Живіт є однією з проблемних зон для більшості дівчат. Але привести м'язи преса до тонусу не так складно, як здається.Якщо ваша мета – прибрати живіт, то тут, як і у вирішенні будь-якого іншого питання, важлива системність. Насамперед варто розібратися, чому він збільшився, а вже потім – що з цим робити.
Причин появи живота може бути кілька:
Варто розуміти, що ця проблема не вирішиться як за помахом чарівної палички. У зв'язку з тим, що в області живота знаходиться відразу кілька важливих органів, організм «боротиметься» за жировий прошарок, який їх захищає – такими вже нас задумала природа, проти якої, як відомо, не підеш.
Однак якщо комплексно підійти до проблеми, то вже через один-два тижні Ви помітите результати. Для цього потрібно відрегулювати:
Всі ці фактори взаємопов'язані та тільки в комплексі допоможуть якнайшвидше побачити у відображенні в дзеркалі заповітний плоский живіт. Розберемося з кожним із них окремо.
Читайте також: 6 ПИТАНЬ ДО ІРАКЛІ МАКАЦАРІЯ ПРО СПОРТ, ТРЕНАЖЕРНИЙ ЗАЛ І ВПРАВИ ДЛЯ ДІВЧИН
Існує чимало комплексів вправ, щоб усунути живіт. Як правило, усі вони спрямовані на м'язи пресу. Але не варто забувати і про спину, адже вона безпосередньо пов'язана з животом.
Почніть з усім відомого «велосипеда». Для цього ляжте на спину, підніміть ноги і почніть ніби крутити педалі. Паралельно додайте рух корпусом – піднімайтеся та по черзі тягніться ліктем до протилежного коліна. Виконуйте таку вправу у три підходи по 30 секунд кожен.
Більш складна вправа – «скручування». Для цього ляжте на підлогу, рівно витягнувши ноги та руки. Протягом 30 секунд піднімайтеся так, щоб руки тягнулися до ніг. І головне, не опускайте їх до підлоги при виході зі скручування – кінцівки завжди мають бути на вазі. Це складно, але так вправа має сенс. Повторювати його теж варто у три підходи.
Досить дієва вправа – "морська зірка". Для цього сядьте на підлогу та підтягніть до себе коліна. Обхопіть їх руками та максимально вирівняйте спину. Після цього розчепить руки і відхилиться назад (ноги в цей час ідуть вперед) – як би приймаючи форму зірки. Але ні руки, ні ноги статі не торкаються. Зберіться назад у положення «сидячи» і повторюйте цю вправу 30 секунд у три підходи.
Читайте також: ЩО ТАКЕ ПІЛАТЕС, ЙОГО ГОЛОВНІ ПЕРЕВАГИ І КРАЩІ ВПРАВИ
Звичайно, не варто забувати про нижню частину живота - там, як правило, накопичується найбільше жирових відкладень.
Найефективніша вправа тут – підняття ніг. Вам потрібно лягти на спину, витягнути руки вздовж тіла та ритмічно піднімати прямі ноги (корпус при цьому не рухається). Ноги не можна опускати на підлогу. Якщо вам на початковому етапі складно робити цю вправу з прямими ногами, можете зігнути їх у колінах. Важливо, щоб ви протрималися ті ж 30 секунд по 3 рази і не здалися.
Звичайно, добре працює і стара добра планка. Ця вправа загартовує всі м'язи, у тому числі й живота. Робіть як класичну планку, Так і бічну (Опираючись однією руку і тримаючи тіло відкритим у півоберта). Вона допоможе позбавитися «бочків», які йдуть у комплекті із зайвою вагою в області живота.
Ідеальним рішенням буде додавання до функціональних тренувань ще й основ йоги. Адже ні для кого не секрет, що певні асани допомагають стимулювати метаболізм та травлення.
