UA
RU

Ставимо цілі на рік: здоров'я та спорт

Редагувати переклад
На початку року ми особливо мотивовані повністю змінити своє життя. Хто не обіцяв собі зайнятися здоров'ям та піти до тренажерної зали?

Наші амбіції щодо свого життя просто безрозмірні: нам хочеться мати все і навіть більше. Саме тому ми з такою старанністю пишемо наші резолюції та ставимо перед собою масштабні цілі. Але якою є ймовірність того, що їм судилося реалізуватися? Дослідження, проведені YouGov у 2018 році, показали, що лише чверть (27%) людей, які вирішили щось змінити, змогли дійти до кінця. Перспективи не дуже райдужні, але у вас є всі шанси потрапити у ці 27%. 

У цій статті ми пропонуємо кілька варіантів цілей у сфері здоров'я та спорту, які ви можете поставити перед собою наступного року. 

Ставимо цілі на рік: здоров'я та спорт-фото 1

1. Прокидатися раніше

Ранковий поспіх — це стрес, а стресу ми пообіцяли собі позбуватися всіх можливих шляхів. Іноді тих десяти хвилин, які ви змушували себе підвестися з ліжка, якраз і не вистачає для того, щоб вкластися в часові рамки. Щоб починати день на приємній ноті, привчіть себе вставати раніше. Робіть це поступово: ставте будильник спочатку на п'ять хвилин раніше, потім на десять, двадцять, півгодини тощо. Друга ваша мета - це вставати і лягати щодня (так, і у вихідні теж) в один і той же час. Ваше тіло звикне і перестане чинити опір. 

Ставимо цілі на рік: здоров'я та спорт-фото 2

2. Більше рухатися

Ви ж знаєте, що рух це життя. На роботі ви сидите за столом, а після повернення додому лягайте на диван перед телевізором, увечері - переміщаєтеся на ліжко. І так кожного дня. Пасивний спосіб життя негативно впливає і на ваше здоров'я, і ​​на вашу вагу. Тож пообіцяйте собі більше рухатися. Немає бажання ходити до тренажерної зали? Тоді просто більше ходіть, відмовтеся від ліфта, йдіть пару зупинок до роботи пішки, танцюють на кухні під час приготування. Робіть те, що приносить вам задоволення. 

Читайте також: ЖИТИ У РУХІ: ГОЛОВНІ ПЕРЕВАГИ БІГА ДЛЯ ЗДОРОВ'Я

Ставимо цілі на рік: здоров'я та спорт-фото 3

3. Доглядати шкіру

Коли мова заходить про здоров'я, то в останню чергу ми думаємо про шкіру, адже вона найбільший орган нашого організму! Крім ритуалу краси, який включає вмивання, зволоження, харчування та відлущування, вам потрібно пам'ятати ще й про одне — про захист шкіри від сонячних променів. Вони діють руйнівно, приводячи до фотостаріння та раку шкіри, тому не забувайте про сонцезахисний крем. Британський фонд боротьби з раком шкіри рекомендує сонцезахисний крем із SPF 30 та 4- або 5-зірковим рейтингом UVA. І так, засіб потрібно наносити у будь-який час і будь-яку погоду. 

Ставимо цілі на рік: здоров'я та спорт-фото 4

4. Дозволити собі відпочинок

Наше життя є нескінченною гонкою по зачарованому колу «дім-робота-соціальні зв'язки», в якому немає місця для відпочинку. Чому б не зробити цей рік імені себе? Коли на першому місці будуть ваші потреби, а вже потім потреби вашого начальства, хлопця, рідних, друзів. Експерт Хіларі Роуланд вважає, що людина потребує мінімум 15 хвилин на день для себе. У цей проміжок ви повинні робити те, що дарує вам щастя: читати улюблений роман, гуляти парком або валятися в гарячій ванні. Без докорів совісті!

Читайте також: 5 Ознак того, що вам потрібен ментальний відпочинок

Ставимо цілі на рік: здоров'я та спорт-фото 5

5. Створити ранкову рутину

Ранок – найважливіша частина дня, адже вона задає тон. Якщо ви не встигли зробити зволожуючу маску, замість повноцінного сніданку випили каву з бутербродом і побігли на роботу в м'ятій сорочці, то неважко уявити, в якому настрої ви проведете решту дня. Саме тому ми радимо вам вставати раніше, готуватися з вечора (збирати сумку, гладити речі, робити заготівлі на сніданок та ланч, писати справи у блокнот) та займатися будь-якими духовними практиками, які допоможуть відновити внутрішній баланс. Ваш ранок не має бути чергою форс-мажорів та стихійних лих.

Ставимо цілі на рік: здоров'я та спорт-фото 6

6. Зайнятися спортом

І це не просто купити абонемент, а спробувати себе у різних видах активності, знайти тренера, заручитися підтримкою однодумців, ставити собі за мету і вірити, що все вийде. Бездумний біг на доріжці — це краще, ніж нічого, але гірше за те, чого ви дійсно гідні. Підійдіть до питання максимально серйозно, а не просто для того, щоб викреслити пункт «піти в тренажерний зал». І не забувайте себе хвалити за будь-який, навіть найменший, успіх. 

Читайте також: СПОРТ-РЕЖИМ: 6 ВАЖЛИВИХ МОМЕНТІВ, ЩОБ НЕ ПРОПУСКАТИ ТРЕНУВАННЯ

Ставимо цілі на рік: здоров'я та спорт-фото 7

7. Пройти медогляд

Чи є серед вас людина, яка любить ходити лікарями? Можливо, але малоймовірно. Запах медикаментів, білі стіни, люди в халатах, холодні інструменти — все це викликає в нас швидше втекти, ніж залишитися. В цьому випадку вам просто потрібно включити "дорослого" і сказати собі: "Це потрібно просто зробити і все". Намагайтеся менше думати про маніпуляції лікарів, а більше про те, що після процедур ви точно знатимете, що відбувається з вашим організмом і що з цим робити. Ви ж знаєте, що краще запобігти розвитку хвороби, ніж займатися її лікуванням. 

Бережіть себе і своє здоров'я, воно вам ще знадобиться! 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему