UA
  RU

  Турбота про себе: 15 ідей, як стати щасливішими та здоровішими

  Редагувати переклад
  Настав час дати обіцянку наступного року на перший план ставити інтереси однієї людини – себе. 

  У нас постійно не вистачає часу на себе. Приготувати на сніданок зелений смузі та омлет? Ні, на це нема часу. Залишитися вдома, бо за вікном серйозне зниження температури та ожеледиця? Ні, маю важливу зустріч. Побути наодинці із собою? Ні, я вже обіцяла подружці, адже вона знову посварилася з хлопцем і потребує підтримки. 

  Як часто ви робите не те, що бажаєте, а те, що потрібно? Побудьте, нарешті, егоїсткою! Зробіть смузі і запізніться на 15 хвилин, перенесіть зустріч і залиштеся вдома, відмовте подругу та подивіться серіал. Пестите себе дрібницями, адже хто, як не ви самі?

  Турбота про себе: 15 ідей, як стати щасливішими і здоровішими.

  1. Завантажте програму для медитації або запишіться на курс. Це не тільки допоможе вам розслабитися і жити справжнім, але також покращить стосунки з оточуючими, підвищить продуктивність, полегшить біль, позбавить безсоння та знизить ризик деяких серцево-судинних захворювань. 

  2. Слухайте подкасти. Ви знайдете будь-яку цікаву тему, але зараз ми хотіли б, щоб ви спочатку сконцентрувалися на темах на кшталт «Як розібратися в собі», «Як знайти дорогу до свого «Я», «Як навчитися отримувати задоволення від життя». Плюс подкастів у тому, що ви можете трапляти їх де завгодно і коли завгодно.

  3. Якщо у вас вже є кілька ідей, як змінити своє життя, запишіть їх у блокнот. І не забувайте стежити за прогресом!

  Читайте також: ЯК ЗАЛИШАТИСЯ ОПТИМІСТОМ, ЯКЩО ВИ ВСЕ ЧАС У СТРЕСУ

  4. Почніть вести журнал самоаналізу. Ось кілька підказок, які допоможуть вам почати: намалюйте лінійний графік, який відображає найщасливіші та найважчі часи у вашому житті. Запитайте себе, що робить вас щасливим, а що ні. Що спричинило такий вчинок? Які стосунки роблять моє життя наповненим? Які дії чи звички не відображають, яка я людина?

  5. Прочитайте надихаючу книгу, яка допоможе вам краще зрозуміти себе і відповість на запитання, які ви постійно ставите. До речі, це може бути не лише література нон-фікшн, а й художня. Письменники — великі психологи, які вміють читати людську душу як відкриту книгу. 

  Турбота про себе: 15 ідей, як стати щасливішими і здоровішими.

  6. Придбайте правильні звички. Щоб допомогти собі, одного бажання буде недостатньо — треба діяти. Привчіть пити два літри води на день, спати вісім годин, правильно доглядати за обличчям і тілом, займатися спортом і т.д.

  7. Попросіть поради або просто поділіться своїми тривогами та страхами з близькою людиною, думкою якої ви цінуєте. Іноді життя підкладає чергову свиню і здається, що цього разу ви точно не впораєтеся. Перш, ніж закопуватися в свою смуток, зробіть рятівний дзвінок.

  Читайте також: 5 Ознак того, що вам потрібен ментальний відпочинок

  8. Про душевне поговорили, а тепер про тілесне. Чи погоджуєтесь, що нова зачіска чи покупка косметики здатні розвеселити навіть у складні часи? Тоді зробіть це заради власного задоволення!

  9. Ідіть на шопінг! Навіть якщо у вас немає грошей та немає настрою. Просто беріть річ, що сподобалася, міряйте її, крутіться перед дзеркалом, уявляйте очі колег і подруг, коли вони побачать вас у цій сукні/топі/комбінезоні. Це, щоправда, допомагає відчути себе краще. 

  10. Пообіцяйте собі лягти спати раніше, ніж зазвичай. Сон - це найкращі ліки від більшості проблем, у тому числі й ментальних.

  Турбота про себе: 15 ідей, як стати щасливішими і здоровішими.

  11. Перетворіть ванну в спа: в гарячу воду додайте пару крапель ефірного масла, запаліть свічки, увімкніть повільну музику, налийте собі келих вина. І нехай усі турботи залишаться за дверима.

  12. Залишіть усі свої справи і зробіть перерву: вийдіть надвір подихати свіжим повітрям і трохи розім'ятися. Підставте обличчя зимовому сонцю і просто глибоко вдихніть і видихніть.

  13. Займіться спортом. Ваші тіло і розум віддячать вам за те, що ви дбаєте про їхні потреби. Чи не хочете в тренажерний зал? Ідіть на йогу! Тільки не сидіть удома.

  Читайте також: ЗГІДНО ГАРВАРДСЬКОМУ ДОСЛІДЖЕННЮ: ЯК ЖИТИ ДОВГО І ЩАСЛИВО

  14. Запитайте себе, що вам приносить справжнє задоволення? Можливо, в дитинстві ви добре малювали, але потім закинули чи писали книгу, але вирішили, що це дурниці. Ви робите це насамперед для себе, для своєї радості, а не для чужих очей. Нехай у вас виходять не квіти, а каракулі, а ваша книга нагадує швидше за твір п'ятикласника - це неважливо. Важливо те, що ви кайфуєте. 

  15. Влаштуйте божевільну вечірку. Запросіть колишніх однокласників, найкращих подруг дитинства, друзів з університету, колег, сусідів; замовте піцу та купіть алкогольні напої; увімкніть музику з улюблених 90-х і просто повеселитеся на славу. 

  Статті на тему