Edit page title Швидка допомога: 12 продуктів, які зменшать рівень холестерину в крові
Edit meta description Прочитавши цю статтю ви дізнаєтесь про Швидка допомога: 12 продуктів, які знизить рівень холестерину в крові - якісно, ​​зрозуміло та цікаво. І що найголовніше – експертно – Marie Claire Україна

Close edit interface
UA
RU

Швидка допомога: 12 продуктів, які зменшать рівень холестерину в крові

Редагувати переклад
Підтримувати нормальний рівень холестерину – просто.

У сучасному ритмі життя часто ми забуваємо вивчати склад тієї чи іншої страви, адже завжди на це не вистачає часу. Але найлютіший ворог нашого організму не спить і чекає, поки ми втратимо пильність. Холестерин…

Холестерин – це поліциклічний спирт, який за консистенцією нагадує бджолиний віск, а також міститься у жирах тваринного походження. Він дуже пластичний, тому легко пристає та закупорює судини. Через це страждає серцево-судинна система. Існує "хороший" - ЛПВЩ (ліпопротеїди високої щільності) і "поганий" - ЛПНГ і ЛПДНЩ (ліпопротеїди низької щільності і дуже низької щільності).

Щоб зберегти серце замолоду і завжди почуватися добре, варто звернути увагу на своє харчування. Ми розповімо, які продукти варто включити до свого раціону, щоб зменшити рівень холестерину.

Швидка допомога: 12 продуктів, які зменшать рівень холестерину в крові.

авокадо

Авокадо, яке містить мононенасичені жирні кислоти, покращують рівень холестерину ЛПНЩ(«хорошого» холестерину). По можливості намагайтеся замінювати продукти з високим вмістом насичених жирів на продукти, що містять мононенасичені жирні кислоти. Наприклад, починайте свій ранок з тосту з авокадо та яйцем пашот.

Чорний шоколад

Дослідження показали, що невелика кількість (пару шматочків) темного шоколаду може знизити рівень поганого холестерину і підвищити рівень хорошого. Вся справа у флавоноїдах, які є антиоксидантами та допомагають клітинам протистояти пошкодженням.

Оливкова олія

Оливкова олія має такий самий спектр дій, як і авокадо, адже в ній така ж величезна кількість мононенасичених жирних кислот. Заміна вершкового масла на оливкову справді може покращити ваше здоров'я.

Соя 

І хоч у сої сумнівна репутація, вона, як і раніше, є відмінним замінником м'яса, а значить у ній менше «поганого» холестерину. Наприклад, тофу чудово підійде на заміну звичному сиру.

Швидка допомога: 12 продуктів, які зменшать рівень холестерину в крові.

баклажан

Скористайтеся силою фіолетового овочу! За даними Гарвардської медичної школи, баклажан сповнений розчинної клітковини, яка поглинає жовчну кислоту в організмі і спонукає його впливати на холестерин у печінці.

Гранат

Незабаром гранат буде головним цитрусовим на кожному прилавку, тому варто знати, що він - відмінний боєць з «поганим» холестерином. холестерину: 

Гранат у будь-якій формі, чи то цілий, чи сік, може допомогти контролювати холестерин, уповільнюючи його накопичення,

— каже Емі Горін, лікар-дієтолог із Нью-Джерсі та власник Amy Gorin Nutrition.

Нут

Нут - це не тільки тверде джерело білка, але і відмінний варіант, якщо вам потрібно знизити рівень холестерину. Одне дослідження показало, що щоденне вживання зернобобових, таких як нут, сочевиця та сушений горох значно знижує рівень поганого холестерину ЛПНГ приблизно на 5 відсотків. 

зливу

Поки не пізно, купуйте сливу, адже вона не тільки смачна, але й корисна мега. Фрукт містить антоціани, також відомі як антиоксиданти, які допомагають серцю, знижуючи кров'яний тиск та рівень холестерину. Згідно з одним дослідженням, вживання трьох або більше порцій фруктів, багатих на антоціани, щотижня може знизити ризик серцевого нападу на 34 відсотки. 

Швидка допомога: 12 продуктів, які зменшать рівень холестерину в крові.

Цільнозернові пластівці

Якщо ви віддаєте перевагу свого ранку починати з сухого сніданку, тоді рівень холестерину у вашій також знизиться. У жінок, які щоранку з'їдають по тарілці пластівців, багатих на клітковину, рівень холестерину нижчий, ніж у тих, хто взагалі не снідає. Все завдяки клітковині: «Клітковина пов'язується з холестерином і прискорює його виведення, перш ніж досягне ваших артерій», — каже Таня Цукерброт, доктор медичних наук. 

Камут

Коли справа доходить до зниження рівня холестерину, це стародавнє зерно стане вашим новим найкращим другом. В одному дослідженні, проведеному італійськими вченими, йдеться, що у людей, які регулярно вживають їжу, приготовлену з камута, спостерігалося зниження рівня холестерину. Якщо під рукою не знайдеться камута, тоді замінити його можна рисом чи кіноа.

кокос

Кокосовий горіх не тільки криниця смачного молока і стружки, він ще й добре знижує рівень холестерину в крові. Навіть якщо ви просто додасте в салат кілька хрустких кокосових пластівців - він вже почне свою роботу проти холестерину.

Читайте також: Що з'їсти: 9 природних методів підвищення фертильності

Дика чорниця

Маленька чорна ягода, яка здатна за лічені години знизити рівень холестерину. Всього в одній чашці заморожених чорниць міститься близько 6 грамів клітковини, що становить приблизно чверть вашої денної норми. Вона містить у два рази більше антиоксидантів, ніж звичайна лохина і знижує ризик серцевих захворювань.

Ось такі смачні та корисні інгредієнти варто впровадити у свій щоденний раціон, аби зберегти здоров'я серцево-судинної системи.

Статті на тему