Закрити
UA
Краса

Говорить лікар-косметолог: як правильно доглядати шкіру обличчя

Поділись:

Що таке біоревіталізація та які засоби підходять саме вам, розповідає beauty-тренер MakeUpMe Academy.

Ми поставили за мету дізнатися, як правильно потрібно доглядати за шкірою обличчя і запобігти старінню і на на наші запитання відповіла лікар-косметолог і б’юті-тренер курсу в академії Makeup Academy – Анастасія Чумаченко.

posts-to-db-Фото 1

З чого має починати свого ранку дівчина 25-30 років? Які засоби по догляду має використовувати?

Перший і важливий етап – це очищення шкіри обличчя. Очищувальний засіб має бути підібраний за типом шкіри, що добре видаляло бруд, не позбавляючи її життєво необхідної вологи. Це можуть бути гель, пінка або молочко для вмивання.

Читайте також: ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ ДЛЯ ДІВЧИН-ПІДРОСТКІВ

Будь-який засіб, що очищає, порушуватиме ліпідну мантію (захисну плівку шкіри) і кислотно-лужний баланс, тому другий етап ранкового ритуалу — це тонізація. Тонік відновлює pH, тим самим готує шкіру до подальшого нанесення крему.

І останній етап це – зволоження та підготовка шкіри до денного макіяжу. Завершальний крем має бути максимально легким та комфортним, бажано із вмістом SPF. І не забуваємо про очі – для них теж потрібна окрема баночка крему. 

posts-to-db-Фото 2

 

За допомогою яких засобів або процедур можна запобігти куперозу, акне та іншим неприємним проявам на обличчі?

Для дівчат, які схильні до запалень, хотіла б відзначити лосьйони, креми та сироватки, до складу яких входять AHA та BHA кислоти. Вони регулюють роботу сальних залоз і значно звужують зростання бактерій, тим самим запобігають появі висипів.

З салонних процедур, для шкіри схильної до появи акне, необхідні регулярні чищення обличчя, сезонні кислотні пілінги та протизапальна мезотерапія. Що стосується куперозу, тут німого складніше, оскільки найчастіше ця проблема генетично обумовлена ​​і важко піддається лікуванню. У салонах краси насамперед варто віддати перевагу доглядовим процедурам, які спрямовані на зміцнення стінки судин – це кріомасаж, озонотерапія, ферментотерарія.

Читайте також: БЕЗ ВТРАТИ: ЯК БОРОТИСЯ З ВИПАДЕННЯМ ВОЛОССЯ?

Вдома необхідно використовувати спеціальні косметичні продукти, які не порушують епідерміс та захищають шкіру від несприятливих зовнішніх впливів. У їхньому складі обов’язково мають бути вітаміни P, K, C, Е, гіалуронова кислота, ретинол, бета-глюкани, арніка.

posts-to-db-Фото 3

В якому віці варто замислитись над процедурами anti-age? Яка процедура найбезпечніша та найефективніша?

Хочу звернути вашу увагу на те, що anti-age процедур не має віку, а є показання. Але за статистикою, саме 27 років є “відправною точкою” в anti-age медицині. Найбезпечніша і найефективніша процедура, на сьогоднішній день — це біоревіталізація та біорепарація шкіри.

Біоревіталізація – це ін’єкції в поверхневий шар шкіри чистої гіалуронової кислоти, зволожує поверхневі шари шкіри, а біорепарація – це та сама процедура, в основі якої гіалуронова кислота з додаванням пептидів, вітамінних комплексів, амінокислот. Завдяки такій багатокомпонентності та особливій будові молекули, препарати для біорепарації можуть перебувати у шкірі до 3 тижнів, створюючи запас поживних речовин та стимулюючи синтез нових колагенових волокон.

 

Є якісь дієти чи перелік продуктів, які варто вживати для здорової шкіри?

