UA
RU

Екотренд: тверді шампуні

Редагувати переклад

Літо 2001 року радує бумом на тверді шампуні. Бренди натуральної косметики балують любителів шайб, що очищають, різноманітністю складів, ароматів і форм. Розбираємось: кому підходять тверді шампуні, як часто їх можна використовувати, у чому їхня користь і чим вони відрізняються від рідких?

 

 

 

Ще недавно тверді шампуні доводилося довго шукати, адже вони не були настільки популярними, як їхні рідкі побратими. Піонером, трендсеттером та головним постачальником твердих шампунів для їхніх фанатів стала британська марка LUSH. Довгий час її бутіки були основним місцем для пошуку "мила для волосся", якщо потрібно його закупити перед поїздкою. Адже саме у поїздках із авіаперельотами тверді шампуні вперше показали свої плюси. Сьогодні асортимент будь-якого екобренду, що поважає себе, має цілу лінійку шампунів в бруску. З чим це складно? Тверді шампуні (bar shampoo, solid shampoo або «мило для волосся») мають низку переваг, не тільки для волосся та шкіри голови, але й для екології планети загалом.

 

Твердий шампунь VS рідкий: у чому різниця?

 

Чим твердий шампунь відрізняється від рідкого? По суті, лише форматом. У твердому шампуні немає двох складових – води та консервантів. Відсутність води позбавляє брусок живильного середовища для розмноження бактерій. Отже, консерванти у формулі можна звести до мінімуму. У цьому вся користь як для шкіри, а й у природи загалом. Адже, не секрет, що компоненти шампуню після його використання потрапляють у воду та ґрунт. Без води консервантів ми отримуємо «сухий набір» компонентів з рідкого шампуню — олії, ароматизатори, рослинні екстракти, морська сіль та ПАР (поверхнево активні речовини, що дають повітряну піну).
Ще одна вигідна відмінність шайби від флакона з рідким шампунем - перший виграє в ергономічності. Наприклад, для порівняння бренд Yves Rocher наводить такі дані: один брусок твердого шампуню Yves Rocher (об'ємом 60 г) дорівнює приблизно двом флаконам стандартного рідкого шампуню Yves Rocher (300 мл).
Відсутність пластикової упаковки – ще один екофактор, чому тверді шампуні набирають популярності. Виробники, котрим екологічність є важливою концепцією, заохочують покупця відмовлятися від пластикової тари. Тверді засоби, як правило, зберігаються в бляшанці, яку можна використовувати повторно.
І, нарешті, постійний плюс шампуню в бруску — його зручність у поїздках та авіаперельотах. Один шампунь у подорожі може замінити мило і гель для душу, а також гарантовано не потрапить під обмеження за обсягом рідини при авіаперельоті.

Екотренд: тверді шампуні-Фото 1

Набір твердих шампунів Mood Bar українського бренду NATUREAL. У наборі 4 міні-версії шампунів для різних типів волосся. Для тих, хто хоче спробувати всі варіанти лінійки та визначитися, який підходить краще.

 

Кому підходить твердий шампунь?

 

Твердий шампунь підходить усім, хто має бажання використовувати такий формат. Виробники намагаються максимально урізноманітнити кількість варіантів, створюючи шайби для будь-якого типу шкіри голови (адже твердий шампунь, як і рідкий, підбирається саме за типом шкіри, а не за типом волосся). Проте є нюанси, які необхідно врахувати, купуючи твердий засіб. Пам'ятайте:
*Натуральна косметика не є гіпоалергенною. Тому перед покупкою варто уважно вивчити склад щодо пошуку тригерних компонентів.
*Тверді шампуні, як правило, не містять силіконів і миють волосся до скрипу. Після миття розчісувати волосся складніше, ніж після рідкого шампуню з силіконами та пом'якшуючими добавками. Не обійтися без кондиціонера, маски чи зволожуючого спрею. На цей випадок деякі бренди натуральної косметики вже випустили тверді кондиціонери для волосся.

 

Екотренд: тверді шампуні-Фото 2

Твердий кондиціонер для волосся LUSH «Океан»

 

 

 

*Прийнято вважати, що тверді шампуні не підходять для фарбованого волосся. Сьогодні можна з упевненістю сказати: це міф із минулого! Сучасні виробники врахували це питання і тепер випускають шайби, що зберігають відтінок за рахунок дуже м'яких ПАР.

Читайте також: 6 помилок у літньому догляді за жирною шкірою

 

Екотренд: тверді шампуні-Фото 3

Жорсткий шампунь для жирної шкіри голови українського бренду Mola. Має у складі гідролізований кератин, що захищає колір від вимивання.

 

 

Як часто використовувати твердий шампунь?

 

Виробники рекомендують використовувати 1-4 рази на тиждень. У міру забруднення волосся та шкіри голови. Але у твердих шампуні є ще один плюс: вони добре очищають волосся від силіконів, що накопичилися. Силікони, які містяться в бальзамах, кондиціонерах і незмивних засобах, що розгладжують, мають тенденцію накопичуватися у волоссі, роблячи його сухим і ламким. В цьому випадку на допомогу прийде твердий шампунь, який не містить силіконів і очищає волосся глибше, ніж рідкий, звільняючи їх від силіконів, що накопичилися. Навіть якщо ви віддаєте перевагу рідкому формату, очищення твердим шампунем один раз на місяць - піде волоссю на користь. 

 

Екотренд: тверді шампуні-Фото 4

Колекція твердих шампунів Ives Rosher для різних потреб шкіри голови.

Головне фото надане українським брендом натуральної косметики NATUREAL

Статті на тему