Безперечний тренд – омолодження за допомогою ресурсів власного організму, а точніше жиру – вивчала Ольга Кіктенко.
«Проблемні зони», «локальні відкладення», «жирові пастки» – як тільки не називають косметологи місця, де найлегше відкладаються зайві кілограми! Причин виникнення цих запасів приблизно стільки ж, скільки гіпотез про походження чорних дірок. Одне відомо точно: позбутися їх дуже непросто. Жир потрібен нашому організму як енергетичний ресурс. Як тільки харчування перестає надходити, він негайно розщеплює тригліцериди – молекули жирів – і отримує життєво потрібні калорії.
Саме тому жирові клітини «безрозмірні»: можуть легко розтягуватися і під впливом гормональної стимуляції збільшуватися в кількості. Жирова клітковина захищає нас не лише від холоду, а й від спеки. При підвищенні температури тіла вона «тане», виділяючи ендогенну воду, яка випаровується через шкіру і має охолодну дію.
Якби не жир, то будь-які рани гоилися б роками.
Крім того, в адипоцитах виробляється гормон лептин – своєрідний регулювальник споживання їжі. При різкому і сильному схудненні лептин стає менше, і у голодуючого прорізається вовчий апетит. Цей захисний механізм організму добре знайомий адептам строгих дієт, які, до речі, не приносять нічого, крім шкоди. Іншими словами, природа все продумала до дрібниць, щоби жир жив з нами довго і щасливо. І все було б добре, але візуально він виглядає, м'яко кажучи, неестетично.
Чому целюліт нагадує бугристу апельсинову кірку, а не гладкий манго?
"Якщо розглянути підшкірно-жирову клітковину під мікроскопом, то можна побачити, що в осередку ураження порушена мікроциркуляція"
– пояснює Тійна Орасмяе-Медер, дерматокосметолог, експерт із косметичної безпеки Євросоюзу, автор косметики Meder Beauty Science. – Через збій нормального харчування жирових клітин відбувається їх набряк, між стінками накопичується рідина. Тому сполучна тканина деформується, як і проявляється нерівністю шкіри».
Отже, основні причини появи целюліту ховаються над надмірної масі тіла, а порушенні обміну речовин, що викликає ураження судин, пронизливих клітин цієї області. Додайте циклічні гормональні зміни, в яких задіяні жирові клітини жінок фертильного віку, та отримайте вторинну статеву ознаку. Поступово зони, де синтезується статевий гормон эстрон, – стегна, сідниці, коліна, «нижній півмісяць» живота – можуть збільшуватися в обсязі, ставати більш щільними, набряклими та зернистими.
Читайте також: Питання до експерта: чи справді роликові масажери зменшують целюліт?
скульптурні форми
Найкардинальніший метод позбавлення зайвого жиру – хірургічна ліпосакція. Але перш ніж звертатися до пластичного хірурга за новим «фасоном» стегон чи живота, варто подумати над більш щадними альтернативами. Раніше, як було? Окремо ультразвукова ліпосакція, сам собою лазерний ліполіз, як варіант LPG.
Сьогодні ці три ефективні методики поєдналися в апараті нового покоління STS Lipotech, Sorisa.
Залежно від рівня занедбаності целюліту лікар підбирає індивідуальну програму. Пульсуюча вакумно-роликова насадка, низькочастотний ультразвук, прицільний жир, що «плавить», лазер проробляють боки, «галіфе» та інші місця скупчення адипоцитів. Вміст останніх виводиться у міжклітинний простір і виходить із організму природним шляхом. Після курсу із восьми процедур можна достроково відкривати пляжний сезон.
[mc_gallery id=118523]
Читайте також: 4 міфи про целюліт, в які час перестати вірити
Зворотній бік медалі
Поки ми будь-якими способами намагалися розпрощатися з жиром, косметологи з'ясували, що ця субстанція – справжнє депо молодості. Використовувати його як філера вперше спало на думку доктору Сінді Колману, доценту медичного центру при Нью-Йоркському університеті та пластичному хірургу з двадцятирічним стажем. З 1988-го Колман виступає з доповідями на тему трансплантації жиру та активно публікує свої роботи, надихаючи колег по всьому світу на відновлення обсягів особи за допомогою цієї методики.
