UA
  RU

  Чому такі відносини, як були у Джонні та Ембер, не можуть тривати довго: розбирає психолог

  Редагувати переклад
  На початку червня скандальний суд між зірковою парою Джонні Депп та Ембер Херд завершився. Ембер визнали винною у неправдивих звинуваченнях у побиттях та зобов'язали виплатити зірковому екс-чоловіку $15 млн. Спробуємо зрозуміти: чому стосунки, в яких присутні брехня та маніпуляції приречені на крах. Розставити крапки над «і» допоможе сімейний психолог Альона Щербань.
  Депп Херд

  arrives at the 27th Annual Palm Springs International Film Festival Awards Gala в Palm Springs Конвенційний центр на January 2, 2016 in Palm Springs, California.

  Варто зазначити, що під час суду спільне життя акторів розглядалося просто під лупою, оскільки до процесу Депп залучив 38 свідків, а Херд – 24. Були заслухані часи аудіо та відео записів, переглянуті та оприлюднено сотні приватних фотографій, медичних карт та навіть сторінки з «Журналу кохання» колишньої пари, в якому вони робили записи один одному від руки.

  Помста за нереалізовані очікування

  Судячи з подробиць особистої життя акторів, які стали доступні громадськості, подружжя було страшенно влюблено одне в одного, але в їхній житті були звинувачення, брехня та маніпуляції. На жаль, найнебезпечнішими тут є саме маніпуляції. Вони вбивають можливість та бажання бути відкритим. Психологам давно відомо, що такі відносини в сім'ї ведуть до розриву. У таких сім'ях немає можливості створювати чесні взаємини заради спільного щастя.

  Втім, деякі люди звикли перебувати в образі жертви і їм комфортно та зручно спілкуватися, піддаючись маніпуляціям. Але, зважаючи на все, це точно не про Джонні Деппа.

  Аналізуючи те, як Ембер поводилася в суді, вказує на те, що вона була сильно принижена, ображена і хотіла мститися, на це вказує те, що вона помітно перегравала в суді, викликаючи безліч усмішок та сарказму. Психологічно вона знаходилася в стані тінейджера, який готовий йти на будь-які хитрощі, аби помститися за свої нереалізовані очікування.

  Вміти ділитися

  Якщо жінка використовує у відносинах маніпуляції, це означає, що вона не знає чи навмисно не бажає знати про інші форми спілкування. Вона використовує маніпуляції, як із детства знайомі їй сценарії поведінки.

  Важливо навчитися ділитися своїми цінностями та переживаннями, а також тим, що вас поранити, змушує страждати. Це дозволить побудувати довіру та емоційну близькість. Але в відносинах, де є маніпуляції, є дитячі сценарії, де дитина для того, щоб добитися уваги, мами починає маніпулювати. І те саме відбувається у відносинах, коли один із партнерів починає маніпулювати іншим, щоб чогось досягти.

  Продавлювання своїх інтересів

  Не секрет, що подружжя не завжди має однакову думку щодо того чи іншого питання. І за допомогою маніпуляції один із них намагається схилити іншого до своєї точки зору. Одному Богу відомо, як саме Ембер тиснула на Джонні у харчуванні з його яхтою «Ванесса». Але за кілька місяців головному кіно-пірату спочатку довелося перейменувати судно, а потім і зовсім продати.

  Маніпуляції завжди спрямовані на те, щоб задовольнити свої особисті потреби, плани та бажання, при цьому уникаючи прямого та конструктивного діалогу. Тут не йдеться про взаєморозуміння, емпатію чи любов.

  Ембер відстоювала свої особисті потреби всіма можливими способами, навіть звинувачуючи чоловіка в тому, що той уникає прямих діалогів. «Кожного разу ти знаходиш якийсь привід, щоб змитися, – каже Ебмер на записах телефонних розмов, оприлюднених у суді, – навіть коли не доходити до рукоприкладства, ти весь такий чудовий, що робиш? Тікаєш геть!». Насправді такі звинувачення схожі на маніпуляцію з боку актриси.

  Маніпуляція любов'ю чи гнівом

  Жінки часто маніпулюють коханням.

  Вони кажуть, що якщо любиш – зробиш. Таким чином, жінки можуть вимагати від чоловіка виконання своїх цілей, за допомогою тиску на почуття. Також може бути маніпуляція гнівом. Якщо такій жінці хоча б раз піддатися, вона зрозуміє, що крики та скандали «працюють» і в такій парі зварювання стануть невід'ємною частиною життя.

  Іноді, щоб ще більше прив'язати до себе чоловіка або прискорити заповітні помолвки, дами навмисне віддаляються від партнера. Через кілька місяців бурхливого роману з Джонні, у липні 2012 року Херд вирішила, що їй потрібно взяти тайм-аут, подумати і як слід, розібратися у своїх почуттях до коханця. Ошеломлений такою поведінкою справжній романтик за вдачею, Депп зробив усе можливе, щоб вона повернулася, а також не ставши затягувати з розлученням з Ванессою.

  Маніпуляція почуттям провини

  Жінка каже своєму чоловікові – я через тебе стала такою. Таким чином вона є жертвою, дружина може також погрожувати чимось, іноді навіть тим, що покінчити життя самогубством.

  Іноді за допомогою маніпуляцій жінки перебільшують або применшують значення своїх вчинків чи вчинків чоловіка. Ось що заявила Ембер після того, як у розпалі зварювання вдарила Деппа за обличчям.

  «Ти врізала мені за обличчям», – каже актор на аудіозаписі, оприлюдненому у суді.

  «Вибач, що я не заїхала тобі за обличчям як слід! Я просто вдарила тобі, а не побила, тож, любий, ти не побитий», – саркастично заявляє Ембер у відповідь, навмисно применшуючи значення свого поганого поступку.

  Якщо ви помічаєте щось подібне у поведінці близьких вам людей, спочатку не давайте їм можливості переконати собі, що ви у всьому винні. Слухайте лише собі та намагайтеся вірити власному сприйняттю подій. Знайте, що у кожного маніпулятора свій почерк. Навчіться розпізнавати його і знайдіть сили відповіді «Ні!».

  Читайте також: РЕБЕР ВІЛСОН ЗДІЙСНИЛА КАМІНГАУТ: ЩО СТОРІТЬ ЗНАТИ ПРО ЗРАЗ АКТРИСІ

  Статті на тему