UA
  RU

  Натуропатія: новий тренд, про який ми не знали

  Редагувати переклад
  Напрямок домашньої чи народної медицини завжди сприймали скептично. Цього разу натуропатія стає трендом. Що ж це таке?

  Зараз подібні процедури та ритуали, звані натуропатією, дедалі частіше використовуються серед доглядових процедур та в естетичній медицині, і стають незамінними щоденними ритуалами.

  Натуропатія: новий тренд, про який ми не знали.

  wonderlandmagazine.com

  Що таке натуропатія?

  Натуропатію відносять до окремої гілки альтернативної медицини, причому деякі її напрями визнані і офіційною медициною. Натуропатія заснована на вірі у віталізм - надприродну життєву силу, яка керує всіма життєвими явищами. З розвитком біології, хімії та фізики цей напрямок втратив свою актуальність у медичних колах, а наукова спільнота відкидає ефективність багатьох методів натуропатії. Незважаючи на це вона стає трендом у сфері щоденних звичок та косметичних процедур. Вважається розумним і навіть корисним проводити деякі ритуали як профілактика захворювань або виникнення стресу. Але все ж таки не варто заперечувати, що при лікуванні захворювань потрібно в першу чергу звертатися до методів традиційної медицини.

  Читайте також: ОСТЕОПАТІЯ: НАУКА ЧИ ПОПУЛЯРНИЙ ТРЕНД?

  Що кажуть лікарі?

  Багато хто вважає, що натуропатія — не так медицина, як світоглядна позиція чи філософське розуміння здоров'я та хвороб. Вона заснована не на науці, а на вірі в особливу життєву силу та енергію. Лікарі так само радять вдаватися до натуропатії та різних її галузей поки ви здорові як профілактика і просто приємні, заспокійливі процедури. 

  Яка натуропатія стала незамінною?

  Натуропатія: новий тренд, про який ми не знали.

  Ароматерапія

  Ароматерапія - це застосування ефірних олій для впливу на організм і вирішення величезного спектра фізичних та метафізичних завдань. При цьому потужність ароматерапії та ефірних олій полягає в їхньому одночасному впливі як на фізичний, так і на психоемоційний стан організму.

  Ефірна олія — це надактивні молекули рослинного природного походження, які, проникаючи в організм, стимулюють той чи інший процес, тому що всі ефірні олії мають ферментоподібну або гормоноподібну дію. Завдяки швидкому впровадженню в кровоносне русло та впливу на центральну нервову систему ефірні олії стимулюють активізацію певних стилів мислення, емоції чи фізіологічні процеси.

  Апітерапія

  Апітерапія використовує при лікуванні захворювань самих бджіл або ж продукти бджільництва: мед, прополіс, пилок, маточне молочко, віск і навіть бджолину отруту. Вживання останньої речовини навіть винесено в окремий розділ нетрадиційної медицини - апітоксінотерапію, яка стала дуже популярна у тому числі в руслі естетичної медицини.

  На Русі багато захворювань лікували за допомогою бджолоужаления. Про апітерапію також відомо з китайських стародавніх текстів, глиняних табличок шумерської цивілізації та з праць Гіппократа та Галена.

  Аероіонотерапія

  Аероіонотерапія – це лікування за допомогою іонізованого повітря. Така терапія буває природною та штучною. При першій людина проводить тривалий час поблизу водоспадів, гейзерів, гір і бурхливих річкових проток, а за другий за лікувальний ефект відповідають аероіонізатори. Наразі аероіонізатори стали модним аксесуаром у багатьох будинках.

  Натуропатія: новий тренд, про який ми не знали.

  Геліотерапія

  Геліотерапія – це лікування за допомогою сонячного світла. Шанувальники геліотерапії проводять якнайбільше часу на вулиці в теплу пору року і нехтують сонцезахисними засобами на пляжі. Останнє не дуже корисно, тому забувати про сонцезахисні креми не варто. Про корисну дію сонця йдеться і в науці. Данський вчений Нільс Фінзен у 1903 році отримав Нобелівську премію з фізіології та медицини «на знак визнання заслуг у справі лікування хвороб, особливо вовчаку, за допомогою концентрованого світлового випромінювання, що відкрило перед медичною наукою нові широкі горизонти».

  Читайте також: ЧЕК-ЛИСТ ОБСТЕЖЕНЬ: КОЛИ І ДО ЯКИХ ЛІКАРІВ ЙТИ

  Фанготерапія

  Фанготерапія лікує людей за допомогою бруду. Зараз це стало незамінною процедурою у багатьох СПА-салонах. Грязелікування ефективно проти багатьох захворювань, а оздоровча дія пояснюється вмістом у бруді великої кількості мінералів. Фанготерапія активно застосовується на оздоровчих курортах, а в міських умовах її можна спробувати як обгортання, які дуже добре прибирають набряки.

  Енотерапія

  Енотерапія – це лікування вином. Сюди входить як прийняття вина в терапевтичних дозах для зміцнення імунітету та поліпшення нервової діяльності, так і лікування різних захворювань певними видами виноградного вина залежно від їхнього біохімічного складу.

  Натуропатися стала незамінною галуззю, яка межує із традиційною медициною та естетичними процедурами. 

  Джерело фото: unsplash.com

  Статті на тему