Нова книга затребуваного канадського дерматолога розповідає, чому культ чистоти може зашкодити нам та нашій шкірі.
Автор книги Сенді Скотницьки – чинний канадський дерматолог, спеціалізація якої є досить нетиповою. Лікар займається шкірними алергіями, подразненнями та особливостями чутливою шкірою. У своїй книзі Beyond Soap дерматолог розповідає, чому наша дерма насправді така сприйнятлива і як це позначається на сучасному підході до косметики.
Книга Сенді також розповідає, що ми як суспільство стали надто ретельно ставитися до власної гігієни та фанатично ставитися до догляду за своєю шкірою. Від цього, на її думку, виникають основні проблеми, такі як: алергії, запалення, захворювання шкіри.
Читайте також: ПЛАН Б: ЩО РОБИТИ, ЯКЩО НЕ СПРАВИЛАСЯ КОСМЕТИКА
У своєму первісному вигляді дерма існує понад два з половиною мільйони років, і тільки з плином еволюції ми починали її доглядати. Більшість людей дбали не про стан шкіри, а про загальну гігієну всього тіла. Мало хто замислювався, щоб його шкіра випромінювала «здорове сяйво». В результаті, і на превеликий подив – шкіра все ж таки відмінно справлялася зі своїми функціями.
Мікробіом – сукупність корисних та шкідливих бактерій, присутній на нашій шкірі та відіграє велику роль для імунного захисту організму. На всій поверхні нашого тіла живуть «хороші» та «погані» бактерії, які, у свою чергу, мають відповідний вплив на наше здоров’я. “Гарні” бактерії дуже важливі, тому що вони заповнюють місце на шкірі і не пускають туди мікроби. Чим більше і ретельніше ми намагаємося очистити своє тіло за допомогою різних косметичних засобів, тим більше «хороших» бактерій ми знищуємо.
Читайте також: 5 ПРИЧИН, ЧОМУ ВАША ШКІРА «СХОДИТЬ З РОЗУМУ»
Вода є універсальним розчинником, у природі не так багато речей, які б виконували цю роль краще. Мало хто знає, що саме вода розчиняє жири у роговому шарі нашої шкіри. Тим самим, часто і старанно вмиваючись, ми змиваємо захисний шар зі шкіри обличчя та тіла. Беручи ванну, мало хто звертає увагу, що тривале перебування у воді впливає поява дерматитів. Чим гаряча вода, тим сильніше роздратування і швидше можуть активізуватися запальні процеси.
Засоби гігієни, якими ми користуємося щодня, дуже легко вбираються та проникають у епідерміс. Вони стають значною частиною хімічного складу шкіри і можуть залишатися на ній протягом трьох днів. Насправді чим більше косметики і чим більше компонентів у її складі – тим гірше. Те, що дійсно допомагатиме, а не дратуватиме, містить у собі мінімальну кількість інгредієнтів. Чим простіше і зрозуміліший склад – тим він менш токсичний та шкідливий.
Шкіра насамперед своєрідний індикатор загального стану організму. Вона не тільки показує та реагує на навколишнє середовище та подразники, вона є захистом нашого організму та нас. Потрібно підтримувати її природну пружність та красу, більше не завжди краще.