UA
  RU

  ​​Немедикаментозні методи боротьби зі стресом

  Нутриціолог Анастасія Голобородько назвала немедикаментозні методи боротьби зі стресом.

  стрес


  * Виною багатьом процесам, які запускають механізм зовнішньої шкоди, а з часом і шкоду внутрішню, називають алостатичне навантаження. 

  * Кортизол виконує безліч важливих функцій: метаболізм, регуляція тиску, імунні реакції та реакції запалення. Найбільш значуща функція гормону – адаптація організму до стресових ситуацій.


  * Але при цьому він і обмежує функції, які не є найважливішими у тривожних ситуаціях. Пригнічує діяльність травної та репродуктивної системи, уповільнює процеси росту. Відбувається контроль лише трьох реакцій – настрій, мотивація і страх.

  * Як тільки небезпека проходить, рівні гормонів повертаються до колишніх значень. Якщо ж стрес має постійний характер, отримуємо сучасний діагноз «надниркової втоми» – дезадаптації органу та нездатності його виконувати свої функції. Синдром стресу надниркових залоз натискає “педаль газу” для багатьох інших негативних процесів в організмі: аутоімунні захворювання, дисбаланс гормонів, резистентність до інсуліну (ожиріння, діабет), депресії та порушення сну, безпліддя і відсутність менструацій, онкологія, неефективність гормонів щитовидної залози при гіпотиреозі тощо. 

  Існують немедикаментозні методи боротьби зі стресом. Почніть робити мінімум три доступних вам у сучасних умовах від сьогодні: 


  — Контрастний душ

  — Спорт із низькою інтенсивністю – пілатес, йога, стретчинг, прогулянки від від 45 хвилин

  — Діджитал-детокс. Не брати телефон до рук, доки не прокинетеся, не погуляєте, не зробите йога-зарядку і не з’їсте поживний сніданок  — Ванни з сіллю (1,5 кг морської!) без телефону

  — Їжа без ноута та телефону


  — Медитації, можна з програмою headspace

  — Розслаблення. Просто прийняти горизонтальне положення, усвідомлено розслабити тіло від кінчиків пальців ніг до голови

  — Спів


  — Дихальні практики/пранаями 

  — З добавок – магній (л-треонат магнію або магній малат), GABA, релора, CBD

  — Сон, засипання до 23.00. 

  Зі статті нутриціолога Анастасії Голобородько

  Photo by Siora Photography on Unsplash

  Інформація: https://t.me/psy_support