UA
  RU

  Сльози – не прояв слабкості… Чому плакати корисно?

  Редагувати переклад

  ​​Сльози це не означає, що ви вже не тримаєтесь. Це означає, що ви допомогли собі і перестали витрачати сили на утримування напруги.


  Сльози звільняють та знеболюють. Зі сльозами організм виділяє природний «опіум» для полегшення болю.

  Силою утримувати сльози – це боротися самому з собою. Можна навчитися цього не робити. І зберегти свої сили.


  Заборона на сльози це установка, яку можна змінити. Вона утворюється тоді, коли комусь поряд було важко витримувати ваші сльози. І доводилося тримати їх у собі, щоби нікого не бентежити.

  Але це вже справа шкірного — впоратися зі своїми переживаннями поряд із людиною, яка має право полегшити свій біль своїми слізьми.

   


  5 наукових фактів, чому плакати корисно:

  1-Сльози увлажнюють

  Сльози відповідають за те, щоби очі не пересихали. Працюючи за комп'ютером та читаючи новини з екрану телефону, наші очі часто пересихають. Тому лікарі рекомендують поплакати.  2-Сльози вгамовують біль

  Сльози допомагають вгамувати не лише емоційний біль, а й фізичний. Сльози сприяють виробленню енкефалінів. Ця речовина по своїй дії схожа на морфін, який знижує болючі відчуття.


  3-Сльози очищують

  Сльози очищують не тільки поверхню окового яблука, а й весь організм у цілому. Разом зі слізьми з організму виводяться токсині та гормони стресу.

  4-Сльози допомагають


  Недарма у стресових ситуаціях нам кажуть, що треба поплакати. Це не слабкість, а захисний механізм організму. Сльози допомагають перенести стресові ситуації та згладити їхні наслідки. Після плачу пульс і дихання сповільнюються, м'язи тіла приходять у розслаблений стан, тиск нормалізується.

  5-Сльози захищають

  Фермент лізоцим, один з компонентом сліз, має сильну антибактеріальну та протиірусну дію. А попадання сліз у ніс робить захист ще ефективнішим.

  Ось так, сльози — цілком ефективна реакція організму на стресс, яка допомагає покращити фізичне та емоційне здоров'я.

  Плачемо годину від часу на шляху до перемоги України

  Автор: психотерапевтка Анастасія Свердел

  Фото Verne Ho on Unsplash

  Інформація: https://t.me/psy_support

  Статті на тему