Закрити
UA
Краса

Як відновити режим дня після карантину

Поділись:

Нічний перегляд серіалів під час карантину ще куди не йшло, але після таку розкіш може дозволити собі не кожен. 

posts-to-db-Фото 1

Повертатися до колишнього, докарантинного режиму дня і стилю життя набагато складніше, ніж могло здаватися раніше. Забути, як вставати зранку, навпаки, простіше простого. Але варто повернути все на колишні рейки, щоб не зашкодити здоров’ю, причому як психологічному, так і фізичному. 

Читайте також: Правила здорового життя Вікторії Бекхем

 

У чому причина збитого режиму?

posts-to-db-Фото 2

Стрес

Звичайно, ситуація у всьому світі, невизначеність у завтрашньому дні та майбутньому могли відкласти відбиток на психологічному стані. Ефект міг посилитися, якщо ви втратили роботу та накопичені кошти. Про який здоровий сон може бути мова?

Утім, у всіх стрес проявляється по-різному. Когось мучить безсоння чи неспокійний сон, а хтось спить більше. 

Читайте також: Спорт і сон: як і навіщо тренуватися, щоб почуватися відпочившим

Більше часу із гаджетами 

Карантин дозволив більшості сповільнитись, змінити на час режим дня, подивитися всі заплановані серіали, фільми, прочитати книги. Але є в цьому і величезний мінус: недосипання та розсіяна увага протягом дня. 

Коли ми більше часу проводимо поза денним світлом, циркадні ритми збиваються. Це головна причина порушеного режиму дня.  

Як повернути звичний режим дня?

posts-to-db-Фото 3

Поверніть старі звички 

Пам’ятаєте, як спостерігали світанок за ранковою кавою, коли збиралися на роботу? А як зустрічалися з колегами та заходили перед початком робочого дня до кав’ярні за солодощами? Напевно, у багатьох є звички та ритуали, які раніше становили вагому частину життя. Карантин карантин, але спробуйте їх повернути або створити нові, щоб влитися в ритм, а не плисти за течією.

Читайте також: Як зробити свій сон кращим, а нічне відновлення шкіри – більш ефективним

Не надолужуйте на вихідних 

Один із найпростіших і найзрозуміліших способів, який відомий багатьом ще зі школи та студентства, — «доспати» на вихідних. Але, на жаль, цей спосіб не працює і може погіршити безсоння та інші проблеми. Фахівці називають надолуження соціальним джетлагом. 

Якщо на вихідні спати до обіду, а по буднях змушувати встати з ліжка о 8-й ранку, організм буде шокований від стресу.  

posts-to-db-Фото 4

Не поспішайте 

Радикальні методи начебто прожити без сну добу, щоб прокрутити режим, звичайно, можуть спрацювати, але зробити це безслідно для організму навряд чи вдасться. Не поспішайте, спробуйте лягати і вставати хоча б на 15 хвилин раніше, ніж звичайно. 

Чому не варто відновлювати режим? 

Хоч ми й говоримо про те, як все-таки повернутись у колишній ритм життя та налагодити графік, є випадки, коли цього робити не потрібно. Звичайно, якщо вас влаштовують зміни, призводять тільки на краще, а організм не страждає, не змінюйте режиму дня. Але є ще кілька причин, чому вам не потрібно вставати о 7 ранку. 

posts-to-db-Фото 5

У вас змінилася робота 

Можливість працювати вдома і не витрачати мінімум годину вранці, щоб доїхати до офісу, і стільки ж увечері, якщо не більше, одна з головних переваг офісу. Можна поспати вранці довше за звичне, хіба це не щастя? 

Читайте також: 20 порад, як отримати здорову та сяючу шкіру

У вас змінилося місце проживання та ритм життя

У цей складний для світу період багато хто усвідомив важливість не лише фінансової подушки, а й власного житла, особливо приватного будинку, ближче до природи. У будь-який момент можна вийти на свіже повітря без маски, не боятися натовпів, влаштувати пікнік на задньому дворі, позасмагати, викупатися в озері і не ділити пляж з натовпом страждаючих. 

Новий спосіб життя поза міською екосистемою вимагає і нових правил, тому цілком можливо, що зміни в режимі дня підуть вам тільки на користь.