Книга «Ближче до тіла» (видавництва МІФ) навчить зберігати гармонію та оптимізм навіть у найскладніші моменти.
Вихідні пролітають надто швидко, і навіть хороша погода не здатна надовго підняти настрій? Можливо, виною всьому пережиті стресові ситуації у минулому. Декому під силу швидко відновлюватися, але якщо ви не з-поміж них, то знайте: цьому можна навчитися. Ось кілька порад Ребекки Скритчфілд, які допоможуть швидко прийти до тями:
1. Справа не в стресі як такій.
Справа в страху, що ви не зможете подолати цей стрес. Не усвідомивши, як труднощі впливають на наше життя, ми не зможемо правильно подбати про своє тіло. Ні їжа, ні алкоголь, ні виснажливі тренування не позбавлять негативних емоцій, не виправлять зроблених помилок і не зможуть запобігти сумним подіям, які готують нам життя. Якщо ми не слідуватимемо певним принципам, то покотимося по похилій сумних думах, поганого самопочуття, хронічного смутку та депресії.
2. Перш ніж діяти, потрібно зрозуміти, якого розряду належить ваша біда.
Інакше опинитеся в безвиході. Тверезий погляд на «масштаби лиха» допоможе не піддатися паніці та знизити градус емоцій, що призводять до неправильних дій. Подумайте, чи буде те, що відбувається, так само важливо для вас через рік? Багато причин наших переживань втрачають актуальність вже наступного дня. Розчарування, помилки та нерозуміння — невід’ємна частина життя, і тільки ви вирішуєте, наскільки це вас засмучує.
3. Хоча позитивний настрій та турбота про тіло наповнюють нас енергією, маленькі та великі проблеми можуть порушити цей баланс.
У той же час, кожна життєва неприємність несе урок. Найчастіше ставте собі такі питання: «Чому я можу навчитися? Яку користь слід отримати з цієї ситуації? Який погляд на те, що відбувається, буде максимально позитивним у цій ситуації?» Чи ви здатні бути вдячні долі за труднощі, з якими зіткнулися? Звичайно, такий підхід справедливий не для кожної ситуації. Але спробуйте відновитись, спираючись на щось хороше у своєму житті.
Читайте також: ЯК ХРОНІЧНИЙ СТРЕС ВПЛИВАЄ НА ВАШЕ ЗДОРОВ’Я: 4 СХОВАНІ НЕБЕЗПЕКИ
4. Великих проблем не вирішити, просто прогулявшись або прийнявши ванну з піною.
Для серйозних битв потрібна серйозна зброя: терпіння, співчуття, гнучкість, рішучість, надія та відкрита свідомість. А також час — і ви, безумовно, знайдете його, якщо любитимете себе. Людині завжди хочеться більшої. Коли на карту поставлено найдорожче, він готовий на все. Дбайливе ставлення до тіла – це ліки, які наповнять вас енергією і подарують сили, щоб упоратися з труднощами.
5. Спосіб думок неймовірно важливий, коли ви намагаєтеся прийти до тями після стресу.
Категоричність та перфекціонізм – не ті якості, які потрібні вам у цей період. Прагніть до хорошого, а не ідеального. Не навантажуйте себе зайвими думками, цілями та образами, здатними підірвати вашу самооцінку.
6. Привчіть себе завжди діяти, виходячи з принципів турботи про своє тіло.
Це дуже важливий перший крок. Він буде відправною точкою і пунктом, до якого ви зможете повернутися, якщо зіб’єтеся зі шляху.
7. Дозвольте собі засмучуватися, але дозвольте та відновлюватися після пережитого.
Не блокуйте негативні емоції, дайте їм вилитися. Так ви зможете краще пізнати їх. Так, вам буде боляче, але потім ви знову повернетесь у норму.
8. Не забувайте про щоденні перепочинки.
Молитви, медитація, самонавіювання, ведення щоденника чи всі разом — все, що вам подобається і не потребує великої кількості часу, потрібно зробити неодмінною складовою свого дня. Використовуйте будь-які духовні практики, які підходять особисто вам, щоб відчути цінність своєї душі та усвідомити себе як частину Всесвіту. Плануйте цілеспрямовані дії, які допомагають висловлювати любов до свого тіла.
9. Щоденні дрібниці здатні подарувати вам чудовий комфорт.
Виконуйте план, замість того, щоб кожен раз робити вибір. Виявляйте турботу про себе у всьому – харчуванні, заняттях спортом, веселощі, сні. Вона вилікує і тіло, і душу.
10. Вчіться прощати.
Оволодіваючи мистецтвом відновлення, ви, звичайно, робитимете помилки. Навчіться прощати себе. Можливо, близькі будуть грубі або агресивні до вас, і це в черговий раз виб’є вас з колії. Прощайте їх. Навчіться забувати образи, щоб жити далі. Ваша свідомість працює на відновлення.
Читайте також: КИШЕНИЙ ПОМОЧНИК: 5 ДОДАТКІВ ДЛЯ БОРОТЬБИ СО СТРЕСОМ
11. Метод Трьох Хороших Речів.
Тричі помітивши щось позитивне протягом дня, ви посилите вплив позитивних емоцій на свій організм. Проводьте більше часу з оптимістичними, добрими людьми або введіть у вжиток церемонію взаємної подяки.
Навчіться фіксувати радісні миті у повсякденності! Наприклад, наступного разу, коли митимете посуд, нагадайте собі, що для багатьох людей на Землі чиста вода — вже розкіш. Відверніться на хвилину від брудних тарілок і вигляньте у вікно на квіти в саду або помилуйтеся забавними іграшками на підвіконні. Звідки вони, до речі, взялися і чому вам дорогі? Дорогою на роботу зверніть увагу, як гарно сонячні промені пробиваються крізь листя. Слухайте музику замість новин.
12. Виховання почуттів потребує уваги та зусиль.
Не засмучуйтесь, якщо ваш настрій не одразу стане таким райдужним, як ви розраховували. Ми ж із вами не шукаємо постійної нірвани. Наша мета — хитнути шальки терезів у бік позитивних емоцій, присвячуючи більше часу заняттям і вчинкам, які розкривають наші серця світу і допомагають полюбити себе. Пам’ятайте: важкі часи минають, а звичка до хорошого залишається назавжди.
13. Зачекайте.
Сповідуючи філософію любові до свого тіла, ви відновлюватиметеся швидше, але не забувайте: від страждань не зцілюються в один день. Якщо процес займає більше часу, ніж ви думали, не ставтеся до цього як до поразки. Не переставайте любити себе щохвилини!