісніші спогади у вас пов'язані з переїздом у рідне місто і початком нового життя. Аромат фарби складносурядний, але і його можна знайти в творах сучасного парфумерного мистецтва. На жаль, точного відтворення того самого одурманюючого запаху не існує, тому доведеться задовольнятися і без того обмеженими варіантами. Adidas Unlock for Her хоч і наповнений фруктовими нотами, але запах фарби в аерозолі продукує досить явно. 

  Читай також: Netflix знімуть документальний фільм про відносини Девіда та Вікторії Бекхем

  Дурман століть: Аромати метро, ​​грунту та фарби - 6 парфумів для найчутливіших “носів” -Фото 6


  бензин 

  У улюбленому ароматі багатьох автолюбителів, як іншим і тих, хто поки що вдихає бензин лише завдяки щасливому випадку, містяться спеціальні сполуки, звані ароматичними вуглеводнями. У невеликих дозах вони провокують почуття ейфорії, подібне до наркотичного. Втім, у великих дозах бензин здатний стати причиною втрати свідомості, тому краще комбінувати манливий запах із чимось нейтральним. Так, в ароматі Ann Ringstrand Gather він виступає у поєднанні з кипарисом, ладаном, сосною, кедром та м'ятою. 

  Дурман століть: Аромати метро, ​​грунту та фарби - 6 парфумів для найчутливіших “носів” -Фото 7

  Старі книги 

  Мабуть, пристрасть людей до запаху старих книг зрозуміти найпростіше. Так пахне щасливе дитинство, проведене у міських бібліотеках, де аромат пилу змішувався з легкою ноткою ванілі у парфумах “глави” книжкового складу та приємної замші від обкладинок пригодницьких романів. У творі ароматичного мистецтва Meo Fusciuni Spirito Папір знаходиться в основі формули, і посилюється завдяки різним деревним породам і легкій ноті ванільних бобів тонка. 

  Аромат – емоція, враження, спогад. Запахи не можна чітко розділити на "погані" та "хороші", адже для кожної людини будь-яке поняття, дія або факт може стати амбівалентним. Нейропсихологи впевнені, що тільки підсвідомість має право відповідати за те, які аромати нам подобаються, а які ми знаходимо відразливими. Дитячі враження насамперед впливають на те, що ми знаходитимемо “пахучим” вже у дорослому віці. Тому, якщо для вас метро змалку було місцем спокою та впевненості у щасливому приїзді додому, не варто дивуватися, що і зараз ви жадібно щоразу вдихаєте аромат станції. 

  Статті на тему