UA
RU

Готуємось до зими: 6 сезонних овочів, корисних для шкіри

Редагувати переклад
Температура стає нижчою, светри товщі, а шкіра сухіша. 

З приходом зими ми страждаємо не лише морально, а й фізично, починаючи від банальної застуди і закінчуючи сезонними проблемами зі шкірою (сухість, лущення, почервоніння тощо). Ми склали для вашої шкіри спеціальний гід виживання. Почнемо, мабуть, із харчування. Отже, які продукти – must-have у вашому холодильнику та раціоні. 

Готуємося до зими: 6 сезонних овочів, корисних для шкіри.

часник

І нехай у пару до часнику вам доведеться купити пачку м'ятної жуйки та ополіскувач для порожнини рота, але це того варте. Ця трав'яниста рослина вбиває погані бактерії, що мешкають у кишечнику. Виявляється, часник має протигрибкові функції, тому він становить небезпеку не тільки для бактерій, але і для грибкової інфекції кандидозу. Як ви знаєте, де здоровий кишечник - так і здорова шкіра, тому належите до нього з належною увагою. 

Ще не переконали? Тоді ось такий факт: часник багатий на вітамін С, який бере участь у виробленні колагену. А багато колагену = гладка шкіра та відсутність зморшок. До того ж, в С багато актіоксидантів, що захищають шкіру від вільних радикалів та ультрафіолету. 

Готуємося до зими: 6 сезонних овочів, корисних для шкіри.

Чій-сум 

Цей екзотичний для наших широт листовий овоч містить вітаміни А (потужний антиоксидант) та С, кальцій, залізо та фолієву кислоту. Як ми говорили вище, антиоксиданти важливі для захисту шкіри від вільних радикалів, які ми отримуємо із забрудненого довкілля, сигаретного диму тощо. 

Дослідження показали, що кальцій бере участь у оновленні клітин шкіри. З віком процес відновлення клітин сповільнюється, тому чийсь сум та інші продукти з кальцієм, допомагають його прискорити. Ще один важливий компонент овочів - фолієва кислота - чудово справляється з сухістю шкіри і допомагає утримати вологу. А це чи не найголовніший момент за умов суворої зими. 

Читайте також: НАВІЩО НАМ ПОТРІБНІ ДОХОЖНІ ЛОСЬЙОНИ ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ

Готуємося до зими: 6 сезонних овочів, корисних для шкіри.

морква

Що ми знаємо про моркву, крім того, що вона гарна для зору? Цей плід не менш важливий для здоров'я шкіри. А все завдяки вітаміну С, якого дуже багато у моркві. Ми вже говорили про те, що С прискорює виробництво колагену та освітлює колір шкіри. 

Якщо у вашої шкіри такі проблеми, як тьмяний тон, зморшки та акне, тоді вам обов'язково варто додати у своє меню більше моркви. Рагу, супи, фреші, пироги - варіантів для страв існує безліч. Головне бажання!

Читайте також: 5 ПРИЧИН, ЧОМУ ВАША ШКІРА «СХОДИТЬ З РОЗУМУ»

Готуємося до зими: 6 сезонних овочів, корисних для шкіри.

Гарбузове насіння

Ми були здивовані, коли дізналися про користь гарбузового насіння. Виявляється, у них є вітамін А та цинк, які у союзі здатні на великі справи, наприклад, підтримувати високий рівень гідратації шкіри. Цікаво, що цинк посилює суперздатності вітаміну А та допомагає йому працювати краще. 

Дослідження показують, що цинк надає сприятливий вплив на розацеа - захворювання шкіри, яке може спалахнути через зниження температури повітря, і акне.

Готуємося до зими: 6 сезонних овочів, корисних для шкіри.

Лук

Крім того, що цибуля покращує роботу травної системи, зміцнює імунітет і знижує рівень цукру в крові, він також має протизапальні властивості. 

Почервоніння шкіри - це практично неминуче явище в холодну пору року, але активне споживання цибулі допоможе впоратися з цим малоприємним ефектом завдяки кварцетину (біохімічна речовина, що бореться із запальними процесами). До речі, цей кварцетин також є в брокколі, брюссельській капусті та цвітній капусті. 

Готуємося до зими: 6 сезонних овочів, корисних для шкіри.

Буряк

Починаючи від борщу та закінчуючи вінегретом, буряк є ключовим компонентом наших улюблених страв. Але не лише його смакові якості, а й корисні властивості роблять його головною фігурою нашої кухні.

У буряках є флавоноїди, наприклад, кварцетин, які справляються із запаленням. В овочі також міститься велика кількість вітаміну С, який позбавляє вас від сухості шкіри і відіграє не останню роль у виробленні колагену. 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему