Закрити
UA
Краса

Кислоти в косметиці: навіщо вони потрібні та де їх шукати

Поділись:

Нині кислоти стали найпопулярнішим трендом у догляді за шкірою. Завдяки їм можна вирішити безліч проблем, починаючи від зморшок та закінчуючи висипаннями. Ми розповімо, які кислоти комусь потрібні і як їх використовувати з толком.

Відповіді на запитання у статті:

Кислоти – основа як хімічних пілінгів в салонах, так і домашніх засобів для догляду. Відсотковий вміст кислоти в домашніх засобах у десятки разів нижчий, ніж у професійній косметиці. Це означає, що ефект настане не так швидко, як після пілінгу, але дія засобу буде м’якшою, і ви не зашкодите своїй шкірі.

Читайте також: РАНКОВІ РИТУАЛИ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ПРОВІСТИ ДЕНЬ ПРАВИЛЬНО

кислоти у косметиці

Як працюють кислоти?

Основне завдання кислот – відлущити та оновити клітини шкіри. Щоб шкіра без тонального засобу була такою ж гладкою та однотонною, як із ним, клітини повинні оновлюватися регулярно та швидко. Чим старшим ми стаємо, тим більше часу займає цей процес. У віці від 20 до 30 років на регенерацію йде близько 28 днів, після терміни збільшуються: клітини шкіри оновлюються все рідше, що призводить до тьмяного відтінку та нерівної текстури шкіри. А кислоти допомагають шкірі оновлюватися в нормальному режимі, стимулюють і запускають процес оновлення клітин. До речі, існує міф, що вдаватися до кислот потрібно лише з віком. Вони чудово справляються з акне, пігментацією та передчасними зморшками.

Які кислоти слід шукати у складі?

Фруктові кислоти (АНА-кислоти, гідроксильні)

До цієї групи належать:

  • яблучна
  • лимонна
  • піровиноградна
  • гліколева
  • фітинова

та інші кислоти.

Які проблеми вирішують? Звужують пори, освітлюють пігментні плями, контролюють вироблення себуму, лікують запалення. Кошти з фруктовими кислотами є (а якщо ні, то мають бути) у всіх володарок проблемної шкіри. АНА-кислоти водорозчинні, вони не здатні проникнути глибоко в шкіру, але вони добре працюють на її поверхні та стимулюють оновлення.

Читайте також: НОВИЙ Б’ЮТІ-ТРЕНД: ДРОНИ НЕ ТІЛЬКИ У ПОВІТРІ, АЛЕ І У НАШІЙ КОСМЕТИЦІ

Саліцилова кислота (ВНА-кислота)

Ця кислота потрібна для блокування запальних процесів, зниження вироблення себуму та освітлення шкіри. Саліцилова кислота чудово підходить для вирішення проблем жирної шкіри, у тому числі шкіри з акне та пігментацією. Ліпосаліцилова кислота подібна до своїх дій, але проникає в шкіру не так глибоко і діє більш дбайливо.

Літні кислоти

До цієї групи належать:

  • молочна
  • мигдальна
  • ферулова

кислоти.

Загальну назву вони отримали завдяки тому, що їх можна використовувати навіть улітку, не побоюючись покритися пігментними плямами. Ці кислоти дуже добре освітлюють, вирівнюють, заспокоюють шкіру, зменшують шкоду впливу ультрафіолету. І є незамінним помічником з догляду за шкірою влітку.

Альфа-ліпоєва кислота

Насамперед це кислота, яка бореться зі зморшками та в’ялістю шкіри, корегує нечіткий овал обличчя.

Альфа-ліпоєва кислота захищає від процесу глікації – склеювання волокон колагену та еластину з цукром. Глікація є однією із причин старіння шкіри, яку дана кислота здатна усунути. Кислота не тільки перешкоджає накопиченню цукру в клітинах, але й усуває пошкодження, такі як втрата пружності.

кислоти для обличчя – косметичні кислоти

У якій формі бувають засоби із кислотами і чим вони відрізняються?

Кислоти входять до складу будь-яких продуктів догляду (сироватки, креми, тоніки), і навіть можуть бути частиною тональних засобів. Текстура та формат не впливають на ефект. Засоби для вмивання та маски є найбільш ефективними, а отже встигають подіяти навіть за короткий час. Тому при виборі продукту на кожен день є сенс керуватися особистими уподобаннями з огляду на проблеми, які ви хочете вирішити.

Читайте також: ВІДПОЧИНОК НА ВОДІ: ТРЕНДОВИЙ МАКІЯЖ ВІД YSL BEAUTY

Чи можна одночасно використовувати засоби з різними кислотами у складі?

Самостійно використовувати різні засоби з різними кислотами у складі не можна. Кожна кислота може вплинути на хімічні властивості іншої кислоти. У кращому випадку при використанні різних кислот ви отримаєте нульовий ефект, а в найгіршому – проблеми зі шкірою.

Чи можна використовувати кислоти на регулярній основі?

Кислоти можна використовувати щодня, якщо це правильно.

  1. Потрібно вводити їх у догляд поступово, використовуючи двічі на тиждень.
  2. Якщо з’явилися ознаки подразнення, слід зменшити частоту застосування, відкласти засіб на якийсь час або звернутися до косметолога.
  3. Якщо шкіра реагує на кислоту спокійно, поступово частішуйте використання.
  4. Не сполучайте кислотні засоби з іншими видами ексфоліантів, таких як скраб з абразивними частинками або щітки для очищення.
  5. Для оновлення рогового шару достатньо щоденного делікатного відлущування кислотами.

кислоти в косметиці для обличчя

Які стоп-знаки?

До використання кислот існують певні протипоказання, такі як ранки, герпес, розширені судини або індивідуальна непереносимість. Оскільки кислоти можуть легко збільшувати кровообіг і дратувати шкіру, потрібно розумно користуватися ними. Щоб не нашкодити особі, використовуйте крем із SPF, коли збираєтеся виходити на вулицю.

Чи може один засіб із кислотами вирішити всі проблеми?

Звичайно, ні. Одна баночка не здатна позбавити вас всіх проблем зі шкірою, зате вона може зменшити їх виникнення. Багато кислот підвищують чутливість шкіри, провокуючи легке лущення, саме тому без живлення та зволоження шкірі не обійтися.