Категорія зволожуючих косметичних засобів йде в ногу з модною індустрією, задаючи нові тренди майже кожен сезон. У популярних течіях розбиралася Ольга Кіктенко.На стику сезонів я завжди згадую фразу з радянського мультфільму «Мауглі»: «У джунглі йде велика суш…» Вона дуже ємно описує стан онлайн позики на банківську картку моєї шкіри, яка починає стягуватися, підкреслюючи мімічні зморшки. Причину такої незадовільної поведінки зрозуміло пояснює провідний дерматолог Clinique, доктор Девід Орентрек:
«Доведено, що навіть короткочасна нестача вологи в будь-якому шарі шкіри гальмує обмінні процеси. При постійному дефіциті рідини клітини діляться повільніше, виробляючи слабке потомство. Шкіра стає шорсткою, тьмяною, тонкою. Тривале зневоднення також позначається на колагені та еластині, що на 80% складаються з води. Їхні волокна стають крихкими, стоншуються. Тонус шкіри падає, з'являються зморшки».
При перших симптомах сухості шкіри я вживаю заходів: міняю свій живильний зимовий крем на зволожуючий. Іноді доповнюю його сироваткою та маскою, які забезпечують гідратацію на всі 360 градусів. Проте цієї весни кількість гідних кандидатів на посаду «рятівника від посухи» мене здивувала. Найприємніше в цій різноманітності, що звичайний зволожуючий крем вже перестав існувати як вид. Кожна новинка дає додаткові корисні бонуси.
Тренд 1 – Захист від навколишнього середовища
Найпопулярнішим косметологічним терміном цього року, напевно, стане експозом. Цим незвичайним словом вчені лабораторій Vichy охрестили негативний вплив навколишнього середовища (про яке останнім часом тільки й чутно) і шкідливих для шкіри внутрішніх факторів – стресу, нестачі сну, незбалансованого харчування. Експоз порушує цілісність шкіри, що автоматично позначається на її флорі: починають розмножуватися патогенні мікроби, а разом з ними з'являються запалення та висипання. Він провокує окислення клітин, сухість і передчасне старіння. У боротьбі з великим і жахливим експозом особливо добре виявляють мінерали. На жаль, ці важливі елементи не синтезуються організмом, а надходять до нього лише з їжею. І, як не прикро, у шкіру вони доходять у мізерній кількості. З наших внутрішніх ресурсів вона завжди отримує останньої. Безперебійним джерелом мінералів може стати догляд із термальною водою.
«Вода Vichy насичується різноманітними мінералами в концентрації 5,2 г/л і має найвищий вміст мікроелементів серед інших французьких термальних вод», – розповідає Еліза Сімонп'єтрі, науково-комунікаційний директор Vichy.
Крім цього, знаменита вода стимулює утворення аквапоринів – білків, відповідальних за рух води між клітинами. У новий бустер Mineral 89 Vichy її додали по максимуму - 89%. Легкий, освіжаючий, гелеподібний засіб ідеальний для будь-якого типу шкіри.
Термальна вода півночі Італії, а точніше спа-джерела Терме ді Саліче, значно відрізняється складом від французької. Вона насичена сірою, але також ефективно захищає шкіру від руйнівної дії навколишнього середовища. На ній збудована вся косметика Gli Elementi. Нова інтенсивна зволожуюча маска Intensive Hydro-Recharge Mask – не виняток.
Її можна використати двома способами. Традиційно – нанести на 15 хвилин і змити або, за останнім словом косметологічної моди, щедро розподілити по обличчю та шиї, залишки промокнути серветкою та залишити на ніч. Шкіра з ознаками зневоднення буде вам дуже вдячна.
Читайте також: Новий тренд у догляді за шкірою: засоби з вітаміном С
Термальна вода в аерозолі сьогодні переживає забуття. Їй на зміну прийшли мультизадачні спреї, які в Інтернеті багато хто називає mists – «димками». Ними можна користуватися без обмежень: замість тоніка, поверх макіяжу, щоразу, коли ви відчуваєте дискомфорт та сухість.
Наприклад, зміцнюючий спрей з міддю та антиоксидантами Copper Firming Mist від американської космецевтичної марки Is Clinical вже прописався у мене в сумці. Мідь – дивовижний мінерал: сприяє еластичності шкіри та регулює виділення шкірного жиру.
Тренд 2 – Нейробіологія
Нещодавно вчені були впевнені, що шкіра - це самостійний орган, який виконує свою захисну функцію, взаємодіє з усіма іншими системами, зберігаючи при цьому повну незалежність. Одним із перших, хто засумнівався у такому стані речей, був Лоран Мізері, професор, директор лабораторії нейронауки, президент Французького товариства дерматологічних досліджень. Він припустив, що шкіра і нервова система – це одне ціле, «близнюки, які страждають на розлуці та обмінюються телеграмами».
А все тому, що в процесі розвитку людини в утробі матері вони беруть початок з одного ембріонального зачатку: на п'ятому тижні верхня частина трубочки перетворюється на спинний та головний мозок, а нижня формує шкірний покрив. Фактично шкіра – це своєрідна зовнішня частина нервової системи, де перебуває понад 800 000 сенсорних рецепторів.
