UA
RU

Готуємося до перемоги: Альфа-гідроксикислоти для відлущування шкіри

Продовжуємо активну підготовку тіла та духу до нашої перемоги. 

Альфа-гідроксикислоти, вони ж АНА, часто зустрічаються у складі косметичних засобів. Розбираємося разом, що це таке, кому підходить і як правильно його використовувати.

Готуємося до перемоги: Альфа-гідроксикислоти для відлущування шкіри-Фото 1

<font style="vertical-align: inherit;"></font>

З приходом осені наша шкіра вимагає особливої ​​уваги до себе, тому варто розглянути всі варіанти та способи догляду за собою. Напевно, ви знаєте, що альфа-гідрокислота – це кислота, яка діє як хімічний ексфоліант і добре відлущуємо омертвілі клітини епідермісу. Варто зазначити, що існує три групи подібних кислот: альфа-гідроксикислоти, бета-гідроксикислоти та полігідроксикислоти. (Найчастіше їх називають відповідними абревіатурами AHA, BHA і PHA). Кожна з них виконує свою функцію та підходить певному типу шкіри.

Короткі факти про альфа-гідроксикислоти

Тип інгредієнта: кислотний/хімічний ексфоліант;

Основні переваги: відлущує верхній шар ороговілої шкіри, вирівнює колір і прибирає тьмяність;

Кому слід його використовувати: кожен може її використати, головне, вибрати свою концентрацію;

Як часто можна його використовувати: залежно від потреб вашої шкіри та ваших цілей

Добре працює з: пептиди можуть уповільнити проникнення AHA, роблячи їх менш агресивними. Також можна поєднувати із зволожуючими засобами.

Не використовуйте з: ретиноїди краще не поєднувати з АНА.

Готуємося до перемоги: Альфа-гідроксикислоти для відлущування шкіри-Фото 2

Що таке альфа-гідроксикислоти? 

Альфа-гідроксикислоти є групою кислотних сполук, які мають натуральне походження. Часто їх добувають із цукрової тростини (гліколеві кислоти), з кислого молока (молочні кислоти), з лимонів (лимонна кислота) та з яблук (яблучна кислота). Всі вони є відлущувальними засобами, але кожен відрізняється своєю щільністю та ефективністю проникнення. Але з кислотами потрібно бути обережним, оскільки підвищена щільність і більша ймовірність проникнення означає підвищений ризик подразнення шкіри.

Читайте також: Готуємось до победи: кокоіл ізетіонат натрію для очищення шкіри

Головні переваги альфа-гідроксикислоти для шкіри

АНА має гарний послужний список і, звичайно ж, головною її перевагою є відлущування, але є ще ряд плюсів, які не виконають інші кислоти. Наприклад, вони можуть розділяти відмерли клітини шкіри від живих. Що це означає? Часто ороговілий шар епідермісу не відпадає, а приєднується до живого шару і АНА здатний розчинити цей клейкий пігмент і без проблем прибрати старі клітини. В результаті цього процесу ми отримуємо сяючу гладку шкіру з мінімумом темних плям. Такий метод ідеально підходить дівчатам із чутливою шкірою, яким не підходить ручний спосіб відлущування.

Збільшує вироблення колагену: АНА може діяти на глибокі шари шкіри та спровокувати невелике вироблення колагену. Тому альфа-гідроксикислоти можна зустріти в засобах проти старіння, які допомагають вже наявним компонентам справлятися з віковими проблемами.

Зволожує: гліколева, яблучна та молочна кислоти є зволожувачами, тобто вони притягують воду до шкіри. Молочна кислота, зокрема, є найкращим вибором для тих, хто має суху шкіру.

Побічні дії альфа-гідроксикислоти 

Зловживання або використання занадто високої концентрації цієї кислоти може призвести до подразнення та запалення шкіри та може загострити інші шкірні захворювання, такі як розацеа та екзема. Також варто зазначити: AHA роблять шкіру більш чутливою до сонячного світла, тому потрібно особливо уважно ставитися до щоденного догляду, який включає кислоти.

Готуємося до перемоги: Альфа-гідроксикислоти для відлущування шкіри-Фото 3

Як правильно використовувати 

Найкраще звернутися з цим питанням до вашого косметолога. Він безпомилково визначить тип шкіри, проблеми, з якими необхідно боротися і потрібну концентрацію кислот. Але якщо ви вирішили використовувати АНА в домашніх умовах, тоді варто знати, яка кислота за що відповідає.

Гліколева - найменша з цих кислот, і вона дає найзначніші результати. Якщо ваша шкіра чутлива, переконайтеся, що ви використовуєте цю кислоту в низькій концентрації; більш високі концентрації найкраще підходять для людей із нормальною чи жирною шкірою. 

Молочна кислота є більшою молекулою, що є хорошим вибором для людей з чутливою шкірою, тоді як яблучна кислота ще більша і, отже, з меншою ймовірністю викликає подразнення.

Головне правило при використанні кислот: вибирайте продукт, який поєднує в собі меншу кількість декількох типів AHA, але не використовуйте надвисоку кількість тільки одного. АНА кислоти можна знайти практично в кожному засобі і дівчатам з чутливою шкірою краще починати зі засобів, що змиваються, до складу яких входить альфа-гідроксикислота, щоб простежити реакцію своєї шкіри і розуміти чи підходить вам цей компонент. Завжди починайте з найменшої дози, збільшуючи концентрацію до кількості, вказаної в інструкції засобу.

Тепер ви знаєте невелике уявлення про те, що таке АНА кислоти та як їх використовувати.

Фото:unsplash.com

Статті на тему