UA
RU

Інгредієнти в косметиці, що підвищують чутливість до сонця

Редагувати переклад
І навіть можуть спричинити алергію!

Інгредієнти в косметиці, які підвищують чутливість до сонця.

Фоточутливість - це підвищення чутливості всього тіла (особливо шкіри і слизових оболонок) до сонячних променів і речовин, що викликають його, які називаються фотосенсибілізаторами.

Ультрафіолетове випромінювання може викликати запалення у глибоких шарах шкіри та послабити імунітет всього організму. Відмінний приклад цього - вірус герпесу, який часто виникає після сонячних опіків. Сонце стимулює хімічні процеси на шкірі, а деякі інгредієнти в косметиці можуть лише сприяти цьому процесу. Наприклад, вітаміни та олії окислюються на сонці та пошкоджують шкіру.

Інгредієнти в косметиці, які підвищують чутливість до сонця.

Симптоми, причини та перша допомога

Першою ознакою того, що ваша шкіра світлочутлива, є почервоніння, висипання та печіння. Що вам потрібно зробити, так це:

  1. сховатися подалі від сонця;
  2. усунути вплив хімічного компонента;
  3. прийняти легкий протизапальний препарат, наприклад аспірин (якщо у вас немає протипоказань до нього!);
  4. користуватися засобами з пантенолом;
  5. припинити використання продуктів, які сушать шкіру, наприклад, косметики, що звужує пори.

Світлочутливість є типом непереносимості сонця і може бути спричинена багатьма факторами. Деякі їх пов'язані з інгредієнтами в косметиці. Фотодерматит, або так звана «алергія на сонці», може бути викликаний сонцезахисними засобами! До його причин також належать: 

  • генетика
  • травми (у тому числі пов'язані з хімічним пілінгом)
  • низький рівень меланіну

Читайте також: ЯК ВРАСТИСЯ В СМАЧНУ ПОГОДУ: 7 ПРАКТИЧНИХ ПОРАД

Інгредієнти в косметиці, які підвищують чутливість до сонця.

Медикаменти

Багато антибіотиків, знеболюючих і нестероїдних протизапальних препаратів можуть підвищити чутливість шкіри до ультрафіолетових променів, і люди, які їх використовують, повинні вдатися до посиленого захисту. Не забувайте запитати у лікаря, який прописав вам лікування, чи не зашкодить воно, якщо ви багато часу проводите на сонці. 

Оральна контрацепція також є однією з основних причин світлочутливості і лікар, який її рекомендує, повинен також попередити вас про це. Якщо ви не можете припинити приймати таблетки, зверніть увагу на засоби з серйозним захистом від ультрафіолету, наприклад, на креми, які блокують синтез меланіну. Вони також мають м'який відбілюючий ефект, що дозволить вашій шкірі сяяти.

Інгредієнти в косметиці, які підвищують чутливість до сонця.

Ретинол та ретиноїд

Похідні вітаміну А заслуговують на особливу увагу. Вони були ретельно вивчені і, незважаючи на всі переваги в косметології, ретинол та ретиноїд підвищують чутливість шкіри до сонця. Ці речовини найчастіше використовуються у засобах проти висипань та antiage-продуктах проти зморшок. Влітку краще зробити паузу в їх використанні, тому що навіть коротке перебування на сонці може призвести до сильних опіків або тривалого алергічного дерматиту.

«Звичайні» інгредієнти у косметиці

Цитрусові олії та спирти реагують на сонце дуже бурхливо, і з ними треба бути дуже обережними. До речі, вони небезпечні у складі кремів! Якщо ваша шкіра дуже чутлива до сонця, лікарі не рекомендують приймати ці компоненти всередину. Отже, у вашому б'ютірационе до вересня повинні бути сироватка з вітаміном С, а також рідкі відлущувальні засоби у вигляді тоніка з кислотами.

Читайте також: ЩО ЗНАЧИТЬ ПОКАЗНИК PH У НАШІЙ КОСМЕТИЦІ?

Інгредієнти в косметиці, які підвищують чутливість до сонця.

Креми із захисним фактором

Дивно, чи не так? SPF не захистить вашу шкіру на 100%, але необхідно використовувати. На жаль, деякі компоненти крему для догляду за шкірою можуть мати зворотний ефект. Причиною цього часто є вітамін B10 (парамінобензойна кислота, вітамін H1, PABA) та його похідні, тому уважно читайте етикетки, якщо у вас чутлива шкіра. Найкращим варіантом у цьому випадку є перехід на продукти з мінеральними фільтрами, такими як цинк та титан.

Парфумерія

Бурштин, мускус, спирти… Усі ці інгредієнти можуть легко спричинити чутливість до сонця. Деякі бренди пропонують аромати, в яких враховується нестерпність клієнтами ультрафіолету, але їх не так просто знайти. Тим, у кого серйозна чутливість до сонця, краще використовувати парфум, якщо вони збираються тривалий час перебувати під прямими променями. 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему