UA
RU

Як з'їсти менше: поради, які працюють

Редагувати переклад
Усі поради випробувані на собі!

Всі знають, що переїдання залежить від нашого настрою. Наприклад, коли стає сумно, ми мимоволі тягнемося за шматочком шоколаду або чимось солоденьким, а коли холодно хочеться гострого чи теплого. На підсвідомому рівні, ми самі програмуємо, що в той чи інший момент ми з'їмо зайвий шматок.

Для того, щоб таке відбувалося якомога рідше, ми зібрали 12 порад психологів та протестували їх на собі. Ефект не змусить чекати!

З очей геть

Як з'їсти менше: поради, які працюють.

Психологи радять всю, на вашу думку, шкідливу/смачну їжу ховати якнайдалі. Знайдіть найдальше місце в будинку і сховайте туди всі шоколадки, морозиво та інші продукти, що заважають жити. Логічніше було б зовсім їх не купувати, але психологи кажуть, що у такому разі у вас посилиться бажання з'їсти більше ласощів у гостях, на роботі чи деінде. Причому ви не зможете проконтролювати кількість з'їденого.

Ретельно пережовуйте

Як з'їсти менше: поради, які працюють.

Науково доведено, що якщо довго пережовувати їжу, то почуття голоду зникає швидше, і ви зможете наїстись невеликою кількістю їжі. Такий спосіб вживання їжі значно швидше насичує смакові рецептори і замість стандартної порції ви з'їсте менше. 

Не заощаджуйте калорії з ранку

сніданок

Склалося хибне уявлення про те, що на сніданку можна заощадити чимало калорій. Насправді всі адепти правильного харчування в один голос заявляють, що сніданок є основним прийомом їжі в раціоні. Можна проігнорувати вечерю, але сніданок ніколи.

Читайте також: СОЛОДКЕ ЖИТТЯ: ЩО БУДЕ З ВАШИМ ОРГАНІЗМОМ ПІСЛЯ ВІДМОВИ ВІД ЦУКРУ

Залишайте за собою сліди

брудні тарілки

Психологи стверджують, що не потрібно поспішати позбавлятися «доказів» з'їденого. Наприклад, якщо ви обідаєте крильцями, не потрібно відразу викидати відходи, орієнтуйтеся не на кількість з'їденого, а на відчуття ситості.

«Бездонна» тарілка

порційна їжа

Як з'ясувалося, люди звикли їсти «до кінця». Тобто ми їмо не до відчуття ситості, а до порожнечі тарілки. З урахуванням цих знань рекомендуємо брати менший посуд і привчити себе до усвідомленого харчування. Вчіть себе орієнтуватися не так на порожню тарілку, але в почуття ситості.

Зриви трапляються з усіма

Як з'їсти менше: поради, які працюють.

Напевно багато хто пройшов через тортури зривами після або під час дієти. Психологи радять не боятися цього, а дуже відповідально підійти до нього. Якщо все-таки ви отямилися з шоколадкою в руках - не засмучуйтесь, а просто покладіть її назад і далі продовжуйте свою дієту або правильне харчування.

Строго за списком

Як з'їсти менше: поради, які працюють.

Ні для кого не секрет, що опинившись у супермаркеті, ми втрачаємо почуття реальності та виходимо з купою пакетів, хоча прийшли лише за хлібом. Киньте виклик маркетингу і перед виходом у магазин складіть чіткий перелік. Перевірте його ще раз і йдіть за покупками. Намагайтеся не відхилятися від плану, тому що як тільки ви відволікаєтеся - ваш кошик наповниться не тими продуктами.

Читайте також: 7 КОРИСНИХ ЗВИЧОК, ЯКІ ПОТРІБНО ВИРОБИТИ ДО 30 РОКІВ

Менше бачиш - менше їж

порція

Такий девіз психологи радять використати скрізь, де б ви не знаходилися. Як показують дослідження, стрункі люди їдять менше у кафе та ресторанах, бо сидять спиною до вітрин з десертами чи відкритою кухнею. Також потрібно діяти і вдома: подавайте їжу порційно, не виставляйте одразу салатниці, супниці та сковорідки на стіл.

Правило двох

правило двох

Намагайтеся, щоб у тарілці знаходилися тільки дві позиції: гарнір і м'ясо, салат і риба. Таке харчування виробить у вас звичку їсти менше і не змушувати себе з'їдати більше.

Не для компанії

компанія

Як показали дослідження, вживаючи їжу в компанії, ми з'їдаємо втричі більше їжі, ніж маємо. Тому психологи рекомендують основні прийоми їжі вживати поодинці. З компанією краще насолодитися напоями та закусками.

Далеко за добавкою

Як з'їсти менше: поради, які працюють.

Доведено, що чим далі міститься добавка, тим менше за нею хочеться йти. Це чиста правда! Тому краще постійно міняти обідню локацію, і, бажано, подалі від кухні та мікрохвильової печі.

Головне - системність

Як з'їсти менше: поради, які працюють.

Радимо не застосовувати практично відразу всі пункти, адже так ви нічого не досягнете. Впроваджуйте систематично кожен пункт, спостерігайте як реагує на зміни вашого організму і, найголовніше, не здавайтеся.

Фото: stocksnap.io

Статті на тему