UA
RU

Фейсфітнес: дієвий спосіб підтягнути обличчя чи міф?

Редагувати переклад
"Кілька хвилин на день - і ваше обличчя знову стане підтягнутим і молодим", - кажуть прихильники фейсфітнесу. Насправді ситуація трохи інакше і не все так просто, як може здатися на перший погляд. 

фейс-фітнес що це таке

Фейсфітнес — не просто модний напрямок у догляді за собою, але й дієвий спосіб підтягнути особу без оперативного втручання та дорогих процедур. Розбираємось, чи це так насправді і чи можна порівнювати фейсфітнес із процедурами ботоксу та іншими ін'єкціями.

Читайте також: Продукти рослинного походження для підтримки колагену

 

Що таке фейсфітнес?

Фейс-фітнес – це комплекс вправ, головне завдання яких – підтягнути обличчя та «прокачати» м'язи. Активно про фейсфітнес чи йогу для обличчя, як ще кажуть, почали розповідати кілька років тому косметологи та блогери. Зараз можна знайти не тільки онлайн-уроки про те, як підтягнути обличчя та стати на п'ять років молодшою, а повноцінні курси та школи.  

Чи ефективний спосіб підтягнути обличчя чи міф?

Трендів у догляді за обличчям можна порахувати незліченну кількість, але не всі такі ефективні, як нас у цьому запевняють маркетологи. Але щодо фейсфітнесу, то він дійсно ефективний і цьому є кілька пояснень. Як і тіло, наше обличчя складається з м'язів. Якщо бути точніше, то їх у нас 43. Раз ми тренуємо сідничні м'язи, біцепси та трицепси, то чому не можна робити це саме, але з обличчям?

У звичайному житті м'язи обличчя ми задіємо лише на 20%, а це катастрофічно мало. Робимо ми це під час жування, ковтання, коли посміхаємось та висловлюємо інші емоції. Для еластичності та пружності шкіри варто задіяти більше м'язів, а зробити це можна за допомогою фейсфітнесу.

Читайте також: Вчені: надмірне захоплення селфі призводить до появи зморшок

фейс-фітнес вправи

Крім фото «до» занять фейсфітнесом і «після», які не важко знайти будь-кому, хто планує освоїти цю техніку догляду за особою, варто згадати підтверджені дані про її ефективність. 

В одному з досліджень, яке організував Північно-Західний університет, взяло участь двадцять сім жінок віком від 40 до 65 років. Протягом п'яти місяців вони виконували програму із 32 вправ, які розробив Гарі Сікорські із Happy Face. Повний 20-тижневий курс пройшли лише шістнадцять учасниць. Вони помітили позитивні зміни та залишилися задоволені результатом. Фахівці, які оцінювали фото «до» та «після» також відзначили покращення в області нижньої щелепи та щік. Враховуючи невелику вибірку та вік жінок-учасниць, не можна доводити ефективність фейсфітнесу виключно цим дослідженням.

Ще одне експеримент провели в Японії, але вирішили озброїтись спеціальним пристроєм - тренажером для м'язів обличчя Facial Fitness PAO. Воно було розроблено для тренування м'язів навколо рота, щоб спростити заняття фейсфітнесом. П'ятдесят жінок протягом восьми тижнів двічі на день виконували запропоновані вправи. До початку експерименту вимірювали товщину м'язів обличчя ультразвуковим дослідженням. Організатори дослідження дійшли висновку, що пристрій справив позитивний вплив на процес омолодження особи. 

Читайте також: Як доглядати за шкірою в 20, 30, 40, 50 років

фейсбілдинг відгуки

Що кажуть фахівці?

Думки фахівців щодо ефективності фейсфітнесу розходяться. Одні вважають, що він ніяк не може вплинути на зморшки та рельєф обличчя, інші дотримуються протилежної точки зору. 

Доктор медичних наук Джанет Прістовскі каже, що з точки зору поліпшення зовнішнього вигляду або запобігання зморшкам немає жодних реальних фактів, що підтримують поліпшення фізичної форми особи.

Сучасне розуміння полягає в тому, що дерма (основний шар шкіри) та підшкірна (жирова) сполучна тканина з часом слабшає, що призводить до появи зморшок. Жодна з цих дегенеративних змін не пов'язана з м'язами,

— каже Прістовський.

Багато фахівців зазначають, що вправи для підтяжки особи можуть покращити тонус обличчя, але не є панацеєю. Фейсфітнес не замінить традиційні антивікові засоби, які справляються зі зморшками та текстурою шкіри. 

Читайте також: 20 порад, як отримати здорову та сяючу шкіру

фейсбілдинг правда чи брехня

Прихильники фейсфітнесу серед знаменитостей

Крім різних б'юті-процедур та ін'єкцій краси, які селебріті можуть собі дозволити, вони вважають за краще займатися ще й фейсфітнесом. Крім занять у залі такий вид догляду за собою практикує Дженіфер Еністон. Акторці 50 років, але дивлячись на її підтягнуте обличчя, важко сказати її реальний вік. 

Читайте також: Від йоги до боксу: які види спорту обирають знаменитості

Регулярно прокачує м'язи обличчя та Меган Маркл. Крім косметичних процедур, герцогиня виконує вправи по системі лондонського косметолога Ніколя Джоса. В одному з інтерв'ю Меган Маркл розповіла, що в ті дні, коли вона займається фейсфітнесом, її вилиці та щелепа стають більш витонченими. 

До фан-клубу любителів фейсфітнесу також входять Шерон Стоун, Сінді Кроуфорд, Мадонна, Наталі Портман, Ешлі Грем, Жизель Бундхен, Кейт Мосс і Гвінет Пелтроу 

Якщо ви вирішите освоїти фейсбілдинг, варто пам'ятати, що це не панацея від зморшок та інших вікових змін, а лише один із способів догляду за обличчям та підтримки шкіри у тонусі. Чим раніше ви почнете стежити за собою комплексно, тим краще буде результат. 

Статті на тему