Закрити
UA
Мода

Міфи в стилістиці: Чому вже не можна орієнтувати на існуючі кольоротипи та «фруктові» форми тіла

Поділись:

Стиліст Яна Несіна поділилася з читачками Marie Claire цінними порадами щодо вибору одягу, розбивши в пух та прах усі існуючі правила та закони.

posts-to-db-Фото 1

Яна Несіна, стиліст

Сучасна реальність говорить – “Геть всі існуючі рамки та умовності!”, “Свободу самовираженню!”. Це те, що витає у повітрі і є відображенням сьогодення. Зараз кожен вільний виявляти себе так, як почувається. І це справді великий прорив! Стерлися ґендерні характеристики, люди всіляко виражають себе, свою унікальність. І справа не лише в одязі. Сьогодні ти можеш нести свій меседж у маси, створити особистий бренд, міні-спільнота роблячи особистий контент у соцмережах. І при цьому все ще існують теорії типування мільярдів людей — за кольоротипами, типажами фігур, і ще з безлічі методик. Але, до сьогодні всі ці тверді межі типологій поступово стираються. Вже ніхто з професійних стилістів не працює за системами 4 кольоротипів (Зима, Весна, Літо, Осінь), ніхто не каже прекрасним жінкам, що, виявляється, вони Груші, Яблука, Авокадо або ще «краще» — Банани! Навіщо тоді вся ця категоризація, якщо кожен другий у ній — виняток?

Давайте розберемося у цьому питанні докладніше.

posts-to-db-Фото 2

info@imaxtree.com

Цветотипи “Зима, Весна, Літо, Осінь”: правда чи міф?

Ще в давнину люди намагалися зрозуміти природу кольору, вивчати його гармонію. Перші ідеї вплив кольору на сприйняття зовнішності почали з’являтися ще 19 столітті. Першим, хто розділив палітри кольорів за сезонами ( Весна, Літо, Осінь, Зима) був Йоханнес Іттен. Також він зауважив, що його студенти у своїх роботах обирають саме ті палітри, які йдуть їх зовнішності. Далі, на основі його спостережень і вишикувалися всі сезонні теорії кольоротипів, суть яких полягає у поділі зовнішності на 4 основні групи.

posts-to-db-Фото 3

info@imaxtree.com

Згодом їх почали розділяти ще на підгрупи — їх стало 12, потім 16, 64… Цю теорію ускладнювали до неможливого і все одно більшість жінок виявляли, що не підходять ні під один із типів, чи підходять одразу під кілька. Що ж не так із цими кольоротипами? Адже величезна кількість форумів та сайтів рясніють проханнями жінок визначити хто ж вони, все-таки — Весна чи Літо? Таке відчуття, що на цьому у нас побудована величезна комерційна структура.

Навряд чи хтось буде сперечатися з тим, що існують невідповідні відтінки, які роблять вашу зовнішність втомленою, болісною, підкреслюють кола під очима, зморшки та недосконалості або повністю заглушають собою все довкола. І так само, у свою чергу, існують ідеальні для вас відтінки, які підсвічуватимуть шкіру зсередини, робити тон обличчя рівним і свіжим.

posts-to-db-Фото 4

info@imaxtree.com

В даний час професійними стилістами використовується більш раціональний та індивідуальний підхід до визначення відповідних відтінків для вашої зовнішності. Суть цього підходу в тому, що ваш природний колорит визначається методом драпірування (прикладанням кольорових тканин до обличчя) під час якого з’ясовуються характеристики вашої зовнішності (температура та насиченість) та ступінь їхньої прояви.

Залежно від ступеня цього фактора параметрів визначається домінантна та другорядна характеристики. І саме складання такої індивідуальної шкали дає уявлення про те, якими характеристиками повинні мати “ваші” відтінки і яких краще уникати. Саме відтінки! Тому що вам може не підходити певний колір, але серед всього різноманіття його відтінків точно є той, який буде вам личити, відповідно до збігу з параметрами вашого колориту. Це чиста вода фізика. І немає необхідності підлаштовувати себе під певний тип. Звичайно, це все легше зрозуміти за допомогою професійного “погляду” стиліста, але, як показує практика, люди часто інтуїтивно підбирають собі в гардероб правильні відтінки.

Загалом, колір не потрібно ігнорувати! Але й переоцінювати його також не варто! Колір має вплив на вашу зовнішність тільки, якщо він розташований у портретній зоні (у особи). Це означає, що ви можете носити штани, спідниці, взуття, сумки тощо. будь-якого кольору. Має значення тільки те, що знаходиться у вас у верхах (топи, блузи, кардигани, пальта, хустки тощо) І навіть у цьому випадку можна скоригувати вплив кольору.

posts-to-db-Фото 5

info@imaxtree.com

Ось кілька способів:

  • Зробити макіяж яскравіше, тим самим додавши фарб вашої зовнішності і змістивши акценти. Тоді колір контрастуватиме з кольором помади, наприклад, а не з вашими природними даними.
  • Додати аксесуари правильних відтінків у зону навколо обличчя, тим самим змістити акценти.
  • Віддалити колір від обличчя, наприклад, розстебнувши гудзики, збільшивши зону відкритого тіла.
  • Розпустити волосся, за умови, що воно підходить відтінку.
  • Надіти зверху другий шар одягу відповідного відтінку, що відверне увагу від невідповідного під ним.

І тут відкривається цікаве спостереження, про те, що знати свій колорит корисно саме чоловікам! Як би це парадоксально не звучало. Оскільки в них практично немає можливості скоригувати вплив кольору на зовнішність.

posts-to-db-Фото 6

info@imaxtree.com

Типи фігур Груша, Яблуко, Банан: правда чи міф?

Така сама історія і з “фруктово-овочевими” типологіями фігур. Усі фігури різні і їх поділити ні з 5, ні з 25 типів. Так, загальний силует можна підігнати під певну форму, але з безліччю нюансів та уточнень. Адже обсяги кожного “фрукта” розподіляються по-різному, зростання теж може відрізнятися, довжина ніг, довжина тулуба тощо. Відповідно, як можна радити однакові фасони двом грушам із різною вагою, зростанням та іншими нюансами?

posts-to-db-Фото 7

info@imaxtree.com

Тому навіщо навішувати ярлики (причому зовсім не втішні) і намагатися уніфікувати всіх жінок під певні категорії? Коли все, що потрібно, це знати свої особливості та способи їх коригування, “розбиваючи” фігуру на частини (стегна, плечі, талія, руки тощо) і працювати з кожною зоною окремо та в комплексі. Професійний стиліст завжди підкаже як привести ваші пропорції до балансу, підкреслити переваги і нівелювати нюанси, що бентежать вас з урахуванням вашого способу життя і уподобань.

Підсумовуючи, можна сказати, що з одного боку, було б дуже зручно “вписати себе в систему”, з’ясувати свій кольоротип, тип фігури і ходити з палітрою певних кольорів, з вивченими фасонами, які підходитимуть. Але такої коректної системи немає! Тому що кожна з нас це індивідуальність! Другої такої немає! І будь-яка спроба “притягнути” себе під певний формат означатиме спробу уніфікації та створення копій. Повірте, готових рішень та схем у питаннях побудови персонального стилю не існує та не може існувати в принципі! І це робить наш шлях куди більш цікавим та захоплюючим.