Дієта ніколи не зіграють на користь вашій шкірі, а ось правильне харчування – це інша справа. Навіть найсуперефективніші креми для обличчя будуть безсилі перед нераціональним харчуванням. Зберегти красу та здоров’я шкіри обличчя вам можуть допомогти «особливо цінні» продукти:

  • Лляна олія – ​​підтримує рівень зволоження шкіри, перешкоджаючи розвитку сухості та запалень. Омега-3 кислоти зберігають колаген – еластичну основу нашої шкіри, що відповідає за пружність та відсутність зморшок.
  • Морська риба та морепродукти. Вони також містять омега-3, поліненасичені жирні, кислоти та цинк, що перешкоджає запаленню сальних залоз та утворенню прищів та вугрів.
  • Продукти, багаті на вітамін С — це найголовніший гормон молодості.
  • Цільнозерновий хліб та каші, які багаті на вітаміни групи В і рутин. Вітаміни групи В необхідні нормальної роботи всього організму. А рутин перешкоджає розвитку запалень і запобігає симптомам інших шкірних захворювань.
  • Кисломолочні продукти. Лактобактерії, які вони містять, нормалізують роботу кишківника, а білкові молекули прискорюють хімічні реакції в тканинах, покращують регенерацію та оновлення шкіри.
  • Морква та всі помаранчеві овочі, що містять провітамін А, що відповідає за регенерацію клітин шкіри. 

posts-to-db-Фото 4

Які засоби чи процедури найкраще захищають шкіру обличчя від впливу негативних факторів екології?

Для шкіри будуть корисні: неін’єкційна карбокситерапія, ферментні доглядові процедури, мікрострумова терапія, біоревіталізація та біорепарація, мезотерапія з антиоксидантними мезококтейлями.

Важливо підібрати правильні косметичні засоби для домашнього догляду. Хороші очищувальні засоби, всілякі сироватки та креми з антиоксидантами (речовинами, які захищають від вільних радикалів), вітамінами Е, С, F, А та каротиноїдами (β-каротин та лікопін), біофлавоноїдами, коензимом Q10 та селеном і, звичайно ж, не Необхідно забувати про креми з вмістом SPF не нижче 30.

 

Як правильно підібрати для свого типу шкіри засоби, щоб уникнути алергії та інших неприємних наслідків?

При виборі важливо спиратися деякі правила. Перше – це чітко розуміти який у вас тип шкіри (це найголовніший і найвпливовіший аспект при виборі будь-яких косметичних засобів для обличчя). Друге правило: будь-який косметичний засіб повинен відповідати вашому віку. Наприклад, до крему anti-age завжди мають бути показання. І не варто їх наносити на молоду шкіру, це може спричинити зворотний ефект.

Читайте також:7 КОРИСНИХ ЗВИЧОК, ЯКІ ПОТРІБНО ВИРОБИТИ ДО 30 РОКІВ

Третє правило: вибирати косметичні засоби необхідно зважаючи на індивідуальну переносимість або чутливість шкіри обличчя. Якщо ви знаєте, що практично всі продукти викликають печіння та почервоніння, це не алергія, це підвищена чутливість. Варто шукати і користуватися лише тими засобами, на яких є вказівки, наприклад, «для чутливої ​​шкіри».

posts-to-db-Фото 5
Четверте правило: слід максимально уникати покупки коштів, які обіцяють вам швидке та якісне вирішення всіх проблем. Будь-яка косметика покликана до того, щоб стимулювати та відновлювати природну функціональність шкіри обличчя. Цей процес може бути миттєвим. Тому якщо виробник обіцяє миттєвий ефект, то продукт містить або високу концентрацію активних речовин або гормональний компонент, що може викликати алергію і шкірні захворювання.

П’яте правило: будьте уважні до термінів зберігання та застосування косметичних засобів. Термін придатності будь-якого косметичного засобу встановлюється виробником для безпеки вашого здоров’я. Звертайте увагу на запах, колір та консистенцію. І шосте правило: вибираючи косметику для особи – ніколи не підходьте до питання придбання косметичних засобів спонтанно та раптово, за правилом: «побачила, захотіла, купила!». Це докорінно не правильно. Для покупки того чи іншого косметичного засобу необхідні певні знання, тому в ідеалі допомогти вам підібрати домашній догляд повинен професіонал, косметолог.