«Будь-яка дія на шкіру є одночасно і дією на нервову систему», – упевнена Тійна Орасмяе-Медер, дерматокосметолог, експерт з косметичної безпеки Євросоюзу, автор косметики Meder Beauty Science. – Тому дратувати та травмувати її для профілактики без особливої потреби не варто».
Працюючи спільно з Массачусетською лікарнею загального профілю та Гарвардським центром дослідження клітинної біології, компанія Shiseido зайнялася розшифровкою постійного діалогу між цими двома органами. З'ясувалося, що з віком під тяжкістю окислювального стресу мітохондрії – крихітні електростанції клітин – починають барахлити. У комунікації між мозком і шкірою йдуть перешкоди, шкіра гірше виконує свої бар'єрні функції і стає вразливою.
Читайте також: Що таке нейрокосметика?
Щоб налагодити «спілкування» клітин, дати енергетичний стимул передачі сигналів між нервовими волокнами, в Shiseido створили лінію Essential Energy ключовим інгредієнтом якої став дудник кейський. Цю рослину використовують для лікування деяких невропатичних недуг, наприклад хвороби Альцгеймера.
Таким чином, доповнивши свій догляд зволожуючим кремом Energy Moisturizing Cream з приємною текстурою, можна отримати і гідратацію та вагомий антивіковий ефект.
У професійній косметиці доктора Ніколаса Перрікона «батарейкою» для клітин є водень. Найменша молекула у всесвіті, поміщена в повітряний крем H2 Elemental Energy, Perricone MD, нейтралізує вільні радикали та підвищує рівень ензимів, відповідальних за безперебійне подання енергії.
Тренд 3 – Екзотика у складі
«Як не можна проростити насіння в сухому грунті, так неможливо забезпечити шкіру активними компонентами, якщо вона недостатньо зволожена. Клітини не зможуть їх засвоїти та використати. Волога – основа обміну речовин», – вважає Ксавье Ормансі, біолог, директор із наукових досліджень провідних косметичних брендів.
Щоб допомогти нам побудувати цей фундамент, косметичні бренди споряджають дослідні експедиції на пошуки нових дієвих інгредієнтів, що сприяють зволоженню. Дуже часто ними стають екстракти рослин із спекотних країн. Так, каланхое привернув до себе увагу етноботаніка марки Clarins Жана-П'єра Ніколя під час його поїздки на Мадагаскар. Соковите, м'ясисте листя цієї рослини завжди наповнене вологою, незважаючи на коливання температури. Екстракт «аркуша життя» (так називають кущ аборигени) був поміщений у зволожуючу лінію Hydra Essentiel. Зараз у ній з'явилася чудова двофазна сироватка, яка поєднується з будь-яким кремом.
Справжньою зіркою акваформул стало і улюблене нашими мамами та бабусями алое. Виявляється, його молекули здатні накопичувати та утримувати вологу на кшталт гіалуронової кислоти.
В органічній зволожуючій масці Apivita сік алое, багатий на вітаміни, ензими та амінокислоти, з'єднаний з поживними оліями жожоба, карите та пшениці. Це дозволяє засобу за лічені хвилини розгладити та наситити шкіру.
У легкому флюїді «Геній зволоження» L'Orếal Paris алое доповнює гіалуронова кислота – подвійний удар проти сухості.
Читайте також: Косметолог королівської сім'ї про вади, ставлення до ботоксу та секрети краси королеви
Тренд 4 – Природне сяйво
Якщо ви побачите в Instagram обличчя з ідеально гладкою, прозорою шкірою, знайте: це новий азіатський тренд glass skin. На відміну від фарфорової, «скляна» шкіра не матова, а з вологим блиском. І в порівнянні зі стробінгом обличчя сяє не локально, а повністю, причому без участі шиммера або перламутру. Основоположниця тенденції - господарка онлайн-магазину корейської косметики Peach & Lily Алісія Юн. За її словами, для отримання «скляного» ефекту потрібно нанести ексфоліант без абразивних частинок, зволожуючу сироватку та маску. Останню повторювати не рідше за три рази на тиждень. І тоді буде вам щастя – шкіра-мрія.
Я двома руками за такий підхід. Маски можна міняти, але в ідеалі потрібна та, що покращує колір обличчя. Порцію «гемоглобіну» шкірі, що втомилася, швидко додасть зволожуюча To the Moon and Back Mask, Boosh Boosh. Її тканинна основа просякнута гіалуроновою кислотою, екстрактами сакури та фукоїдану.
Зволожуюча сироватка для сяйва шкіри Hydra Sparkling, Givenchy з «газованою» текстурою теж добре впишеться в цю схему. Крім тисяч бульбашок, що насичують шкіру киснем, у її складі кілька варіантів гіалуронової кислоти, що відрізняються розміром молекул, а значить, шкіра отримує багаторівневе зволоження.
Якщо ж часу зовсім обмаль, то три етапи можна замінити одним - бальзамом Illuminating Moisture Balm, Bobbi Brown з легким рожевим підтоном. Він капітально зволожує, тонізує та надає модного світіння. На моєму обличчі він дає навіть дуже виразне сяйво, як у моделей на подіумі, тому поверх я наношу пудру та отримую інтелігентний блиск для реального життя.
І насамкінець: ідеальний баланс у шкірі залежить на 50% від якісних зволожуючих засобів (вибрати, як бачите, є з чого) і на 50% – від грамотного вмивання. Тому очищайте шкіру дбайливо та з любов'ю.