Є чудова приказка про те, що «свідомість, яка створила проблему, не може її вирішити». Тому, якщо відчуваєте тривожність, встаньте та вирушайте на прогулянку. Якщо у вас безсоння через тривогу, встаньте з ліжка і зробіть щось: зробіть записи в щоденнику подяки або напишіть міні-список справ або лист коханій людині. Вам потрібно вжити заходів, які активують раціональну частину і після цього тривожність поступово зійде на мінімум.
Є один простий, але дуже ефективний прийом, який працює і в той момент, коли невідомість лякає, а вирішення ситуації, здавалося б, не існує. Вам потрібно просити себе: «Якби друг відчував занепокоєння з цього приводу, яку пораду я йому дав би?». Після цього елементарного питання ви більше не втратите в емоціях. Навпаки — за його допомогою ви запустили раціональний бік вашого мозку та успішно знайдете рішення.
Якщо у вас є незакінчені справи, які продовжують розбурхувати розум – наприклад, ранкова сварка з найкращою подругою, не вирушайте спати з ними. Натомість відкрийте лептоп і напишіть їй листа, в якому розповісте в деталях все, що відчуваєте. Однак є важливий момент: не натискайте “надіслати”. Ця практика допомагає усунути гнів та легше заснути.
Ця історія трапляється з кожним: ви прокручуєте в голові велику сварку з коханим чоловіком або важливе питання на співбесіді, на яку ви відповіли «не так». У такому разі заплануйте час, щоб зосередитись на цьому занепокоєнні. Ось буквально: запишіть в органайзер, що о 17:00 ви приділяєте час на те, що потурбуватися про це. Я запевняю вас: коли настане цей час, тривоги про це, швидше за все, більше не буде.
У разі сильної тривоги скористайтеся питанням, яке допоможе вам перейти від занурення в драму в стан стороннього спостерігача. Просто запитайте себе: «Чи можу я бути на 100 відсотків впевнена, що неспокій із цього приводу справді виправданий?». Найпоширеніша відповідь буде – “Напевно, ні”.
Мозок повинен обробити всі події минулого дня, поки ви спите. Тому, якщо ви відчуваєте невдоволення поведінкою свого партнера, обговоріть рано ввечері, щоб воно не залишалося «висіти» в мозку як невирішене завдання, яке не дозволить глибоко заснути та якісно відпочити. Будьте суворі щодо базових правил, які ми регулярно порушуємо: наприклад, не перевіряйте робочі чати та електронну пошту перед сном. Ці дії дуже активують мозок, а також подати інформацію про незавершені справи, які вимагають негайного вирішення.
Визнайте, що занепокоєння може бути корисним
Незважаючи на те, що тривога має погану репутацію, вона також свідчить про те, що ви глибоко відчуваєте і є тонкою творчою особистістю. Зазвичай ми думаємо, що тривожність виходить з-під нашого контролю, але насправді це не так, воно також активізує гормональну систему таким чином, що вона допомагає вирішити складні завдання швидше.
Текст: Анастасія Цибуляк
фото автора Каталог думок з Pexels
фото автора Fabricio Trujillo з Pexels