UA
RU

Дитина диско: Hair-стиліст Taras Richter про тенденції сучасності та концепції майбутнього

Редагувати переклад
Роботи відомого київського стиліста Taras Richter вражаються своєю складністю. Йому вдається представляти фантазійне фарбування настільки природним, що ні на хвилину не замислюєшся про те, наскільки універсальним воно може бути в реальному житті. 

Дитина диско: Hair-стиліст Taras Richter про тенденції сучасності та концепції майбутнього-Фото 1

Taras Richter майстерно відображає свою любов до мистецтва аніме у реаліях сучасного beauty-світу. Його моделі носять яскраве фарбування з гордістю, маневруючи на межі занурення у вигаданий світ мрій та перебування на тонкій межі буденності. У його резюме є і робота з відомою компанією Paul Mitchell, та участь у конкурсах першого ешелону, таких як ColorZoom, та співпраця з українськими знаменитостями, а також досвід подолання труднощів у форматі нон-стоп конкурсів краси. Про свої найсміливіші творчі задумки та пророцтва трендів майбутнього Taras Richter поспілкувався з Marie Claire.

Як ви дійшли того, що вирішили стати стилістом по волоссю?

- Бути перукарем не було моєю мрією. З дитинства хотілося стати археологом, але все склалося інакше. Бажання з'явилося в той час, коли моя сестра в далекому 2009 році відкрила свій салон, і мені стало дуже цікаво, як же працюють усі ці невідомі для мене баночки та тюбики з барвниками. Через деякий час я все ж таки зважився на початок навчання на перукаря-стиліста.

У якому незвичайному джерелі ви знаходили натхнення?

— Найчастіше для мене натхненням є музика! Я вмикаю навушники, і шукаю в треку певний відрізок з привабливою для мене мелодією (так можу затерти трек прямо до дірок), і таким простим чином я можу по дорозі на роботу придумати нові образи та концепції. Також одним із натхнень для мене є деякі аніме, з яких я «збираю» візуалізацію образів (наприклад, аніме «Jojo's»).

Дитина диско: Hair-стиліст Taras Richter про тенденції сучасності та концепції майбутнього-Фото 2

Кого з культових ікон моди та краси вважаєте найстильнішою?

— Для мене з самого дитинства культом стилю була Шер. Згодом, подорослішавши, я поповнив цей список і додав туди Шаде, Рошин Мерфі (ірландська виконавиця), група Джаміроквей, актриса Лорен Бекол.

Читай також: Що визначає моду: Gucci представив Епілог своєї історії про магію fashion-світу

Скільки годин роботи зайняла найтриваліша зачіска?

— Якщо мені не зраджує пам'ять, то це була година 2,5 якщо не більше. Це був образ для фотосесії відомої особи (імена не називатиму), і ми переробляли образ 3 рази.

З ким зі світових зірок ви хотіли б попрацювати?

— З Шер, Майлі Сайрус та Опро Уінфрі.

Який сучасний hair-тренд вважаєте найактуальнішим?

— Якщо говорити про фарбування волосся, то я більше прихильник класики. І саме традиційні фарбування блонд і брюнет у мене займають левову частку запитів від клієнтів, але я не відступаю від правил сучасності і вважаю, що треба йти в ногу з часом! Тому я вважаю найбільш актуальним трендом яскраве фарбування волосся, яке представлене ніби на грані з візуальним ефектом недбалості, а також поєднання непоєднуваного (наприклад, Біллі Айліш). Якщо говорити про укладання, то я віддаю перевагу текстурним силуетам - ефект пляжних хвиль.

 

Дитина диско: Hair-стиліст Taras Richter про тенденції сучасності та концепції майбутнього-Фото 3

З якою модною тенденцією ви не погоджуєтесь?

— Поточний сезон не запам'ятався мені тенденціями, з якими я не згоден. Можливо, тільки збентежив мене попит на природні барвники для волосся (хна, басма та інші засоби, що містять їх). Це означає, що нас незабаром чекає великий робочий процес із волоссям після подібних продуктів.

Як виглядає у вашій виставі ідеальна жінка?

- У душі я дитя диско і люблю мотиви цієї епохи, але й сучасна реальність залишила на мені свій відбиток! Тому мені подобається поєднувати непоєднуване! Це може бути образ із яскравим фарбуванням, стрижка у стилі 1980-1990-х, але з акцентом на сучасні тренди. Аксесуари масивні, що привертають увагу.

