UA
RU

Як оцінити власну вагу: поради МОЗ

Редагувати переклад

Міністерство охорони здоров’я України опублікувало поради, як самостійно оцінити власну вагу та можливі ризики для здоров’я.

Як оцінити власну вагу

Надмірна вага підвищує ризик виникнення проблем зі здоров’ям. Краще за все звернутися до сімейного лікаря. Цей спеціаліст проводить комплексну оцінку здоров’я пацієнта і в разі потреби порадить, як допомогти уникнути проблем. Щоб оцінити власну вагу самостійно, можна виміряти індекс маси тіла (ІМТ) та обхват талії.

Як виміряти індекс маси тіла (ІМТ)

Індекс маси тіла враховує зріст і вагу. Цей показник визначає, чи є вага здоровою. Але розрахунки підійдуть лише для дорослих старших за 18 років. Для дітей та вагітних жінок ця формула не працює. ІМТ розраховують за такою формулою:

ІМТ = вага (кг) ÷ квадрат зросту (м)

Наприклад, якщо зріст дорівнює 170 см, а вага — 70 кг, то показник розраховують так: ІМТ = 70 ÷ (1,7 х 1,7) = 24,2.

Як оцінити показники індексу маси тіла (ІМТ)

  • менше за 18,5 — недостатня вага
  • від 18,5 до 24,9 — здорова вага
  • від 25,0 до 29,9 — надмірна вага
  • 30,0 і вище — показник ожиріння

Лікарі зауважують, що високі показники ІМТ самі по собі не можуть свідчити про стан здоров’я. Наприклад, професійні спортсмени з розвиненою мускулатурою можуть мати здорову вагу, навіть якщо їхній ІМТ класифікується як ожиріння, тому що м’язи набагато щільніші за жир.

Як виміряти обхват талії

Надлишковий абдомінальний жир, який накопичується у зоні живота, підвищує ризик розвитку хвороб, пов’язаних з ожирінням. Тож за допомогою вимірювання обхвату талії можна оцінити потенційні ризики. Співвідношення об’єму талії до зросту розраховують так:

СОТ = обхват талії трохи вище пупка (см) ÷ зріст (см)

Співвідношення об’єму талії до зросту 0,5 або більше свідчать про потенційні підвищені ризики для здоров’я.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Diana Polekhina / Unsplash

Читайте також: СКІЛЬКИ ВОДИ ТРЕБА ПИТИ: ПОРАДИ МОЗ

Статті на тему