UA
RU

До дня народження Олександра Стоянова: його виходь на сцену в українському балеті

Редагувати переклад
Олександра Стоянова називають двигуном українського балету. Завдяки ньому в Україні народжуються нові вистави та фестивалі. Саме він і до війни, і під час війни ініціював та провів разом зі своєю трупою «Grand Kyiv Ballet» безліч благодійних вистав для підтримки і розвитку України, а виручені кошти відправляє на допомагає українським дітям, артистам та медицині. До його дня народження згадаємо його найяскравіші партії у національних балетах.

Олександр Стоянов 6

Мистецтво не терпить кордонів та шаблонів, воно зростає на ідеї. Масштаб особистості може з ідеї створити мистецтво, яке передає характер країни, її цінності, історію.

Мистецтво під час війни особливо нам потрібне, як повітря, воно нагадує нам про те, що ми маємо коріння, що ми велична нація і нам є чим пишатися і за що боротися. Це те, що ми можемо презентувати світові, як візитівку. Такі люди, як Олександр, у важкі години для країни, несуть особливу дипломатичну місію.

Партія Лукаша у балеті «Лісова пісня»

Олександр Стоянов вважає, що саме «Лісова пісня» є візитівкою національного балету України. Він перший хто почав говорити про те, що треба цей балет показати всьому світу. Відомо, що із «Лісовою піснею» він планує тур Європою, вже осенью виставу побачити у Норвегії. 

«Найяскравіший балет, що відображає душу українського народу, є «Лісова пісня» – діамант національної класичної хореографії.

Балет «Лісова пісня» створено за мотивами одноїмної драмі-феєрії великої української поетеси Лесі Українки. Під музичні мотиви українського класика Михайла Скорульського розповідається казка про любов між фантастичною лісовою істотою Мавкою та людиною – в образі Лукаша.

Зрителя вражає не лише захоплююча сюжетна лінія, піднесена музика з волинськими мотивами, а й сама хореографія. Балет наповнений складними дуетними підтримками, чисельними стрибками, обертами, фуете по діагоналі та неймовірними хореографічними малюнками.», - Олександр Стоянов.

Олександр Стоянов 4

 

Партія Степана у балеті «Лілея»

Довгі роки Олександр Стоянов, разом із дружиною Катериною Кухар, прославляли та розповідали про цей балет українцям, танцюючи його на знак пошани на кожен день народження великого Кобзаря.

Балет на київській сцені йде з 1940-го року, за цю годину він зазнавав кілька редакцій, наповнених складною хореографією головних героїв, неймовірними костюмами. Останню редакцію робив Валерій Ковтун, коли він ставив спектакль, хотів догодити глядачам. Він запрошував найкращих художників світового рівня, балет вийшов зрелищним та стильним, незважаючи на те, що історія про кріпаків. Йому за це навіть докоряли: «У вашій виставі всі кріпаки аж надто ошатні» — він тоді відповідав, що переглянув усі картини Тараса Шевченка і перечитавши його твори, і не побачивши там жодного бідного селянина.

Олександр Стоянов 2

Олександр Стоянов

Партія Андрогіна у балеті «Діти ночі»

Балет «Діти ночі» народився саме завдяки Олександру Стоянову, він є його продюсером.

У 2018 році відбулася прем'єра балету «Діти ночі» – нове дихання у сучасній українській хореографії. Талановитий і сміливий Олександр Стоянов, не тільки танцював у ньому, він зважився на експеримент і став продюсером проекту. Таким чином у нього вийшло зробити неоцінений внесок у розвиток сучасного балету. Вистава має шалений піт у глядачів і багато років збирає аншлаги по всій країні.

Артисти розповідають історію кохання мовою танцю – легенду про Андрогінів. Ці істоти колись володіли двома парами рук та ног в одному тілі, двома обличчями на одній голові, вони були могутні і кинули визов самому Зевсу. За непокору Зевс наказав їх розділивши на дві частини – чоловічу і жіночу. З того часу шкірна з частинок змушена шукати свою половинку. Фраза «Знайти свою половинку» з'явилася завдяки саме цій легенді.

«Діти ночі – це істоти, які з'являються з мороку ночі. Це людські страхи, сумніви, які намагаються спокусити у темний час доби», - Олександр Стоянов.

Олександр Стоянов 3

Фото надала пресслужба

Читайте також: КОРОЛЬ НОРВЕГІЇ ТА КОРОЛЬОВА ШВЕЦІЇ НА ВІСТУПАХ КАТЕРИНІ КУХАР ТА ОЛЕКСАНДРА СТОЯНОВА

Статті на тему