Хвилина здоров'я: 6 основних причин мігрені
На відміну від звичайного головного болю, мігрені часто супроводжуються пульсацією.
Мігрені також може мати «ауру», тобто. відчуття, яке передує нападу: розумові процеси починають сповільнюватися, людина бачить блискучі вогні, відчуває поколювання чи оніміння обличчя та рук.
Оскільки мігрень є прямою відповіддю нашого тіла на зовнішні та внутрішні зміни у навколишньому середовищі, потрібно просто навчитися розрізняти ці знаки.
Читайте також: БІЙ З МІГРОЮ: ЧОМУ БОЛИТЬ ГОЛОВА І ЩО З ЦИМ РОБИТИ
1. Ви чимось стурбовані
Хоч стрес і є нормальною частиною нашого життя, його надлишок може призвести до мігрені. Емоційний стрес, такий як занепокоєння, страх або тривожність, провокує напругу, яка трансформується в мігрень. Рецепт порятунку простий: візьміть коротку відпустку, навчитеся медитувати, займайтеся спортом.
2. Ви захоплюєтеся алкоголем
Перебір з алкоголем може стати причиною гострого головного болю, який згодом здатний перетворитися на мігрень. Зневоднення, проблеми з печінкою, порушення роботи серцево-судинної системи – це наслідки зловживання, які можуть лише погіршити ваш стан.
3. Ви вживаєте багато кофеїну
Так, щоденна доза кофеїну може бути пов'язана з мігренню. Ця речовина може діяти як ліки, і як причина мігрені. Головне — це знати міру. Кава у великих кількостях призводить до звуження судин, звідси і спазмуючий головний біль.
4. Ви перенапружуєте очі
Однією з причин мігрені є сильне, мерехтливе світло. Так що флуоресцентні лампи, миготливі кадри, сонячне світло, що відображається, можуть призвести до нападу. Намагайтеся уникати джерел мерехтіння.
Читайте також: ЯК ПОБУТИСЯ ВІД МІГРЕНІ НАТУРАЛЬНИМИ ЗАСОБИМИ
5. Ви голодні
Так як вашому організму потрібна енергія, яку він в основному отримуєте з вуглеводів (або глюкози), відсутність їжі може призвести до головного болю. Якщо ви відчуваєте мігрень, ваше тіло, можливо, хоче сказати, що настав час підкріпитися.
6. Ви мало спите
Безсоння є причиною великої кількості проблем зі здоров'ям, починаючи від ожиріння та закінчуючи діабетом. Не дивно, що до цього списку входить і мігрень. Ваш організм потребує 7-8 годин сну, якщо ж ви спите менше, він переключається на режим «бий або біжи» (стан, при якому організм мобілізується для усунення загрози).