UA
RU

Інгредієнти в косметиці для догляду, які не можна використовувати разом

Здається, що багато активних компонентів у косметиці допоможе швидше вирішити будь-яку проблему шкіри. 
як доглядати шкіру

@beautyisboring_

Але косметологи попереджають, що деякі поєднання інгредієнтів у продуктах мало того, що будуть неефективними, то ще й призведуть до негативних наслідків. Особливо потрібно бути обережними з кислотами та ретинол

Альфа-гідроксикислоти (наприклад, гліколева кислота), бета-гідроксикислоти (наприклад, саліцилова кислота), ретинол і вітамін С є одними з найпоширеніших активних інгредієнтів, рекомендованих дерматологами,

- Стверджує косметолог Юньюнг Клер Чанг.

Кожен компонент сильний сам собою, але в парі з іншим він втрачає свої здібності і може принести тільки шкоду. Насамперед ми говоримо про подразнення шкіри. Нижче ми привели комбінації інгредієнтів, які не варто використовувати разом в одній beauty-рутині:

Вітамін С+ ретинол

Вітамін С та ретинол працюють на повну міць тільки в різних середовищах рН (кислотно-лужний баланс) шкіри і, отже, не повинні поєднуватися. Косметичні продукти, у складі яких є вітамін С, дієві за низького рН — менше 3,5, тоді як ретинол найкраще проявляється при рН від 5,5 до 6.

Чанг радить своїм клієнтам уникати використання цих інгредієнтів в той самий час, але зазначає, що це цілком безпечно, якщо ви застосовуєте сироватку з вітаміном С вранці, а крем з ретинолом - увечері. Це "забезпечує повну ефективність обох інгредієнтів", - каже вона.

Читайте також: ДОГЛЯД ЗА ШКІРОЮ ПІСЛЯ 30: З ЧОГО ПОЧАТИ

Альфа- та бета-гідроксикислоти + ретинол

У дуеті ці активні інгредієнти можуть викликати надмірну сухість, почервоніння та подразнення шкіри. «Альфа- та бета-гідроксикислоти зазвичай використовуються для відлущування верхнього шару шкіри і допомагають зменшити вікову неоднорідність тону. Ретинол використовується для лікування акне та для боротьби з пігментаціями, зморшками та зморшками», - пояснює Чанг.

Бензоїл пероксид + ретинол

Використання цих двох інгредієнтів для догляду за шкірою зводить їхню ефективність практично до нуля. «Я раджу пацієнтам застосовувати ретинол увечері та бета- та альфа-оксикислоти вранці, щоб переконатися в тому, що продукти не скасовують дії один одного», — каже дерматолог Мельда Ісаак. Юньюнг Чанг також рекомендує уникати косметичних засобів, що містять ретинол, якщо у вас був хімічний пілінг або лазерне шліфування шкіри обличчя. 

Словник термінів:

Вітамін С є однією з основних речовин у раціоні людини. Він відіграє ключову роль у регуляції окисно-відновних процесів, бере участь у синтезі колагену, обміні фолієвої кислоти та заліза тощо. Кошти з цим вітаміном борються з пігментацією, ознаками старіння та нейтралізують вільні радикали. 

Ретинол - це похідна форма вітаміну А. Він часто використовується в косметології завдяки своїй ефективності в битві з висипом вугрів, зморшками і фотостарінням.

Альфа-гідрокислоти (фруктові, АНА-кислоти) та бета-гідрокислоти (ВНА-кислоти) по-різному впливаю на шкіру. Наприклад, перші відлущують, омолоджують, зволожують та освітлюють, а другі – очищають пори, протистоять акне та зменшують жирність шкіри. 

Бензоїл пероксид входить до складу косметичних засобів, покликаних усувати вугровий висип та прищі. Він має протизапальні та антибактеріальні властивості. 

Статті на тему