UA
RU

Як зберегти зір і що потрібно знати про очні хвороби

Редагувати переклад
Ми склали пам'ятку про те, як уникнути основних очних хвороб, роблячи нескладні вправи щодня.

Як запобігти захворюванням очей

Про важливість зору написано чимало статей та книг. Очі – це орган чуття, який допомагає нам візуально сприймати зовнішній світ. Проте в епоху гаджетів і технологій саме «дзеркало душі» наражається на найбільшу небезпеку. На сьогоднішній день, за даними досліджень, приблизно третина людства тією чи іншою мірою страждає від найпоширеніших очних захворювань: короткозорості чи далекозорості.

Вчені кажуть, що до 2050 року ця недуга буде знайома половині всього населення нашої планети. Але глобальної проблеми ще можна уникнути, навчившись стежити за власним зором та своєчасно виявляючи його слабкі сторони.

Читайте також: КРАСА І ЗДОРОВ'Я ГРУДІ: 4 КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ

здоров'я очей

Обережніше з комп'ютером

Повсюдна інформатизація та розвиток технологій значно урізноманітнили наше життя. Завдяки комп'ютеру та Інтернету сьогодні дуже легко можна отримати будь-яку інформацію. Діти ж «знайомляться» з комп'ютером з самого дитинства, чим наражають на небезпеку власний зір. Ні, ніхто не каже, що підростаюче покоління потрібно захищати від екранів моніторів, але треба знати міру.

Лікарі рекомендують і дорослим, і дітям робити перерви у роботі з комп'ютерами або гаджетами, в ідеалі кожні 30-40 хвилин.

Крім того, не варто відмовлятися і від хорошого повноцінного освітлення. Не працюйте з комп'ютером у темній кімнаті або при світлі тьмяної лампи. Це змушує очі напружуватися. Те саме стосується читання книг та перегляду телевізора.

Читайте також: ІСТИНА У ВОДІ: СКІЛЬКИ РІДИНИ ПОТРІБНО ВИПИВАТИ У ДЕНЬ?

здоров'я очей

Зарядка для очей

Крім цього, офтальмологи рекомендують робити зарядку для очей кілька разів на день. Для цього потрібно зручніше розташуватися в кріслі або на стільці, розслабити плечі, зробити рівним дихання і виконати ряд вправ.

1. Через кожні півгодини інтенсивної роботи за комп'ютером переведіть погляд у далечінь (наприклад, на дерева на вікні), а потім знову сконцентруйтеся на будь-якому предметі на робочому столі. Ця техніка сприяє розслабленню, її потрібно повторювати 3-4 рази.

2. Кожні 20 хвилин моргайте протягом 20 секунд по 20 разів.

3. Міцно заплющуйте очі на кілька секунд (до 5), а потім широко відкривайте їх. Ця вправа покращує кровообіг та сприяє розслабленню м'язів очей.

Лікарі рекомендують і дорослим, і дітям робити перерви у роботі з комп'ютерами або гаджетами, в ідеалі кожні 30-40 хвилин.

Читайте також: ТОП-15 ПОРАД З ХАРЧУВАННЯ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ВАМ СХУДНІ

Варто відзначити, що кожній людині, залежно від її особливостей, можуть знадобитися різні комплекси вправ. Щоб знати, напевно, краще порадитися з лікарем.

здоров'я очей

«Синдром сухого ока»

Ще однією недугою, яка часто супроводжує офісних співробітників і всіх, чия робота пов'язана з постійною напругою очей, є так званий «синдром сухого ока». Він часто нагадує звичайну втому зору, проте може стати причиною появи серйозних захворювань.

Якщо під час роботи у монітора вас супроводжують неприємні відчуття у вигляді сльозотечі, почервоніння очей або відчуття піску потрібно обов'язково проконсультуватися з фахівцем. У загальному випадку в подібній ситуації можуть стати в нагоді краплі, що забезпечують постійне зволоження очей.

здоров'я очей

Захист від сонця

У цілому ж список очних недуг не обмежується лише погіршенням гостроти зору. Трапляються також захворювання бактеріального характеру, а також вікові нездужання. Цей список можна продовжувати до нескінченності.

Щоб звести до мінімуму ризики, піклуватися про стан очей потрібно не раз, а постійно. Наприклад, багато хто з нас помилково вважає, що захищати очі від ультрафіолету потрібно лише влітку. Саме тому більшість людей носить сонячні окуляри лише у розпал курортного сезону.

Насправді ж промені сонця можуть завдати шкоди рогівці та сітківці ока навіть у ясну зимову погоду.

Читайте також: ДЛЯ ДУШІ І ТІЛА: 5 ПЕРЕВАГ ПІЛАТЕСУ

Ступінь стійкості вашого зору до різноманітних впливів залежить і від раціону харчування, а також наявності вітамінів. Можна як приймати спеціальні вітамінні комплекси для здоров'я очей, так і додати до раціону, наприклад, більше зелені та моркви.

Не забувайте контролювати рівень кров'яного тиску. Його підвищення також може бути пов'язане з порушеннями зору. І навіть при дуже великій зайнятості та втомі знаходите час для спокійних прогулянок. Найкраще – увечері. Велика кількість свіжого повітря сприяє гарному сну та розслабленню очей.

Статті на тему