UA
RU

Оазис спокою: 5 додатків для медитації

Редагувати переклад
Щоб стреси та напружений робочий графік не вибивали із колії, потрібно періодично робити паузу. Програми для медитації дозволяють створити свій «оазис спокою» практично в будь-якому місці, достатньо знайти лише кілька хвилин вільного часу.
Оазис спокою: 5 програм для медитації-Фото 1

 

Headspace

Однозначний лідер серед програм для медитації – це Headspace. Його шанувальниками є Гвінет Пелтроу, Девід Лінч, Ліна Данем та Емма Уотсон, яка назвала додаток «геніальним». Ним користуються авіалінії Virgin Atlantic та видання The Huffington Post, а вчені за допомогою нього проводять дослідження щодо впливу медитації на роботу мозку. Додаток позиціонується як «спортзал для мозку» та включає щоденні практики по 10 хвилин. Цього часу достатньо, щоб упорядкувати думки, вважає розробник Headspace англієць Енді Паддікомб, який до того, як взятися за популяризацію медитації, провів понад 10 років у буддійському монастирі. Під час занять Паддікомб дає прості поради на тему здоров'я, особистого життя, харчування та фізичної активності. Ще одна перевага програми - якісна анімація із забавними персонажами. Усі відео- та аудіоматеріали доступні лише англійською, але для тих, хто хоче підвищити свій рівень володіння мовою, це лише плюс. Перші 10 занять безкоштовні, решта – за підпискою.

Оазис спокою: 5 програм для медитації-Фото 2

Stop, breathe and think

Програма Stop, breathe and think розроблена некомерційною організацією Tools for Peace, яка просуває в маси програми розвитку доброти і співпереживання. Спочатку додаток пропонує внести дані про свій фізичний, розумовий та емоційний стан, після чого з'являється список рекомендованих медитацій. Наприклад, якщо ви в гніві, вам буде запропоновано практику люблячої доброти. Цей крок можна і пропустити, просто обравши медитацію, що сподобалася, серед яких «подяка», «усвідомлене дихання», «причини і наслідки», «відхід до сну», «Сканування тіла» і т. д. Більшість з них безкоштовні, але деякі коштують невеликих грошей. Увімкнувши аудіозапис, ви почуєте спокійний голос (англійською мовою), який дасть чіткі інструкції, що потрібно зробити, щоб досягти внутрішнього умиротворення. Також у програмі є таймер із гонгом та можливість відслідковувати свої успіхи, отримуючи за них смішні стікери.

Читайте також: Без паніки: як упоратися зі стресом

Оазис спокою: 5 програм для медитації-Фото 3

Заспокойся

Інтерфейс Calm досить простий та зручний. У меню "Медитувати" можна вибрати одну з безлічі навчальних програм з медитації (безкоштовна, правда, лише одна 7-денна). У меню «Пейзаж» можна включити візуальний та звуковий супровід: морське узбережжя, дощ у лісі, тріск багаття, гірське озеро тощо. та кількість сеансів. Заняття тривалістю від 2 до 20 хвилин, як обіцяють розробники, сприяють покращенню пам'яті, мінімізації стресу та підвищенню працездатності.

Оазис спокою: 5 програм для медитації-Фото 4

Буддіфі

Додаток розроблений спеціально для дуже зайнятих людей і пропонує більше 80 медитативних треків для різних життєвих ситуацій: поїздка у громадському транспорті, кава брейк, подорож, їжа, прогулянка в парку, безсоння і навіть серфінг в Інтернеті. При запуску програми пропонується вказати, чим ви зараз зайняті і який у вас настрій, після чого підбирається підходяща програма для очищення розуму. Тривалість практик варіюється від 5 до 30 хвилин, а вікні статистики можна спостерігати за своїми результатами. Програма платна.

Оазис спокою: 5 програм для медитації-Фото 5

Zenify

Вибравши в налаштуваннях частоту повідомлень, їх звук, дні роботи програми та мову (є російська), ви отримуватимете різні завдання, виконання яких займає не більше 3-5 хвилин. Одні з них, нагадування усвідомленості, закликають зосередитися на справі, якою ви зараз займаєтеся, інші пропонують вправи для релаксації. Завдання торкаються різних сторін життя, таких як відносини, емоції, любов, батьки, друзі, дитинство, і покликані навчити жити свідомо. Розробники надихалися вченнями Далай-лами, Будди, Ошо, а також дослідженнями мозкової активності та нейрології. Лайт-версію програми можна завантажити безкоштовно.

Фото: Gettyimages

Статті на тему