Закрити
UA
Краса

Мед манука: модний тренд чи криниця здоров’я?

Поділись:

Мед манука – останнє слово у сфері краси та здоров’я, тому ми вирішили детальніше про нього дізнатися.
мед

Мед вважається одним із найуніверсальніших продуктів: він може і підсолодити їжу, і зволожити суху шкіру, і заспокоїти біль у горлі. Мед манука, який прийшов до нас із Нової Зеландії та Австралії, отримав визнання у світі здоров’я завдяки своїм потужним цілющим властивостям. Готові дізнатися, за що ж його так люблять знаменитості та лікарі?

Що таке мед манука?

Манука – це особливий вид меду, який видобувається бджолами з однойменної рослини, що росте в Новій Зеландії та Східній Австралії. Квітка мануки виробляє нектар, що містить унікальні сполуки, — такі концентровані, як у інших видах меду. У його складі також є речовина метилгліоксаль, яка має потужну антибактеріальну дію. 

У меду мануки також є своя шкала якості, за якою можна визначити, наскільки сильний вплив він може вплинути на організм. Її називають “унікальний фактор мануки” і вказують на етикетках, коли продукт надходить у продаж. Відповідно, чим вищий цей фактор, тим сильніші антибактеріальні та протизапальні властивості у меду.

Читайте також: ПО ПОЛИЧКАХ: ЧИ СТОЄ ПОКУПАННЯ ОРГАНІЧНОЇ КОСМЕТИКИ?

6 корисних властивостей мануки для нашого здоров’я

мед мануки

1. Сприяє загоєнню ран та порізів

Мед манука отримав хорошу репутацію завдяки своїй можливості зцілювати рани. Згідно з оглядом журналу Foods за 2014 рік, манука використовувалася для лікування інфекцій, ран після хірургічного втручання, опіків і навіть виразок завдяки високому рівню антибактеріальних та протизапальних сполук. Згідно огляду організації CochraneЦей мед допомагає загоєнню деяких опіків приблизно на чотири-п’ять днів швидше, ніж інші, більш традиційні способи, і може бути більш ефективним для затягування інфікованих ран після операції, ніж антисептик.

2. Допомагає позбавитися нежиті

У дослідженні, Проведеному в 2017 році вченими з Університету Вашингтона, сказано, що мед манука був так само ефективний, як і фізіологічний розчин для носа при лікуванні симптомів хронічного риносинуситу. Але на відміну від групи сольових розчинів люди, які використовували мед, дійсно отримували насолоду від його використання. Він добре розріджує слиз і полегшує подих.

3. Добре бореться з акне

Запальний процес на шкірі у 99% викликають бактерії. Особливо поширений підвид – бактерії P. acnes, які “забиваються” в пори і активно розмножуються, провокуючи появу прищів. Оскільки мед манука містить антиоксиданти та антибактеріальні сполуки (у тому числі перекис водню), використання його для догляду за шкірою є одним із способів контролю розростання певної популяції бактерій, що сприяє появі прищів.

Однак вам краще купувати такі продукти, як зволожуючі креми, до складу яких уже входить мед манука, а не наносити його в чистому вигляді. Враховуючи густину меду, таке використання може викликати ще більше запалення.

Читайте також: НЕ ТИША І НЕ ГЛАДЬ: ПОШИРЕНІ ПРИЧИНИ ДРАЖЕННЯ ШКІРИ І ЯК З НИМИ БОРОТИСЯ

4. Покращує здоров’я кишечника

Ви точно чули про пробіотики — «хороші» бактерії, які живуть у кишечнику та допомагають підтримувати травну систему здоровою. Як з’ясувалося, манука може скласти конкуренцію цим шлунковим мешканцям.

Згідно з лабораторним дослідженням, опублікованим у 2008 році Міжнародному журналі харчових наук та технологійМед манука збільшує ріст пробіотиків Lactobacillus і зменшує кількість патогенних мікроорганізмів, таких як кишкова паличка. І все завдяки своїм антибактеріальним сполукам.

мед манука це

5. Насичений антиоксидантами

Відомо, що мед містить велику кількість антиоксидантів, які можуть допомогти боротися з вільними радикалами (або молекулами, які можуть пошкодити клітини та ДНК). Коли вчені з Австралії проаналізували шість популярних видів меду, вони виявили, що манука набрала найбільшої антиоксидантної активності (про це говорить дослідження, проведене у 2018 році). Вони відзначають, що чим темніший колір меду, тим більше флавоноїдів (рослинних пігментів) у ньому міститься.

6. Має нижчий глікемічний індекс, ніж білий цукор

дослідження, проведене у 2013 році в Новій Зеландії показало, що мед з мануки займає місце від 54 до 59 за глікемічним індексом (GI). Показники GI це показник того, як їжа може підвищувати рівень цукру в крові. І чим вище це число, тим більша ймовірність підвищення рівня глюкози.

Дивлячись на цей перелік корисних властивостей меду мануки можна з упевненістю сказати, що нехай його вважають модним трендом, але баночкою цього магічного продукту варто запастися.