UA
RU

Інститут костюма оголосив тему Met Gala 2024: ця тема — «Сплячі красуні: Пробудження моди»

Інститут костюма оголосив тему балу Met Gala 2024 року. Тема «Сплячі красуні: Пробудження моди» має розкрити поняття відродження та оновлення. 

Інститут костюма оголосив тему Met Gala 2024: ця тема - «Сплячі красуні: Пробудження моди»-Фото 1

Сьогодні Інститут костюма оголосив тему бала Met Gala 2024 року. Ця тема — «Сплячі красуні: Пробудження моди» (Sleeping Beauties: Reawakening Fashion). Однойменна виставка відкриється в музеї Метрополітен 10 травня і триватиме до 2 вересня 2024 року. Бал Met Gala відбудеться 6 травня. 

Виставка досліджуватиме поняття відродження та оновлення. Для цього організатори використовуватимуть природу як метафору непостійності моди:

«На виставці будуть представлені оригінальні дослідження, аналіз консервації та різноманітні технології для відродження та вивчення сенсорних можливостей шедеврів із колекції музею. Використовуючи природний світ як об’єднуючу візуальну метафору швидкоплинності моди, шоу досліджуватиме циклічні теми відродження та оновлення. Водночас вдихаючи нове життя в ці легендарні об’єкти за допомогою творчих і захоплюючих активацій, призначених для передачі запахів, звуків, текстур і рухів одягу, який більше не може безпосередньо взаємодіяти з тілом».

Виставка включатиме 250 предметів одягу та аксесуарів, які охоплюють чотири століття. Їх візуально об’єднають за допомогою іконографії, пов’язаної з природою. Це стане метафорою крихкості та швидкоплинності моди. Кожна галерея досліджуватиме окрему тему, натхненну світом природи. А історична мода буде зіставлена зі своїми сучасними аналогами. Відвідувачі залучатимуть не тільки зір, але й слух, нюх та дотики. 

Головним акцентом виставки стане серія «сплячих красунь». Це предмети, які більше не можна одягати на манекени через їхню надзвичайну крихкість. Їх демонструватимуть у скляних «трунах». Така експозиція дозволить відвідувачам побачити стан одягу наче під мікроскопом. До життя «сплячих красунь» повернуть за допомогою техніки ілюзіонізму під назвою «привид Пеппера».  

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: The Metropolitan Museum of Art

Читайте також: «КАРЛ ЛАГЕРФЕЛЬД: ЛІНІЯ КРАСИ»: ВИСТАВКА, ЯКА СТАЛА ГОЛОВНОЮ ТЕМОЮ MET GALA 2023

Статті на тему