Сьогодні на YouTube вийшов кліп Сергія Бабкіна на пісню “Єві та Адамі”. Глибока лірика, м’які переливи мелодії та безліч прихованих смислів. Стільки ж, скільки й у самому Сергію. Хто ж такий Сергій Бабкін? Намагаємося відповісти на це питання разом з дружиною, прекрасною Сніжаною.
— Існує така відома думка, що Творцю, Автору, щоб створити щось, необхідно перебувати у стані «дна», де допоміжні елементи – це самотність, поневіряння, страждання та всілякі допінги – алкоголь та інші речовини. Тоді цікаво, чи Творець і стан умовного «дна» – це товариші, дружба яких може призвести до написання чогось шедеврального, або це міф, придуманий колись кимось, тими ж Творцями та Творцями, для виправдання себе перед іншими: сім’єю, близькими?
– Почну з того, що будь-який творець, творець та художник – це звичайна людина. Окрім нашого єдиного Творця. Так, існує така думка, і я сам нещодавно, десь 12 років тому, був на боці тих художників, які свято вірять, що без такого життєвого досвіду не створиш цукерку. Так, для того, щоб піднятися, потрібно спочатку впасти. Але ж можна постаратися і не падати. Бути більш уважним, дивитися під ноги, коли робиш крок, а не задерши голову споглядати незбагненне в надії, що ось-ось воно прийде – «натхнення».
Художники, як і будь-яких професій, бувають трудоголіками-фанатами. Є професіонали, котрі люблять усією душею те, чим вони займаються, але не ставлять це на перше місце у житті. І є, звичайно ж, ледарі, ледарі та «понтовики» – невизнані генії.
Першим і другим ніякі допінги та штучні потрясіння не потрібні. Тому що найголовніший і найцінніший компонент творчої людини – чуттєвість. І це виявляється абсолютно у всьому. І ось це дуже цінно. А, точніше, безцінно. Це не придбаєш ні за які гроші, так само як щастя та кохання. Якщо ти здатний помічати все, що відбувається навколо тебе, якщо здатний дихати в унісон з усім цим, ти зможеш створювати шедеври, бо життя вже шедевр.
Хочу підсумувати. Будь-яка форма життя побудована на хвилях. А надто життя творчої натури. Вгору-вниз, вгору-вниз… Абсолютного щастя не існує. Уразливій людині з високим больовим душевним порогом потрібно зовсім небагато, щоб виявитися шокованим. І так, після такого потрясіння він може ще дуже довго перебувати в цьому стані. І не потрібні наркотики, його й так «штирить». Тому все це «мульку» придумали товстошкірі ліниві люди, яких дуже багато. Тому більшість упевнена, що якщо ти творець, то алкоголь має бути твоїм супутнім партнером із «створення».
– Що потрібно зробити, щоб побут не руйнував сімейну пару? Щоб виконувати всі сімейні обов’язки, можна було зберегти ті ж самі трепет, любов і бажання?
– І трепет збережеться, і пара не зруйнується, якщо ви обидва щиро вважаєте, переконані та вірите, що «ви» – це найцінніше, що у вас є.
А ще сім’я – це не жменька якихось людей із різними орієнтирами, що живуть в одному просторі. Це та сама професія, робота, хоч би як грубо це звучало. А в кожній справі треба трудитися та старатися.
Насправді, щоб не згасали запал і пристрасть, треба народжувати дітей (Посміхається).
Читайте також: ІРЕНА КАРПА: «ЛЮДИ, ЩО ПОСИЛЕНО ЛАЙКАЮТЬ ЧУЖИЙ БОДІПОЗИТІВ, САМІ ВОЛІЛИ Б БУТИ ФІТНЕС-КУРОЧКАМИ»
– Охарактеризуй нутро свого художника, своє творче “я” п’ятьма словами.
– Путівник. Звір. Жінка. Вітер. Міна.
– Де ти, з ким ти, що робиш у свої 70 років?
– Я тут. Я з тобою. Пишу та нянчу онуків.
– Якби твоє життя було піснею, як би воно називалося?
– «Всередині нутро – нутро».
– Чи подобається тобі та людина, якою ти став? А наприкінці життя він сподобається тобі більше, ніж зараз?
– З усіх можливих варіантів «мене», які могли вийти, цей мені найбільше подобатися. Універсальна та багатофункціональна модель (Посміхається). Це спочатку нам дуже багато не подобається. А наприкінці життя, я думаю, що буду радий усьому, навіть смерті.
– Якби ти проживав один і той же день знову і знову, щоб ти робив у ньому? (Опиши 10 пунктів).
– Провів його з моєю сім’єю.
– Чому ти – це ти?
– Так треба. Тому що, крім мене, ніхто не може бути мною. Тільки я. А ще тому, що мені це дуже хочеться. Я – це Я, Ти – це Ти, Він – це Він, Ми – це Ми.
Як результат хочеться познайомити вас з новим кліпом Сергія Бабкіна, який відкриває ще одну грань багатогранної людини, чоловіка та артиста. Сергій Бабкін «Єві і Адамі»: