UA
RU

По поличках: чи варто купувати органічну косметику?

Редагувати переклад
У кожній з нас живе тридцятирічний дорослий, який хоче усвідомлено підходити до покупки косметики, та двадцятирічний підліток, який мріє заощадити. 

Щоб помирити першого і другого, ми збираємося розібратися, чи варто інвестувати в органічну косметику, чи це зайві витрати, і чи всі продукти коштують за те, що за них просять? 

Звичайно, є глобальні причини, чому варто вибирати екологічно стійке виробництво, зрештою, хімікати з наших продуктів рано чи пізно потрапляють у повітря та воду. Але коли справа стосується індустрії краси, все стає складно, а такі терміни, як «натуральний» та «органічний», починають вводити в оману.

Щоб вас ще більше заплутати, скажімо, що не всі хімічні речовини є небезпечними. Наприклад, консерванти захищають продукти від шкідливих бактерій. Плюс є причина, чому в косметиці є хімікати, іноді органічний варіант просто не працює. 

Що ж кажуть експерти?

По поличках: чи варто купувати органічну косметику?-Фото 1

…про декоративну косметику

«У декоративній косметиці приставка «органічний» важлива перш за все, якщо ми говоримо про фруктові та овочеві екстракти та поєднання, — пояснює Айєлет Фаєрман з Ofra Cosmetics. — Не так важливо вибирати органічні засоби, якщо вони мають в основі мінерали. Наприклад, якщо ви користуєтеся бальзамом для губ на основі мінеральної олії, то він не обов'язково повинен бути органічним, а якщо хочете купити помаду на основі бджолиного воску, тоді так, це має значення». 

Не важливо також і те, натуральні чи органічні ваші пудра, рум'яна та тіні, якщо до їх складу не входять рослинні компоненти.

Висновок: витрачайтеся лише на декоративну косметику рослинного походження. 

Читайте також: 5 КОСМЕТИЧНИХ ЗАСОБІВ, ЯКІ ПОТРІБНІ КОЖНІЙ ДВАДЦАТИЛІТНІЙ

По поличках: чи варто купувати органічну косметику?-Фото 2

…про косметику для догляду за шкірою

«Органічні продукти хороші для вашої шкіри, але їхнє маркування не завжди може відповідати вашим очікуванням, — розповідає Девід Лоршер, доктор медицини, сертифікований дерматолог та засновник Curology. — Мені не подобається ідея наносити пестициди на обличчя, тому використовувати засіб для вмивання чи зволоження з позначкою «органічний», — привабливіше. Але навіть якщо інгредієнт має не органічне походження, це не означає, що продукт містить залишки шкідливих хімікатів або пестицидів. Це малоймовірно. 

Зазвичай я витрачаю гроші на органічні продукти харчування, а не продукти для догляду за шкірою. Екстракти рослин, які є органічними, можуть викликати подразнення шкіри та алергічні реакції, наприклад, варто побоюватися олії лаванди, м'яти перцевої тощо».

Висновок: вибирайте той продукт, який вам підходить - іноді органічна косметика може "конфліктувати" зі шкірою, тому ризик є в обох випадках. 

Читайте також: КЛЮЧОВІ ТРЕНДИ В ДОГЛЯДІ ЗА ШКІРОЮ

По поличках: чи варто купувати органічну косметику?-Фото 3

…про косметику для волосся

«Я думаю, що важливо уникати будь-яких продуктів, що містять агресивні хімічні речовини, такі як парабени та сульфати, — каже стиліст Чані. — Крім того, підтримка продуктів, при виробництві яких жодна тварина не постраждала, завжди є плюсом. Ви можете знайти засоби, які підійдуть по всіх пунктах вашого чекліста, але все ще не будуть органічними. Я однозначно не виступаю за те, щоб усі продукти для волосся були лише органічного походження! Думаю, багато в чому це залежить від людини та її типу волосся – іноді органічний продукт просто не може виконати свою роботу».

Висновок: хоча органічні шампуні, бальзами та маски можуть бути неефективними для деяких типів волосся (наприклад, жирного або тонкого), завжди уважно вчитуйтесь до складу косметики. Вони не повинні утримуватися фталати, парабени і триклозан.

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему