UA
RU

На фінішній прямій: чому не йдуть останні 5 кілограмів

Редагувати переклад
Чому це відбувається і що з цим робити читайте нижче.

Якщо ви давно працюєте над собою в тренажерному залі і правильно харчуєтеся, але ненависні останні кілограми, які заважають вам отримати фігуру своєї мрії, не йдуть, можливо, справа в тому, що ви відчуваєте постійний стрес. 

На фінішній прямій: чому не йдуть останні 5 кіло - фото

«Тіло не розуміє різниці між реальною та уявною загрозою, — каже коуч-консультант зі здорового способу життя Лаура Мур. — Навіть якщо ви в паніці через кількість листів в електронній скриньці, організм входить у режим «дерись або тікай», запускаючи біохімічні процеси, що призводять до набору ваги». На її думку, є 4 основні причини, через які стрес заважає позбутися зайвих кілограмів.

1. Стрес сприяє накопиченню жиру

«Коли ми відчуваємо стрес, надниркові залози виробляють гормони адреналін і кортизол, які заповнюють запас глюкози в організмі для того, щоб забезпечити його енергією. Однак при цьому кортизол уповільнює метаболізм, і якщо глюкоза не була використана, вона зберігається у вигляді жиру на наших боках», — пояснює Мур. І це ще тільки квіточки: тому мозок посилає нам сигнали про голод, які викликають переїдання.

Читайте також: Рот на замок: як не заїдати проблеми?

2. Стрес порушує сон

«Якщо ми нормально не спимо ночами, у нашому організмі порушується вироблення гормонів греліну та лептину, які контролюють наш апетит і повідомляють мозку, що робити з жиром: переробити на енергію чи накопичити, — каже коуч. — Через це ви можете відчувати голод навіть тоді, коли ваш шлунок сповнений, і зберігати жир, замість того, щоб його спалювати».

3. Стрес уповільнює травлення

«Коли організм відчуває небезпеку, він зупиняє всі процеси, які не є першорядними для порятунку. До них належить і травлення», – розповідає Мур. За її словами, внаслідок цього їжа не перетравлюється як слід, і в організмі накопичуються токсичні речовини, які утримують жир та надмірну воду. Через це людина виглядає набряклим і почувається млявим.

Читайте також: Без паніки: як упоратися зі стресом

4. Стрес зводить нанівець ефективність тренувань

Займатися спортом корисно, чи не так? Виявляється, ні, якщо ви відчуваєте сильний стрес. «Навіть тренування в цьому випадку можуть бути шкідливими, тому що під час занять спортом виробляється кортизол. І якщо його рівень і так підвищений (наприклад, через стрес на роботі), це може призвести до набирання ваги», — каже тренер. У такому випадку слід змінити вид спорту або інтенсивність занять, доки організм не прийде в норму.

Читайте також: Місце сили: як розпочати займатися у спортзалі

Декілька порад Лаури Мур по боротьбі зі стресом:

− Спіть уночі 7-8 годин.

− Вимкніть усі пристрої за 30-60 хвилин до сну та придумайте для себе розслаблюючий ритуал.

− Їжте прості страви, в яких не більше 7 інгредієнтів, віддаючи перевагу екологічно чистим продуктам.

− Займайтеся йогою та медитацією, щоб підвищити усвідомленість та розслабити симпатичну нервову систему. Це дасть вам почуття спокою та ясність розуму.

− Зрозумійте, що саме викликає у вас стрес, і навчитеся з цим справлятися.

− Робіть те, що приносить вам щастя, щонайменше раз на тиждень і не дозволяйте нічому і нікому порушити ваші плани.

 

Статті на тему