Українські фахівці не поспішали запроваджувати ліпофілінг у свою практику. З одного боку, жир приваблював їх як довготриваліша альтернатива філерам на основі гіалуронової кислоти. Але, з іншого боку, не всі лікарі вміли з ним працювати. Однією з перших, хто почав успішно використовувати цю технологію, була Владлена Аверіна, лікар-дерматовенеролог, президент Асоціації естетичної гінекології та андрології, науковий координатор Академії Наукової Краси, член Європейської академії дерматології та венерології.
«Оскільки жир – це рідний матеріал пацієнта, він не відкидається і на нього немає алергічних реакцій. Це абсолютно жива тканина, що проростає судинами. І, що найважливіше, у жировій тканині є стовбурові клітини, які згодом покращують якість шкіри. Жоден гіалуроновий філер на красу шкіри не впливає. Він заповнює зморшки, заповнює обсяг, прибирає асиметрію, але не більше».
Процедура ліпофілінгу відбувається таким чином: у пацієнта беруть близько 20 г жиру з місць, де він є завжди: коліна, лобкова зона, сідниці, стегна, фільтрують його, а потім поміщають у спеціальну центрифугу. Готову субстанцію вводять у область, яка потребує корекції, тонкою голкою-канюлею. Зазвичай жирова тканина "дає" усадку протягом двох місяців, частина клітин йде. Проте все, що залишилося, буде з вами дуже довго – від 15 років до довічного терміну.
«Справді, трапляються випадки, коли 30% жиру, який ми пересаджуємо, не приживається. Це нормально. Щоб знизити цей показник, потрібно мати спеціальні інструменти, які менше травмують крихкі клітини при заборі та введенні»
– розповідає Павло Денищук, пластичний хірург, к.м.н., національний секретар Міжнародної асоціації пластичних хірургів в Україні, академік Європейської академії наук, завідувач відділення хірургії клініки «Ана-Космо» та засновник першої в Україні Школи пластичної хірургії. – Також для більш тривалого ефекту можна збагатити жир плазмою. Його беруть з будь-якого місця, але я віддаю перевагу коліна. Там найбільше стовбурових клітин. До слова, жиром чудово коригувати рубці, вони швидко розсмоктуються».
Читайте також: Відверта розмова із провідним пластичним хірургом України Павлом Денищуком
Багато корифеїв контурної пластики вважають, що боротьбу з віком варто починати з губ. Тому, якщо ви вирішили зробити їх повними, як у молодості, можна спробувати ввести гіалуроновий філер. Задоволені формою та результатом? Тоді можна зробити те ж саме жиром.
Принадність цього природного філера ще й у тому, що він ідеально підходить для відновлення великих об'ємів обличчя. Як не крути, гіалуронова кислота – це гідрофільна молекула, вона притягує до себе воду. Із жиром таких метаморфоз не відбувається. Однак якщо жирова клітина веде себе своїм природним чином, чи не може вийде, що за загальної втрати ваги тіла вона просто розтане?
для ЛІПОФІЛІНГУ особи потрібно лише 15-20 мл жиру пацієнта, насиченого стовбуровими клітинами
"Якщо жир взятий з правильного місця, наприклад, з сідниць, він залишиться, навіть якщо пацієнт схудне", - упевнений Крістофер Роланд Пейн, дерматолог британської королівської сім'ї, президент ради факультету естетики Королівського товариства медицини, голова Європейського товариства косметології та естетичної дерматології. Він любить використовувати жир як волюмізуючий філлер для ліфтингу нижньої частини обличчя і порятунку авалу, що поплив. Для цього він коле його у верхню третину над скулами. «Чим глибше, тим краще. У нашої шкіри є п'ять шарів: шкіра, жировий прошарок, м'язова тканина, знову жировий прошарок і кістка. Так ось я ввожу надкісно».
позику на карту миттєво цілодобово
Читайте також: Косметолог королівської сім'ї про вади, ставлення до ботоксу та секрети краси королеви
Що стосується збільшення грудей, більшість пластичних хірургів запропонують вам імпланти, перевірені часом і мільйонами задоволених пацієнтів. По-перше, тому що для маммопластики потрібно досить багато жиру до кілограма, а не у всіх такі поклади є. По-друге, зараз можна збільшити обсяг лише наполовину розміру, а потім додавати. Натомість для корекції асиметрії молочних залоз жир – просто знахідка!
[mc_gallery id=118530]