Закрити
UA
Краса

Як швидко набрати вагу без шкоди для здоров’я та фігури

Поділись:

Споконвіку жінки мріють про параметри 90-60-90. Постійні дієти, тренування, голодування – ми готові на все заради стрункої фігури. Але хто сказав, що худі дівчата – еталон чоловічих мрій? Це все застарілі стереотипи.

posts-to-db-Фото 1

Ідеал жіночої краси змінюється з кожним десятиліттям: у 30-ті роки ХХ століття секс-символом вважалася апетитна Мерилін Монро, у 90-ті – пишногруда Памела Андерсон, у нульові – Дженніфер Лопес зі своєю спокусливою «п’ятою точкою». Сьогодні все більш популярними стають дівчата pluz-size. Їх запрошують для участі у рекламних кампаніях та на зйомки фільмів, вони змагаються у реаліті-шоу та конкурсах.

Крім того, зараз гостро стоїть питання бодішеймінгу (дискримінації тих, хто не вписується у загальноприйняті стандарти зовнішності). Згадаймо хоча б скандал із екс-директором з маркетингу Victoria’s Secret Едом Разеком, коли він заявив, що повні моделі не відповідають тій «фантазії», яку бренд намагається продати. Така позиція марки викликала опір суспільства та змусила Victoria’s Secret переглянути свою політику. Незабаром (вперше в історії бренду!) Ангелом стала модель Алі Тейт Катлер, яка носить одяг 14 розміру (європейські розміри ML).

Читайте також: «АНГЕЛОМ» VICTORIA’S SECRET ВПЕРШЕ СТАЛА PLUS-SIZE МОДЕЛЬ

posts-to-db-Фото 2

Існує й інший тип дівчат, які, навпаки, мріють про пишні форми. Виявляється, надмірна худорлявість теж проблема. Цим жінкам досить складно збільшити обсяги, оскільки їхній організм влаштований інакше.

Головний парадокс у тому, що можна знайти сотню способів, як швидко стати стрункою та підтягнутою, але якщо у вас протилежна проблема, то все набагато складніше. Звичайно, йдеться про «правильні» кілограми, які не перетворяться на жир. І це, до речі, реально зробити навіть у домашніх умовах. Варто просто врахувати кілька моментів:

  • калорійність харчування;
  • кількість прийомів їжі;
  • співвідношення білків, жирів та вуглеводів у раціоні;
  • фізичні вправи.

До того ж, існує кілька лайфхаків, як безболісно збільшити позначку на терезах. Проте перед цим обов’язково треба порадитись із дієтологом.

posts-to-db-Фото 3

Як швидко набрати вагу?

Часто жінки, вирішивши трохи погладшати, припускаються цілої низки помилок. Вони думають, що це легко зробити, якщо пристраститься до калорійної та жирної їжі та, звичайно ж, солодощів. Але зрозумійте: якщо в раціоні багато маргарину чи олії, це може спровокувати підвищення холестерину, а значить — проблеми з судинами і серцем.

Другий важливий момент, який варто усвідомити: вага буде збільшуватися не від того, скільки ви встигли з’їсти, а від того, скільки їжі встигло засвоїтися у вашому організмі. Переїсти – не вихід у цій ситуації. Зайва їжа засвоюється погано. То що ж робити?

Читайте також: ШИРЕ КОЛО: ЯК НАБРАТИ ВАГУ І НЕ НАРОДИТИ ЗДОРОВ’Ю?

posts-to-db-Фото 4

Рада №1

Спочатку необхідно обговорити проблему з дієтологом. Далі визначити свій індекс маси тіла (він може бути недостатнім, нормальним та надмірним). Щоб це визначити, розділіть свою вагу на зріст. Якщо отримана цифра коливається між 18,5 та 25 — у вас нормальну вагу; якщо вона нижча, ніж 18,5 – у вас дефіцит ваги; якщо вище 25 – є зайві кілограми.

Визначивши це, підрахуйте, скільки вам потрібно калорій, щоб підтримувати свою постійну вагу протягом тижня.

  1. Харчуйте п’ять-шість разів на день.
  2. Збільшити калорійність їжі на 500-1000 калорій на день.
  3. Привчайте себе до нового режиму харчування, щоб уникнути стресу для організму. Якщо раніше ви їли два-три рази на день, то спочатку включіть до раціону четвертий прийом їжі, а згодом — і п’ятий. Головне, щоб ви себе добре та комфортно відчували.
  4. Їжте спокійно, не поспішаючи, у гарному настрої.

Рада №2

Щоб правильно набрати вагу, перегляньте своє меню – воно має бути збалансованим. Додайте в раціон продукти, багаті білком (м’ясо, морепродукти, горіхи та молочні продукти), увімкніть повільні вуглеводи (макарони, рис, хліб) та ненасичені жири (риба, горіхи, авокадо, оливкова олія). Овочі та фрукти теж важливі для щоденного раціону, тому що в них є клітковина. Клітковина допомагає кишечнику працювати активніше та видаляти з організму шкідливі шлаки та токсини.

posts-to-db-Фото 5

Рада №3

Не забувайте і про перекушування. Їх має бути два-три на день. Добре для цього підійдуть горіхи та сухофрукти. До речі, можна перекусити перед сном. За 30-40 хвилин до сну випийте склянку кефіру, який, крім іншого, очищає організм від шлаків, склянку молока (як у дитинстві мама змушувала), або з’їжте бутерброд із сиром. Такий пізній прийом їжі забезпечить ще 250-300 калорій. Однак не зловживайте пізніми перекусами. Повний шлунок на ніч теж не дуже добре.

Порада: звертайте більше уваги на сніданок. Він має бути повноцінним. Саме завдяки першому прийому їжі організм насичується білками та вуглеводами на цілий день.

І не забувайте про воду. Її треба пити багато. Приблизно два з половиною-три літри на добу.

Читайте також: 7 Міфів про втрату ваги, в які не варто вірити

Рада №4

Проте успіх у наборі ваги залежатиме не лише від харчування, а й від способу життя. Тому не слід нехтувати фізичним навантаженням. Щоб набрати вагу, уникайте аеробіки, танців, пробіжок, енергійного плавання – вони «сушать» ваше тіло. Зверніть увагу на силові тренування. Нехай присідання стануть вашою улюбленою вправою і подарують сідниці не гірше, ніж у Дженніфер Лопес чи Кім Кардаш’ян.

Цікаво, що фітнес-інструктори рекомендують займатися спортом тричі на тиждень, краще вранці. Такий лайфхак допоможе збільшити апетит у другій половині дня.

Рада №5

І насамкінець: не забувайте про нормальний повноцінний сон. Без нього нікуди. Відпочивайте щонайменше вісім годин на добу.