Нічний перегляд серіалів під час карантину ще куди не йшло, але після таку розкіш може дозволити собі не кожен.
Повертатися до колишнього, докарантинного режиму дня і стилю життя набагато складніше, ніж могло здаватися раніше. Забути, як вставати зранку, навпаки, простіше простого. Але варто повернути все на колишні рейки, щоб не зашкодити здоров’ю, причому як психологічному, так і фізичному.
Читайте також: Правила здорового життя Вікторії Бекхем
Звичайно, ситуація у всьому світі, невизначеність у завтрашньому дні та майбутньому могли відкласти відбиток на психологічному стані. Ефект міг посилитися, якщо ви втратили роботу та накопичені кошти. Про який здоровий сон може бути мова?
Утім, у всіх стрес проявляється по-різному. Когось мучить безсоння чи неспокійний сон, а хтось спить більше.
Читайте також: Спорт і сон: як і навіщо тренуватися, щоб почуватися відпочившим
Карантин дозволив більшості сповільнитись, змінити на час режим дня, подивитися всі заплановані серіали, фільми, прочитати книги. Але є в цьому і величезний мінус: недосипання та розсіяна увага протягом дня.
Коли ми більше часу проводимо поза денним світлом, циркадні ритми збиваються. Це головна причина порушеного режиму дня.
Пам’ятаєте, як спостерігали світанок за ранковою кавою, коли збиралися на роботу? А як зустрічалися з колегами та заходили перед початком робочого дня до кав’ярні за солодощами? Напевно, у багатьох є звички та ритуали, які раніше становили вагому частину життя. Карантин карантин, але спробуйте їх повернути або створити нові, щоб влитися в ритм, а не плисти за течією.
Читайте також: Як зробити свій сон кращим, а нічне відновлення шкіри – більш ефективним
Один із найпростіших і найзрозуміліших способів, який відомий багатьом ще зі школи та студентства, — «доспати» на вихідних. Але, на жаль, цей спосіб не працює і може погіршити безсоння та інші проблеми. Фахівці називають надолуження соціальним джетлагом.
Якщо на вихідні спати до обіду, а по буднях змушувати встати з ліжка о 8-й ранку, організм буде шокований від стресу.
Радикальні методи начебто прожити без сну добу, щоб прокрутити режим, звичайно, можуть спрацювати, але зробити це безслідно для організму навряд чи вдасться. Не поспішайте, спробуйте лягати і вставати хоча б на 15 хвилин раніше, ніж звичайно.
Хоч ми й говоримо про те, як все-таки повернутись у колишній ритм життя та налагодити графік, є випадки, коли цього робити не потрібно. Звичайно, якщо вас влаштовують зміни, призводять тільки на краще, а організм не страждає, не змінюйте режиму дня. Але є ще кілька причин, чому вам не потрібно вставати о 7 ранку.
Можливість працювати вдома і не витрачати мінімум годину вранці, щоб доїхати до офісу, і стільки ж увечері, якщо не більше, одна з головних переваг офісу. Можна поспати вранці довше за звичне, хіба це не щастя?
Читайте також: 20 порад, як отримати здорову та сяючу шкіру
У цей складний для світу період багато хто усвідомив важливість не лише фінансової подушки, а й власного житла, особливо приватного будинку, ближче до природи. У будь-який момент можна вийти на свіже повітря без маски, не боятися натовпів, влаштувати пікнік на задньому дворі, позасмагати, викупатися в озері і не ділити пляж з натовпом страждаючих.
Новий спосіб життя поза міською екосистемою вимагає і нових правил, тому цілком можливо, що зміни в режимі дня підуть вам тільки на користь.