Читайте також: ЮТУБ-КАНАЛИ ПРО ЙОГУ ДЛЯ ПОЧАЮЧИХ І ДОСВІДНИХ
Можете виробити правило: вранці робите кілька асан із йоги, а вечорами – комплекс вправ для преса. Так прибрати живіт вийде швидше.
Накопичення жирових відкладень у животі – це перша ознака того, що ви не стежите за харчуванням і дозволяєте собі зайвого.
Тому на шляху до ідеального живота доведеться чимось жертвувати.
Щоб ваш живіт став плоским, потрібно відмовитись від:
Слідкуйте за тим, щоб ваше харчування було збалансованим та проходило за графіком. Харчуватися треба 4-5 разів на день – три основні прийоми їжі та два здорові перекушування (горіхи, фрукти, овочі, кефір).
І, звичайно ж, варто пам'ятати про те, що за чотири години до сну потрібно закривати рота на замок - як би спокусливо не було випити келих вина і з'їсти улюблений французький сир за переглядом серіалу.
До речі, є й прихильники іншої ідеї харчування для схуднення, без стресу для організму. Наприклад, зірковий дієтолог Хорхе Круз, у послужному списку якого бестселер «Дієта Круїз-контроль» та робота з Опро Вінфрі та Хлої Кардашьян, стверджує, що шлях до плоского живота лежить через інтервальний голодування.
Читайте також: ІНТЕРВАЛЬНЕ ГОЛОДАННЯ: ВСЯ ПРАВДА І ЩО НАМ ВАРТО ПРО НЕМ ЗНАТИ
Фастинг це дуже ефективний метод. Ви просто вибираєте на добу період із восьми годин, у який можете не обмежувати себе в їжі. А за решту 16 годин ваше тіло ніби проводить у собі генеральне прибирання і очищається,
- Затверджує дієтолог.
Який тип харчування обрати – залежить від вас. Головне у цій справі – прислухатися до свого організму.
Нездоровий сон – ще один противник бездоганного преса. Причому йдеться як про недосипання, так і про звичку прокидатися ближче до полудня.
Якщо ви спите по 10-12 годин, то ви не встигаєте витратити потрібну кількість калорій під час неспання. А ось якщо ваш сон триває менше 7-8 годин, організм сприймає це як стрес і починає виробляти гормон кортизол. Так виходить, що саме його надлишок і призводить до утворення жиру в животі та верхній частині рук.
Тому ретельно слідкуйте за своїм сном: у ліжко варто вирушати не пізніше 11-12 години ночі, а прокидатися о 7-8 ранку.
Читайте також: СПОРТ І СОН: ЯК І НАВІЩО ТРЕНУВАТИСЯ, ЩОБ ВІДЧУВАТИ СЕБЕ ВІДПОЧИЛИ
Як мінімум за принципом того, що коли ми сміємось, у нас напружуються м'язи преса. Але якщо серйозно, стрес, як уже було написано раніше, стимулює вироблення картизола.
Крім того, у більшості з нас є звичка заїдати стрес - адже це найпростіший спосіб отримати заряд радості (від швидких вуглеводів), коли все навколо засмучує. Звичайно, є ті, хто на нервовому ґрунті худне, але такі люди явно у меншості. Та й організм їх при цьому страждає так само, як і у тих, хто після нервового місяця обзаводиться складкою внизу живота.
Читайте також: БЕЗ ЗАЛИШНИХ КІЛОГРАМІВ: ЯК ПРАВИЛЬНО ЗАЇДАТИ СТРЕС
Постава значно допомагає підтягнути живіт. Але якщо він далекий від вашого ідеалу, то просте вирівнювання спини навряд чи суттєво змінить ситуацію.
Проте стежити за поставою все ж таки варто – як допоміжний захід. Просто встаньте перед дзеркалом і перевірте, наскільки стрункішою ви виглядаєте з рівною спиною. Виробляйте м'язову пам'ять - щоб горда постава стала вашим постійним відмітним знаком.