UA
RU

Немедикаментозні методи боротьби зі стресом

Редагувати переклад
Нутриціолог Анастасія Голобородько назвала немедикаментозні методи боротьби зі стресом.

стресс

* Виною багатьом процесам, що запускають механізм зовнішньої шкоди, а з часом і шкоду внутрішню, називають алостатичне навантаження. 

* Кортизол виконує безліч важливих функцій: метаболізм, регуляція тиску, імунні реакції та реакції запалення. Найбільш значуща функція гормону – адаптація організму до стресових ситуацій.

* Але при цьому він і обмежує функції, які не є найважливішими у тривожних ситуаціях. Пригнічує діяльність травної та репродуктивної системи, замедлює процеси зростання. Відбувається контроль лише трьох реакцій – настрій, мотивація та страх.

* Як тільки опасність проходить, рівні гормонів повертаються до колишніх значень. Якщо ж стрес має постійний характер, то отримуємо сучасний діагноз «надниркової втоми» – дезадаптації органу та нездатності його виконувати свої функції. Синдром стресу надниркових залоз натискає “педаль газу” для багатьох інших негативних процесів в організмі: аутоімунні захворювання, дисбаланс гормонів, резистентність до інсуліну (ожиріння, діабет); і т.д. 

Існують немедикаментозні методи боротьби зі стресом. Почніть робити мінімум три доступні вам у сучасних умовах від сьогодні: 

- Контрастний душ

— Спорт із низькою інтенсивністю – пілатес, йога, стретчинг, прогулянки від 45 хвилин

- Діджитал-детокс. Не брати телефон до рук, доки не прокинетеся, не погуляєте, не зробите йога-зарядку і не з'їсте поживний завтрак

- Ванни з силлю (1,5 кг морської!) без телефону

— Їжа без ноуту та телефону

— Медитації, можна з програмою headspace

- Розслаблення. Просто прийняти горизонтальне положення, свідомо розслабити тіло від кінчиків пальців ніг до голови

- Спів

- Дихальні практики/пранаями 

- З добавок - магній (л-треонат магнію або магній малат), GABA, релора, CBD

- Сон, засипання до 23.00. 

Зі статті нутриціолога Анастасії Голобородько

Фото Siora Photography on Unsplash

Інформація: https://t.me/psy_support