Що б ви ніколи не порадили робити своїм клієнткам із волоссям?

— Вдаватися до домашнього фарбування волосся та «народних» засобів відновлення структури пасм, адже іноді подібні експерименти з локонами не вдасться виправити навіть у салоні! Тому довіряйте красу свого волосся лише професіоналам.

Дитина диско: Hair-стиліст Taras Richter про тенденції сучасності та концепції майбутнього-Фото 4

Читай також: "Хід королеви": 7 "стильних" причин подивитися історію шахової примадонни

Поділіться ідеями свого найбожевільнішого і творчого задуму?

- Ох, так, було таке діло! У рамках всеукраїнського туру з новою колекцією зачісок, стрижок та фарбування я мав презентувати блок імпровізації на тему альтернативного бачення колекції. Ідея полягала в тому, щоб нарядити 10 моделей у футуристичні вбрання, створити космічні зачіски та під світлове шоу випустити дівчаток у зал для демонстрації, але, на жаль, не склалося. Ідея залишилася не здійсненою, але всьому свій час.

Що було найскладнішим у роботі з учасницями конкурсу краси?

— Якщо відштовхуватися від конкурсу Miss Universe, то складність полягала у великій кількості конкурсанток та обмеженому часі на підготовку кожної з дівчат. Будь-яка з учасниць - особистість, і має своє бачення краси, а тому не завжди виходить з першого слова знайти конект за зачіскою, і це все на тлі обмеженого часу створює незабутнє відчуття. А от якщо говорити про конкурс ColorZoom, то найбільшою складністю для мене було створення макіяжу для моделі. Це був для мене перший подібний досвід, тому процес був дуже трудомісткий.  

Дитина диско: Hair-стиліст Taras Richter про тенденції сучасності та концепції майбутнього-Фото 5

Хто з вітчизняних артистів виявився найвибагливішим, а хто найлояльнішим?

— Публічні особи — завжди велика відповідальність, і щоразу робота з артистами є умовним іспитом. Виділити когось досить складно, адже у роботі з артистами звикаєш до максимальної віддачі та відточуєш своє майстрів до ідеалу. Можу виділити Олю Діброву, Марію Яремчук та TAYANNA.

Хто ваш гуру у світі краси? Людина, чиї роботи надихають найбільше.

— Для мене вже довгий час є гуру свого часу та роботи чудові професіонали та мої знайомі, креативні стилісти світового рівня Sascha Haseloff (Berlin), Angus Mitchell (USA) та Agnes Westerman (Netherlands).

 

Дитина диско: Hair-стиліст Taras Richter про тенденції сучасності та концепції майбутнього-Фото 6

Які 5 модних hair-трендів ви б порадили наші читачкам спробувати до кінця 2020 року?

— Обов'язково спробувати укладання у стилі 1970-х — я великий фанат подібних до hair-style. Також порекомендую не боятися експериментувати з яскравими відтінками волосся, з урахуванням того, нинішній beauty-ринок має безліч пропозицій барвників на різний смак! І, звичайно, недбалі пучки ще актуальні.

Чи зможете передбачити, яка тенденція буде найпопулярнішою в 2021 році?

- Дуже цікаве питання! Не беруся прогнозувати всі 100%, але можемо спробувати! Мені здається, що будуть актуальні приголомшливі та яскраві відтінки волосся у поєднанні з мокрою текстурою волосся, блиск та сяйво. Упевнений, буде продовження розвитку кольорового фарбування волосся, яке вже зараз змінює наш світ! Але й класичне колорування залишаться в тренді, природно.

Щоб вже зараз бути готовою до трендів майбутнього, необхідно чітко розуміти, яким саме ви бачите свій власний стиль. Тенденції та модні нюанси хороші, коли йдеться про сценічні образи та епатажні виходи, але буденна цибуля має бути гладкою, м'якою, універсальною та гармонійною. Втім, з огляду на те, як саме вдається таким професіоналам, як Taras Richter втілювати в реальних укладках складності зарубіжних культур та їх автентичні правила та порядки, віриться в те, що і фантазійному фарбуванню, і незвичайним зачіскам є місце у наших серцях. Потрібно лише заглянути всередину себе, і знайти той самий стиль, який повністю відображає ваше Я - складне, багатолике, але абсолютно не схоже на жодне інше.

 

Статті на тему